از افزایش ۶۰ درصدی حضور گردشگران خارجی تا تلاش برای راه‌اندازی پایانه صادراتی همدان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 1 آبان 1399 - شماره 3882
 
امروز : يكشنبه ، 4 آبان 1399

Today : Sun, October 25, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  112115 تاریخ انتشار:  1399-07-06 - 07:00 تعداد بازدید:  61
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

صفحه ویژه خبر گزاری ها امروز "خبرگزاری تسنیم همدان"
از افزایش ۶۰ درصدی حضور گردشگران خارجی تا تلاش برای راه‌اندازی پایانه صادراتی همدان

گردشگری


 یازدهمین مجمع عمومی انجمن فرهنگی ثارا...(ع) همدان با عنوان جهش تولید در راستای مطالبه‌گری از عوامل اجرایی استان با حضور جمعی از نخبگان استان و معاون اقتصادی استانداری همدان برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، یازدهمین مجمع عمومی انجمن فرهنگی ثارا... همدان با عنوان جهش تولید در راستای مطالبه‌گری از عوامل اجرایی استان با حضور جمعی از نخبگان استان و معاون اقتصادی استانداری همدان برگزار شد.
پرزاد یکی از اعضای این انجمن با اشاره به نام گذاری سال به نام جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب  اظهار داشت: دولت برای تحقق چنین برنامه مهمی تاکنون باید برنامه‌ریزی کرده و طرح‌های آماده اجرا داشته باشد.
این عضو انجمن فرهنگی ثارا...(ع) با اشاره به افزایش گرانی‌ها در بازار تصریح کرد: اگرچه تحریم‌هایی علیه ایران وضع شده است اما می‌توان با برخی اقدامات وضعیت کنونی جامعه را بهبود بخشید.
وی با بیان اینکه امروز به دنبال شنیدن گزارش کار نیستیم بلکه می‌خواهیم بدانیم جایگاه استان در بخش صنعت، کشاورزی، توریست وغیره چه خواهد بود؟ عنوان کرد: امروز مشکلات بسیاری در جامعه وجود دارد اما متاسفانه کسی پاسخگو نیست.
در این جلسه اعضای انجمن فرهنگی ثارا... (ع) مسائل و مشکلاتی مانند وضعیت نامطلوب استان در بخش صادرات‌نادرست بودن آمار درآمد استان در بخش صادرات لزوم توجه به ارتباط با کشورهای همسایه برای صادرات محصولات استان به این مناطق لزوم ارتباط با دیگر اتاق‌های بازرگانی موجود در کشورگلایمندی از عدم انتشار شاخص‌های توسعه استان پایین بودن درآمد سرانه استان تعطیلی 59 شرکت و کارخانه و تملک آنها توسط بانک‌ها لزوم بهبود شاخص فضای کسب و کار توجه به مسئله گردشگری در بخش‌ها و شاخه‌های مختلف این صنعت در استان لزوم معرفی آثار تاریخی و طبیعی استان ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای حضور گردشگران در این مناطق گردشگری فعال نبودن فرودگاه همدان بالا بودن میزان نرخ تورم و گرانی در همدان و تاثیر مخرب آن در روحیه مردم عدم نظارت بر توزیع کالا و توزیع نامناسب آن کم‌کاری اتحادیه‌ها و صنوف در بخش بازار عدم توجه به صنایع تبدیلی در استان و نیاز کشاورزان استان لزوم توجه به تولید محصولات پاک کشاورزی در استان  و برنامه‌ریزی برای صادرات را مطرح کردند که در نهایت معاون اقتصادی استاندار به آنها پاسخ داد.
 مبنای کار اقتصادی ما در استان کتاب سند راهبردی و برنامه‌عملیاتی است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان با اشاره به اینکه امروزه کار در حوزه اقتصادی سخت است بنابراین هرکسی بگوید تمام و کمال و یا تنهایی کارها را انجام داده واقعیت را نگفته است عنوان کرد: مبنای کار اقتصادی ما در استان کتاب سند راهبردی و برنامه‌عملیاتی است که به طور مرتب رصد می‌شود تا کارها طبق آن انجام شود.
ظاهر پورمجاهد از برنامه‌ریزی استان برای مسئله جهش تولید خبر داد و گفت: تا کنون 63 پروژه برای تحقق این مسئله در استان تعریف شده است که بخشی از مطالب گفته شده توسط افراد حاضر در جلسه در آن مد نظر قرار گرفته است.
وی اظهارداشت: موافقت‌نامه 37 پروژه با 10 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان همدان با سازمان برنامه و بودجه منعقد شده که عملیات اجرایی بخشی از آنها در استان آغاز شده است.
وی درباره نرخ بیکاری در استان نیز با بیان اینکه  این نرخ بر اساس شاخص‌هایی که سازمان‌های بین‌المللی تعیین می‌کنند توسط شرکت‌هایی بیرون از مجموعه دولت به سفارش مرکز آمار ایران تهیه می‌شود، اعلام کرد: به‌عنوان کارشناس می‌گویم که طبیعی است اگر نقدهایی نسبت به میزان نرخ بیکاری شود.
معاون اقتصادی استان همدان گفت: طبق قانون برنامه ششم توسعه سازمانی به نام مرکز آمار متولی ارائه آمار است مرکزی که حتی نقدها به آمار آن به مجلس نیز کشیده شد که حاصل آن تغییر جزئی شاخص‌ها بود.

 تلاش برای راه‌اندازی پایانه صادراتی در استان
پورمجاهد با بیان اینکه آمار صادرات استان حتی امسال که دو ماه نیز تعطیل بودیم افزایش یافته است و کیفیت محصولات صادراتی استان نیز تغییر کرده است توضیح داد: در یک ناحیه صنعتی استان به نام جوکار چهار واحد فرآوری معدنی در شرف فعالیت است که قریب به یک هزار و 400 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری آنهاست.
وی از تلاش برای راه‌اندازی پایانه صادراتی در استان خبر داد و بیان کرد: بحث صادرات در حوزه تعهد ارزی مشکلاتی پیدا کرده است چون عمده محصولات  ما کشاورزی است و صادر کننده انتظار دارد که تعهد ارزی پس داده نشود و قانون هم موضوع دیگری مطرح می‌کند.

 افزایش60 درصدی حضور توریست خارجی در استان همدان
وی بیان کرد: اگرچه رتبه کسب و کار در استان ارتقا یافته اما من نیز ناراضی هستم به همین دلیل آنجا که احساس کنیم دستگاهی در کسب و کار سکته می‌اندازد پیگیری می‌کنیم تا جلوی کار را بگیریم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان با تشریح اقدامات استان برای بهبود شرایط زیر ساختی جذب توریست در همدان مطرح کرد: در این بخش نیز شاهد افزایش 60 درصدی حضور توریست خارجی در استان هستیم.
وی با بیان اینکه برای سایت گردشگری علیصدر باغ میوه و سد اکباتان  برنامه‌ریزی خوبی انجام شده است اظهار داشت: در بخش‌های گردشگری بهداشت و درمان گردشگری عشایری توریسم الوند و طبیعت مراکز گردشگری مذهبی روستاهای هدف گردشگری و توریسم ورزشی مطالعات و اقدامات خوبی انجام شده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com