1401-02-161401-02-26bool(false) «گردشگری مجازی» تجدید حیاتی برای گردشگری کرونازده همدان پیام
 
 
دوشنبه - 26 ارديبهشت 1401 - شماره 4311
 
امروز : دوشنبه ، 26 ارديبهشت 1401

Today : Mon, May 16, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  107492 تاریخ انتشار:  1399-01-27 - 09:31 تعداد بازدید:  197
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

«گردشگری مجازی» تجدید حیاتی برای گردشگری کرونازده

گردشگری


 در روزهای اخیر و با توجه به شیوع ویروس کرونا در ایران و تعطیلی تمامی تاسیسات گردشگری، «گردشگری مجازی» بیش‌از پیش مورد توجه قرار گرفته است.
شیوع ویروس کرونا و به‌دنبال آن، خانه‌نشینی عموم مردم برای دوری از عواقب انتقال این ویروس سبب شد بسیاری از کسب‌وکارها متحمل آسیب‌های اقتصادی زیادی شوند. یکی‌از مهمترین حوزه‌هایی که در روزهای اخیر، ضررهای بسیاری به خود دیده، حوزه گردشگری بود که شیوع کرونا در ایران از همان روزهای ابتدایی تمامی مراکز، اقامتگاه‌ها و تأسیسات گردشگری را به تعطیلی کشاند.
اهمیت موضوع گردشگری در کشور مسئولان این حوزه را برآن داشت تا با طرح و بررسی برنامه‌هایی بتوانند ضمن جلوگیری از آسیب بیش‌از حد به پایه‌های گردشگری، مردم را با ظرفیت‌های بالای این حوزه آشنا سازند. بدین ترتیب گردشگری مجازی که سال‌ها مورد بحث و بررسی بود اکنون بیش‌از پیش در نظام گردشگری کشور نقش ایفا می‌کند. مردم می‌توانند از داخل خانه‌های خود به جای جای ایران سفر کنند و با فرهنگ و آداب و رسوم اقوام مختلف کشور آشنا شوند.
شهروندان نیز از اینکه می‌توانند با میراث فرهنگی، تاریخی و گردشگری کشور از داخل خانه‌های خود آشنا شوند راضی به‌نظر می‌رسند.
یکی‌از شهروندان همدانی گفت: در این نوع از گردشگری می‌توانیم بدون نگرانی از آسیب‌های محیطی به گردش بپردازیم و این امر می‌تواند آمادگی ما را در هنگام بازدید حضوری بالا ببرد.
یکی دیگر از شهروندان گفت: با وجود اینکه سفرهای مجازی به اندازه گردشگری حقیقی لذت‌بخش و خاطره‌انگیز نیست اما در این روزها که همه ما به‌ناچار خانه‌نشین شده‌ایم، تفریحی شاد و مطلوب به حساب می‌آید. در آینده نیز می‌توانیم پیش‌از سفر، بازدیدی مجازی از آن منطقه داشته باشیم تا بتوانیم برنامه‌ریزی مناسبی را برای گردش انجام دهیم.
البته گردشگری مجازی در ایران باید بیش‌از آنچه اکنون هست، پیشرفت کند و زیرساخت‌های کشور همچنان نیازمند تقویت است. اگر مدیران و مسئولان این امر بتوانند گردشگری مجازی را به نحو مطلوب رواج دهند حتی موجب جذب گردشگران خارجی بیشتری نیز می‌شود، مانند بسیاری از کشورها که با راه‌اندازی گردشگری مجازی و معرفی میراث خود به جهانیان، موفق به جذب گردشگران بسیاری از سراسر جهان شده‌اند.
 گردشگری مجازی اقدامی مؤثر برای تحقق شعار «در خانه بمانیم» است
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان گفت: گردشگری مجازی اقدامی مؤثر برای تحقق شعار «در خانه بمانیم» است.
علی مالمیر اظهار کرد: گردشگری مجازی تصمیمی در حمایت از سیاست‌های ستاد ملی کرونا بود. برای تحقق شعار در خانه بمانیم و همچنین تشویق جامعه به خانه‌نشینی در این ایام، تصمیم به راه‌اندازی گردشگری مجازی گرفته شد تا مردم بتوانند نشاط و شادابی خود را حفظ کنند.
وی افزود: جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی، موزه‌ها و همچنین فیلم‌هایی که از رویدادهای فرهنگی و گردشگری به‌جا مانده بود از جمله مواردی هستند که در گردشگری مجازی در اختیار هموطنان قرار گرفته است.
مالمیر گفت: با توجه به آسیب‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا به تأسیسات گردشگری کشور، گردشگری مجازی از تصمیمات درستی بود که اتخاذ شد و اداره‌کل میراث فرهنگی استان همدان نیز با قدرت و قوت به این موضوع رسیدگی کرد و استقبال خوبی هم از سوی مردم شاهد بودیم.
وی خاطرنشان کرد: گردشگری مجازی از سویی موجب نشاط جامعه در ایام خانه‌نشینی شد و از سوی دیگر، بهانه‌ای بود که دیگر هموطنانمان بتوانند با مراکز گردشگری استان آشنا شوند و پس‌از پاکسازی کشور از کرونا، بتوانند به‌طور حضوری از این مراکز بازدید کنند و لذت ببرند


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com