1403-03-251403-04-04bool(false) اصناف نقش ویژه در جهانی‌شدن همدان دارند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 4 تير 1403

Today : Mon, June 24, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132876 تاریخ انتشار:  1402-04-05 - 08:56 تعداد بازدید:  701
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

استاندار در بازدید از بازار:
اصناف نقش ویژه در جهانی‌شدن همدان دارند

نویسنده : مریم مقدم

گردشگری


 اقناع سازی و همکاری اصناف با پرونده ثبت جهانی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در مسیر جهانی شدن همدان است ، از بازاریان و کسبه درخواست میکنم در رابطه با پیگیری پرونده ثبت جهانی همچنان همکاری خوبی داشته باشند .

استاندار همدان همزمان با هفته گرامیداشت اصناف و اقناع سازی کسبه برای پرونده ثبت جهانی در بافت بازار با  عنوان این مطلب گفت : شاهد استقبال کسبه از پیگیری پرونده ثبت جهانی در همدان هستیم .

علیرضا قاسمی‌فرزاد یکشنبه 4 تیر ماه در حاشیه بازدید از راسته بازارهای سنتی و محدوده پرونده "ثبت جهانی همدان و مرکز تاریخی همدان"،  افزود: در تمامی سایت‌های مربوط به گردشگری ثبت جهانی هگمتانه قابل رصد و رؤیت است و کسانی که به دنبال آثار تاریخی و گردشگری هستند و می‌خواهند مقصد خود را انتخاب کنند در این باره اطلاع‌رسانی جهانی می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در ماه‌، هفته و روزهای گذشته اقدامات خوبی در راستای حذف موانع پرونده "ثبت جهانی هگمتانه و مرکز تاریخی همدان" انجام شده است، گفت: باقیمانده عملیات جداره‌سازی‌های پیاده‌راه بوعلی و رفع موانع پرونده ثبت جهانی باید هر چه سریع‌تر انجام شود.

در حال حاضر در همدان به شکل جهادی انجام شود تلاش میشود تا برای ثبت جهانی شرایط محیا باشد در این زمینه اصناف نقش کلیدی را ایفا میکنند .

استاندار همدان با بیان اینکه در استان بیش از ۱۸۰۰ اثر تاریخی، طبیعی و گردشگری وجود دارد، تصریح کرد: به محض ورود گردشگر به همدان علاوه بر هگمتانه،  دیگر جاذبه‌ها نیز معرفی می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه توسعه گردشگری موجب رونق اقتصادی هر منطقه می‌شود، بیان کرد: تبادلات فرهنگی می‌تواند دید مثبتی نسبت به آنچه علیه ایران در جوامع خارج تبلیغ می‌شود، به وجود آورد و جایگزین ذهنیت منفی این جوامع شود.

قاسمی‌فرزاد ادامه داد: توریست خارجی پس از ورود به ایران دید متفاوتی به نسبت ذهنیت خود پیدا می‌کند و وقتی که در بین مردم و جامعه قدم می‌زند و از نزدیک واقعیت را می بیند نگاهش تغییر می‌کند که این موضوع از بعد اقتصادی و فرهنگی تأثیرگذار است.

ثبت جهانی هگمتانه و مرکز تاریخی همدان در راستای منافع اصناف است
رئیس اتاق اصناف مرکز استان همدان گفت: بیشترین آورده ثبت جهانی هگمتانه و مرکز تاریخی همدان به اصناف و بازاریان می‌رسد چراکه افزایش گردشگر را به دنبال دارد.

محمود ارغوان  در حاشیه بازدید از بازار سنتی در گفتگو با همدان پیام  اظهار کرد: ثبت جهانی «هگمتانه و مرکز تاریخی همدان» یکی از آرزوهای دیرینه مردم همدان است چراکه قدمت و کهن این شهر در جهان کم‌نظیر و حتی شاید بتوان ادعا کرد که بی‌نظیر است.

وی با بیان اینکه همدان نماد تمدن و شهرنشینی ایرانیان از گذشته تا امروز است افزود: ثبت جهانی آثار تاریخی و طبیعی همدان اتفاقی بود که باید خیلی زودتر رخ می‌‌داد تا شهر از برکات آن بهره‌مند شود.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان همدان با اشاره به اینکه در خصوص پیگیری ثبت جهانی تپه هگمتانه باید از مسئولان دولت سیزدهم در استان قدردانی کرد ادامه داد: بیشترین آورده این ثبت جهانی به اصناف و بازاریان می‌رسد چراکه افزایش گردشگر را به دنبال دارد.

وی با تاکید بر اینکه اصناف این ظرفیت را دارند که پذیرای گردشگران داخلی و خارجی باشند خاطرنشان کرد: بازار سنتی همدان از یک سو و مراکز خرید به‌روز از سوی دیگر می‌تواند در کنار جاذبه‌های تاریخی و طبیعی همدان نقطه قوت تقویت و رونق صنعت گردشگری در همدان شود.

ارغوان با اشاره به اینکه اصناف و بازاریان از اهمیت این اقدام دولتمردان به خوبی آگاه هستند اضافه کرد: به همین منظور اصناف آمادگی هرگونه همکاری در تحقق ثبت جهانی "هگمتانه و مرکز تاریخی همدان" را دارند.

به گزارش همدان پیام ، استاندار همدان به بهانه از راه رسیدن روز اصناف و اهمیت موضوع ثبت جهانی با هدف اقناع سازی اصناف به همراه معاون امور هماهنگی اقتصادی استاندار همدان و جمعی از مسئولان استانی و رئیس اتاق اصناف همدان در بازار سنتی همدان با اهدای شاخه های گل در محل کسب کسبه حضور پیدا کرد .  

 بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com