آتش در رستوران توریستی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 3 فروردين 1402

Today : Thu, March 23, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  130066 تاریخ انتشار:  1401-11-13 - 17:18 تعداد بازدید:  259
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اعلام نظر درباره حادثه فقط توسط کارشناس و مراجع ذی‌صلاح انجام می‌شود
آتش در رستوران توریستی

نویسنده : مریم مقدم

گردشگری


■ علیصدر: جبران خسارات ها در گرو نظریه کارشناسی سازمان آتش‌نشانی

■ پیمانکار: آتش‌سوزی به دلیل فرسودگی تأسیسات گرمایشی!

■ آتش نشانی: اطفای حریق همزمان با بارش برف و کولاک شدید


 شامگاه 11 بهمن ماه 1401 با دیدن شعله های آتش توسط نگهبانان مستقر در دفتر نگهبانی سایت تفریحی عباس آباد خبر حادثه آتش سوزی رستوران شیشه ای به آتش نشانی و پیمانکار رسید . این رستوران درست در میانه یک استخر آب که زمستان‌ها سطح یخ زده اش هم برای مردم دیدنی است قرار دارد.

این رستوران در سال‌های اخیر طبق قراردادهای مختلف با پیمانکارهای متعدد با برندهای گوناگون اقدام به جذب مشتری و درامدزایی کرده است که ابتدا با نام تجاری رستوران شیشه ای سال‌ها دست و پا شکسته فعال بود تا اینکه با برندهای (میسان) به مدیریت بوجاری ، (بام لند) به مدیریت میلاد وندایی و در ماه های اخیر با نام (رکا )به مدیریت امیر برجیان، توانست با اصلاح سیما و زیرساخت و دیزاین داخلی جاذب مشتری باشد. اما از شب گذشته پس از آتش سوزی باردیگر نورپردازی‌های رستوران آسیب دید و این فضا به یک بازمانده آسیب دیده در آتش سوزی تبدیل شد.

  آتش‌سوزی به دلیل فرسودگی تأسیسات گرمایشی!

در همان ساعات نخست حادثه، پیمانکار فعلی رستوران شیشه‌ای عباس‌آباد در گفت وگو با رسانه ها از آتش سوزی این مجموعه خبر داد و علت این آتش‌سوزی را فرسودگی تأسیسات گرمایشی این مجموعه عنوان کرد.

امیر برجیان عنوان کرده بود: چندین‌بار طی مکاتبه با شرکت سیاحتی علیصدر نسبت به فرسوده‌بودن تأسیسات این رستوران هشدار داده و تقاضا کرده بودیم یا این تأسیسات را تعویض کنند یا به ما اجازه این کار را بدهند، اما نتیجه‌ای حاصل نشد.

وی معتقد است: طبق قرارداد با شرکت سیاحتی علیصدر، ما مجوز تغییر و تعویض تأسیسات را نداریم و برای این کار نیاز به مجوز شرکت سیاحتی علیصدر بود که نمی‌دانم چرا از صدور این مجوز امتناع کردند؟

برجیان تأکید کرد: در نهایت سیستم گرمایشی این مجموعه به علت نقص فنی باعث آتش‌سوزی در آن شد.

 شعله‌های سرکش آتش از طبقه دوم رستوران

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات شهری همدان گفت: آتش‌سوزی گسترده در رستوران عباس آباد همدان با حضور به موقع آتش نشانان مهار و از گسترش حریق جلوگیری شد.

سیدصادق پورسینا، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات شهری همدان گفت: در ساعت ۲۱ و 30 دقیقه، سه‌شنبه ۱۱ بهمن‌ماه سامانه ۱۲۵ همدان، خبری مبنی بر حریق در باغ رستوران عباس آباد را دریافت کرد. با دریافت این گزارش بلافاصله چند اکیپ عملیاتی از ایستگاه ارم و دانش به محل حادثه اعزام شدند.


وی افزود: اکیپ نخست از آتشنشانان در کمترین زمان ممکن خود را به محل آتش سوزی رساندند و با حجم بسیار گسترده‌ای از دود و آتش مواجه شدند که شعله‌های سرکش آتش از طبقه دوم رستوران به بیرون زبانه کشیده و در حال سرایت به طبقه اول و سایر قسمت‌های رستوران بود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات شهری همدان تأکید کرد: با مشاهده وضعیت فوق و با توجه به گستردگی حریق اکیپ‌های پشتیبان هم به محل اعزام شدند، اما با توجه به بارش برف و کولاک شدید و به علت انسداد مسیر نیرو‌های آتش نشان مجبور به طی مسیر به صورت پیاده شدند و گروهی دیگر نیز توسط یکی از همشهریان عزیز آفرودسوار خود را به محل حریق رساندند و با کمک به تیم عملیاتی عملیات اطفاء حریق را از چندین جهت آغاز کردند.

پورسینا افزود: نیرو‌های آتشنشان پس از ساعاتی تلاش مضاعف و نفس‌گیر و با انجام اقدامات تخصصی برای تأمین آب از داخل استخر و با توجه به یخ‌زدگی استخر اقدام به آبگیری روباز کرده و شعله‌های آتش را مهار کردند و از سرایت حریق به ساختمان‌های مجاور جلوگیری به عمل آوردند.

وی تأکید کرد: آتشنشانان در پایان با اطفاء کامل محل حریق و اطمینان از شعله ورنشدن مجدد به عملیات خود پایان داده و با ارائه توصیه‌های لازم به ایستگاه عملیاتی خویش بازگشتند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات شهری همدان در پایان تصریح کرد: این حادثه تلفات جانی نداشت و علت حادثه در دست بررسی است.


 جبران خسارات ها در گرو نظریه کارشناسی سازمان آتش‌نشانی

روابط عمومی شرکت سیاحتی علیصدر در این زمینه در گفت وگو با همدان پیام عنوان کرد: این حادثه متحمل خساراتی است که ضمن ابراز تأسف از حادثه پیش آمده بر‌اساس مفاد قید شده در قرارداد بین شرکت سیاحتی علیصدر و پیمانکار، پیمانکار موظف به اخذ تمامی بیمه نامه های مورد نیاز اماکن عمومی نظیر بیمه نامه مسئولیت و بیمه نامه آتش سوزی بوده است. بنابر مفاد قرارداد مذکور، تمامی تأسیسات به‌صورت کاملاً سالم و بدون ایراد به پیمانکار تحویل گردیده است و اثبات این ادعا با مرور قرارداد، ممکن می‌باشد.

صالح جهانگرد در ادامه گفت: پیمانکار پس از امضای قرار داد باید در زمان مقرر نسبت به اعلام ایرادات و رفع موارد، اقدامات مقتضی را انجام می داد که در این خصوص به جز اصلاح شیشه های پنجره ها که توسط شرکت انجام پذیرفت، هیچگونه سابقه و مکاتبه ای با شرکت سیاحتی علیصدر وجود ندارد.

وی تأکید کرد: با توجه به قرارداد منعقدشده با پیمانکار رستوران مجتمع تفریحی عباس آباد، 7 تیرماه سالجاری رستوران به پیمانکار تحویل داده شد و 30 تیرماه این مجموعه فعالیت خود را آغاز کرد که در این میان به مدت 23 روز زمان تنفس بدون پرداخت اجاره بها و جهت انجام هرگونه تغییرات و تعمیرات احتمالی مورد نیاز به پیمانکار مهلت داده شده بود.

پس انتظار می‌رفت هرگونه مکاتبات لازم در زمان یاد شده با شرکت سیاحتی علیصدر انجام شود اما هیچگونه مکاتبه ای از سوی پیمانکار رستوران با شرکت علیصدر مبنی بر وجود مشکلات فنی سیستم گرمایشی، فرسوده بودن تأسیسات، درخواست تعویض تأسیسات و اخذ مجوز برای انجام این امورات صورت نگرفت و این شرکت هرگونه ادعا در این مورد را  به صورت مستند تکذیب می نماید.


جهانگرد افزود: هرگونه اعلام نظر در خصوص علت حادثه صرفاً توسط مراجع ذی‌صلاح و کارشناسان سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی صورت خواهد پذیرفت و نظر غیرکارشناسی افراد دیگر ملاک عمل نخواهد بود. همچنین شرکت سیاحتی علیصدر درراستای انجام رسالت های خود و صیانت از حقوق بیت المال حق هرگونه پیگیری قضایی و مطالبه خسارت را برای خود محفوظ دانسته و مطابق قانون و مفاد قرارداد عمل خواهد نمود.

به گزارش همدان پیام ، تپه عباس آباد یکی از مکان های تفریحی و گردشگری در همدان است که با نام “بام همدان” نیز شناخته می‌شود.

تپه گردشگری عباس آباد با برخورداری از موقعیت مکانی عالی و بهترین دید به شهر همدان، به یکی از مکان های گردشگری محبوب در کشور تبدیل شده است. این تپه از بهترین امکانات تفریحی، مناظر طبیعی زیبا و چشم اندازی بی‌نظیر برخوردار است.

تپه عباس آباد همدان، خدمات رفاهی و اقامتی را نیز ارائه می‌دهد و در جهت ارائه بهترین خدمات به گردشگران و بازدیدکنندگان، اقدام به ساخت واحدهایی برای اقامت در بام همدان نموده است.

 یک تپه و چندین جاذبه

تپه عباس آباد یک مکان گردشگری خوش آب و هوا و خوش منظره در تمام فصول است که در شهر همدان واقع می باشد در واقع منطقه ای است  با چندین  جاذبه برای مردم. از این سایت به عنوان بام همدان نیز یاد می شود و طی سالیان اخیر، مورد توجه قرار گرفته است و رفته رفته به یک مکان گردشگری محبوب از نگاه گردشگران تبدیل شده است.

سایت گردشگری عباس آباد به عنوان یک مکان تفریحی و سیاحتی در حال توسعه است و طی گذر زمان به امکانات بیشتری مجهز شد و از بهترین موقعیت مکانی در شهر همدان برخوردار است و چشم اندازی فوق العاده از شهر همدان دارد.

 طبیعت بام همدان سرشار از زیبایی و آرامش است و آن را به یک مکان بی‌نظیر برای استراحت تبدیل کرده است. یکی از جاذبه های طبیعی تپه عباس آباد، آبشار مصنوعی و خروشان آن است.

در این منطقه یک آبشار و دریاچه مصنوعی نیز وجود دارد که از فضایی بسیار زیبا برخوردار است. تپه گردشگری و تفریحی عباس آباد از هر آنچه در یک مکان گردشگری نیاز است، برخوردار است اما اکنون پس از وقوع آتش سوزی مردم نگرانند که تا کی این سیمای مخدوش چهره منطقه گردشگری همدان را نازیبا نگاه خواهد داشت ؟

 
بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com