1398-01-261398-02-05bool(false) طبقه بندی نیازها در روستاهای هدف گردشگری همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 5 ارديبهشت 1398 - شماره 3456
 
امروز : پنجشنبه ، 5 ارديبهشت 1398

Today : Thu, April 25, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83463 تاریخ انتشار:  1396-10-12 - 05:45 تعداد بازدید:  167
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

طبقه بندی نیازها در روستاهای هدف گردشگری

گردشگری

 معاون سرمایه گذاری میراث فرهنگی همدان، با بیان اینکه اعتبارات میراث فرهنگی در بخش مرمت موجب جذابیت و اشتغال روستاها ‌می‌شود، اظهار کرد: در حوزه گردشگری با توجه به تفاهم‌نامه ابلاغی از ابتدای امسال تاکنون میراث فرهنگی با بنیاد مسکن و دفتر امور روستایی جلسات مشارکتی داشته و در میراث فرهنگی تلاش شده در روستاهای هدف گردشگری نیازها طبقه‌بندی شود.
رزیتا ناصرالمعمار در کارگروه تخصصی توسعه روستایی و عشایری استان همدان، با بیان اینکه روستاهای هدف گردشگری نیاز به معرفی دارند، افزود: باید در سومین نمایشگاه توانمندی‌های امور روستایی و عشایری روستاهای گردشگری تلاش کنیم روستاها را بیشتر معرفی کنیم و در این راستا سازمان‌های مردم نهاد باید از حضور بیشتر گردشگر استقبال کنند.
ناصرالمعمار با اشاره به اینکه تاکنون با توجه به شرایط اقلیمی 30 مجوز در روستاهای هدف گردشگری داده شده است، ادامه داد: تاکنون به 16 اقامتگاه بوم‌گردی مجوز داده شده و استقبال خوبی از این خانه‌ها در استان شده است که البته 22 مجوز نیز در دست اقدام برای این خانه‌ها وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه 18 مورد مجوز نیز در بخش روستایی داشته‌ایم، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود با این مجوزها 500 اشتغال در این روستاها ایجاد شود و در مورد تسهیلات بانکی نیز 10 میلیارد تومان به بانک‌ها معرفی شده است.ناصرالمعمار در خصوص وجه دیگر فعالیت‌های سازمان در بحث عمرانی نیز بیان کرد: زمین‌های پروژه‌های عمرانی میراث فرهنگی برای طرح‌ها شناسایی شده تا نیازهای هر منطقه برای ایجاد استراحتگاه‌های کوتاه‌مدت برای امسال و سال آینده مرتفع شود. معاون آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان نیز در این جلسه با بیان اینکه آموزش‌های روستایی در اولویت فعالیت‌های مهم سازمان فنی و حرفه‌ای است، اظهار کرد: در سه سال گذشته طرح توانمندسازی با رویکرد توسعه پایدار جامع و کامل در روستاها در حال انجام است. رضا زارعی اضافه کرد: امسال با توجه به مبنای نیازسنجی طرح توانمندسازی مورد بازنگری قرار گرفته که در شهرستان همدان این کار با اولویت انجام شده و تاکنون 3 هزار و 700 سرباز در این خصوص آموزش دیده‌اند. وی با بیان اینکه در بحث نیازسنجی در روستاها 13 دستگاه همکاری لازم دارند، گفت: امیدواریم طرح‌ها پس از ارائه با رویکرد تسریع‌‌گری و مشارکتی در بحث آموزش فعال‌تر باشند. معاون آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان با بیان اینکه نیازسنجی، برنامه‌ریزی فضا و تسهیلات آزمون و اشتغال در این طرح دیده شده است، ادامه داد: تاکنون اجرای نیازسنجی به تفکیک دهستان‌ها انجام و به‌روز شده است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com