گردشگری در دسترس همه، در دستور کار سازمان جهانی گردشگری قرار گرفت همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 3 فروردين 1402

Today : Thu, March 23, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  130060 تاریخ انتشار:  1401-11-12 - 20:27 تعداد بازدید:  169
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

گردشگری در دسترس همه، در دستور کار سازمان جهانی گردشگری قرار گرفت

گردشگری


 سازمان جهانی گردشگری و شرکا طی جلسه‌ای در زمان برگزاری نمایشگاه فیتور اسپانیا، دستور کار جدیدی برای دسترس‌پذیرتر کردن گردشگری برای همه تدوین کردند.

به‌گزارش میراث‌آریا، سازمان جهانی گردشگری UNWTO))، سازمان ملی نابینایان اسپانیا ONCE)) و انجمن استانداردسازی اسپانیا( UNE)تلاش‌هایی را به‌منظور معرفی یک استاندارد بین‌المللی جامع برای دسترسی آسان در تمام بخش گردشگری انجام داده‌اند.

در یک جلسه ویژه در مورد سمینار گردشگری برای همه، که در نمایشگاه گردشگری فیتور ۲۰۲۳ در مادرید برگزار شد، نمایندگان ادارات گردشگری، مقاصد، شرکت‌ها و انجمن‌های حرفه‌ای صنعت گردشگری به این 3 سازمان پیوستند تا ابزارهای جدیدی را در راستای اجرای استاندارد( UNE‌ISO ۲۱۹۰۲ )در مورد گردشگری قابل دسترس در سراسر زنجیره ارزش ارائه دهند.

این ابزارها شامل یک راهنمای کاربری جدید متمرکز بر محل اقامت، غذا و نوشیدنی و شرکت‌های( MICE )است که در فیتور راه‌اندازی شده است. این راهنما به عنوان نقطه آغازی برای ارزیابی سطح دسترسی آنها و برای توسعه یا تطبیق خدمات آنها خواهد بود.


این راهنمای جدید با همکاری سازمان‌های پیشرو جامعه مدنی و صنعتی مانند اتحاد مهمان‌نوازی پایدار، حلقه بین‌المللی مدیران مهمان‌نوازی CIDH)) و همچنین شبکه اروپایی برای گردشگری قابل دسترسENAT)  )تولید شده است.

این امر در پی دستورالعمل‌های منتشر شده در دسامبر انجام شده است که بر مدیریت‌های دولتی متمرکز بود. در مورد دوم، حمایت بخش گردشگری پرتغال و آرژانتین در پیام‌رسانی به دولت‌ها و مقاصد، امری کلیدی بود که سیاست‌ها، استراتژی‌ها و برنامه‌های بازاریابی گردشگری به آنها سپرده شد.


 دسترسی برای رشد و انعطاف‌پذیری

در این سمینار، میگل کاربالدا، رئیس گروه اجتماعی( ONCE )و خوزه مانوئل هوئسا، مدیر سروی‌مدیا، عنوان کردند که دیگر هیچ بهانه‌ای برای غیرقابل دسترس بودن مقصد یا تجربه تفریحی و گردشگری برای هر توریستی، صرف‌نظر از پیشینه یا سابقه آنها وجود ندارد.


همچنین، زوریتسا اوروسویچ، مدیر اجرایی سازمان جهانی گردشگری، افزود: دسترسی مقاصد برای همه، کلیدی برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار است.

همچنین، دسترسی برای همه می‌تواند کلید انعطاف‌پذیری باشد، زیرا مشتریان جدیدی را به همراه می‌آورد و عملکرد اقتصادی این بخش را بهبود می‌بخشد.

خاویر گارسیا دیاز، مدیر کل( UNE )و معاون(‌ISO )عنوان کرد که استانداردهای دسترسی به جای مجموعه اقدامات اجباری باید به عنوان ابزار راهنمایی در انجام بهبودها در نظر گرفته شوند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com