1402-07-021402-07-12bool(false) ساعت کار ادارت از امروز 6 صبح شد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : چهارشنبه ، 12 مهر 1402

Today : Wed, October 4, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


نمایشگاه تهران
عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132428 تاریخ انتشار:  1402-03-16 - 09:25 تعداد بازدید:  333
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ساعت کار ادارت از امروز 6 صبح شد

نویسنده : محمود رمضانی

گردشگری


 ساعت کار ناوگان حمل و نقل شهرداری از ساعت 6، مراکز آموزشی به جز مهدها و مراکز خدماتی طبق روال خواهد بود


 طبق پیش‌بینی‌های ساعت کاری همه ادارات و دستگاه‌های اجرایی در همدان از امروز سه‌شنبه ۱۶ خرداد ساعت 6 صبح خواهد بود. همه کارمندان بعد از تعطیلات نیمه خرداد، از ساعت ۶ صبح در محل کار خود حاضر می‌شوند.

پیش از این قاعده ساعت شناور مطرح بود که این امکان را برای مدیران ادارات و سازمان‌ها فراهم می‌کرد که بازه زمانی برای حضور کارمندان در محل کار خود تعریف کنند. اما با صدور اطلاعیه جدید سازمان استخدامی کشور، این امکان لغو شده‌است.
در مصوبه اخیر، ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر نهادهای عمومی، بدون استثنا از نیمه خرداد تا نیمه شهریور، ساعت ۶ صبح شروع می‌شود.

امسال با تصمیم مجلس ساعت‌ها با شروع فروردین تغییری نکرد. اما به نظر می‌رسد نگرانی از افزایش مصرف انرژی و احتمال قطعی یا ایجاد شرایط سهمیه‌بندی برق و آب، مسئولان را ناچار به تغییر ساعت کاری کارمندان کرده. در اطلاعیه سازمان استخدامی کشور نیز آمده است که با توجه به تصویب‌نامه هیئت وزیران در خصوص تغییر ساعت کاری در اوقات پر مصرف انرژی و ضرورت مشارکت همگانی ساعت آغاز به کار بدون استثنا از نیمه خرداد تا نیمه شهریور ساعت ۶ است.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور در این ارتباط گفت: از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور ساعت کار کارکنان از 6 صبح است و ۱۵ شهریور این تغییر ساعت به‌ حال قبل برخواهد گشت که برای دستگاه‌های متعدد متفاوت است.

میثم لطیفی، افزود: در سال‌های گذشته هم ساعت کار کارکنان از ۷ صبح آغاز می شد، اما امسال باتوجه به اینکه تغییر ساعت نداریم، آغاز ساعت کاری از ۶ و طبق روال گذشته است.

وی بیان کرد: در سال گذشته نیز این تغییر ساعت کارکنان از اول خرداد اعمال شد ولی امسال از پانزدهم خرداد آغاز می‌شود یعنی زمانی است که مدارس عملاً تعطیل شده‌اند و برای عمده کارکنان دولت که معلمان آموزش و پرورش هستند، این مشکل حل خواهد شد. هماهنگی لازم شهرها برای مسئله جابجایی انجام شده تا ساعت به گونه‌ای تنظیم شوند که کارکنان دولت با مشکلی برای جابه جایی از اطراف شهر مواجه نشوند.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت: از ۱۵ شهریور که آماده سازی برای آغاز سال تحصیلی کلید می‌خورد، ساعت کاری به حالت قبل برخواهد گشت که برای دستگاه های متعدد متفاوت است.

لطیفی با تاکید براینکه مسئله انرژی در این بازه زمانی سه ماهه اهمیت دارد، اظهار کرد: در دنیا مطالعاتی در مورد تنظیم ساعت کار با نور آفتاب انجام شده است و کمبود انرژی و لزوم بهره‌وری از آن اقتضا می‌کند که تغییر ساعت کاری کارکنان اعمال شود.

در همدان نیز ضمن معاون مدیریت و توسعه منابع استانداری همدان از تغییر ساعت کاری از ۱۵ خرداد ماه به ۱۳ بر اساس مصوبه هیئت وزیران خبر داد.

سید محمدرضا میرصفدری گفت: بر اساس بند ۴ مصوبه شماره ۲۴۳۱۸۷ هیات وزیران، به منظور مدیریت بهینه مصرف انرژی، کار و ساعات کاری تمامی دستگاه‌های اجرایی (موضوع ماده ۵ قانون خدمات کشوری)، بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر موسسات عمومی، از ساعت ۶ صبح تا ۱ بعد از ظهر است.

میرصفدری گفت: بخش خصوصی چون کارخانه ها نیز بر اساس بخشنامه داخلی که دارند می توانند با کارکنان دولت همراهی کنند اما اجباری در این خصوص نیست.

وی گفت: به دلیل حساسیت همگامی مهد ها با خانواده ها و به ویژه والدینی که شاغل هستند  مکاتبات لازم انجام شده تا این مراکز نیز ساعت کاری خود را به 6 صبح تغییر دهند.

وی ادامه داد: مراکز آموزشی و دانشگاهها که هم اینک در فصل امتحانات قرار دارند به همراه  سایر بخش های خصوصی چون نانوایی ها نیز کار خود را طبق روال ادامه خواهند داد.

وی افزود: بر اساس این مصوبه مؤسسات مشارکت کننده موظفند برای رعایت ساعات کار هفتگی کارکنان، ساعات باقیمانده را به عنوان کار از راه دور تعیین کنند.

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی و تاکسی رانی همدان نیز از تدابیر لازم برای جابه جایی مسافران در این ساعت از روز خبر داد و گفت: رانندگان اتوبوس از ساعت 5 صبح آغاز به کار می کنند و پس از تحویل اتوبوس ها از سا7عت 5 و نیم بر سر خطوط حاضر خواهند شد.

پوروخشوری بیان کرد: برای تاکسی‌ها هم بر اساس برنامه‌ریزی‌های لازم قرار بر این شده است که برای هر خط 3 تاکسی به صورت شیفتی حاضر شود و هر 20 دقیقه سایر تاکسی ها به آن اضافه می‌شوند.

وی ادامه داد :تا 2 روز آتی پایش لازم انجام خواهد شد تا مشکلات احتمالی حل و خدمات بهینه به مردم در اسرع وقت انجام شود.

بر اساس تماس تلفنی که با یکی مدیر روابط عمومی بانک کشاورزی استان انجام شد هادیان گفت: بانک ها نیز از قاعده تغییر ساعت مستثنی نیستند و بر این اساس بانک کشاورزی ساعت 6 باز شده و از ساعت 6 و نیم به بعد ارائه خدمت خواهد کرد.

اما تنها استثنا در خصوص کار دادگستری ها و زیر مجموعه های مرتبط با آن است که در این ارتباط آمده است کارکنان ادارات و واحدهای تابعه قوه قضائیه از ساعت 6 صبح سر کار نیستند.


بر اساس بخشنامه معاونت منابع قوه قضائیه ساعت کار کارکنان این مجموعه از ساعت 7 صبح با لحاظ سقف مقرر قانونی تعیین می شود.

در هر حال امروز نخستین روز کار ادارات از ساعت 6 صبح است که باید منتظر بنشینیم و ببینیم نواقص و یا نکات مثبت این طرح کجا و چگونه خواهد بود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com