اعلام اسامی هیئت نظارت برانتخابات مجلس در همدان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 2 مرداد 1403

Today : Tue, July 23, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  134155 تاریخ انتشار:  1402-06-13 - 09:26 تعداد بازدید:  1329
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رئیس دفتر هیئت نظارت و بازرسی انتخابات استان مطرح کرد
اعلام اسامی هیئت نظارت برانتخابات مجلس در همدان

گردشگری


رئیس دفتر هیئت نظارت و بازرسی انتخابات استان همدان اعضای ه‍یئت نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را معرفی کرد.

حجت الاسلام جلال مرادی، اظهار کرد: طبق قانون انتخابات و اصل ۹۹ قانون اساسی نظارت بر انتخابات ملی بر عهده شورای نگهبان است.

وی با اشاره به اعضای هیئت نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در همدان، خاطرنشان کرد: پنج نفر به عنوان هیئت نظارت استان منصوب می شود که در استان همدان شامل حجت الاسلام جلال مرادی، حاج هادی ثابتی، حاج سعید گلستانی از بازنشستگان مجموعه قضایی که سه دوره انتخابات را نظارت کرده است، دکتر سید حمید حسینی از اساتید دانشگاه و رئیس گروه معارف دانشگاه آزاد استان و حسن خانجانی موقر دادستان فعلی استان هستند.

وی با بیان اینکه در گذشته دادستان نمی‌توانست در هیئت نظارت حضور داشته باشد، افزود: طبق قانون جدید رئیس دادگستری می‌تواند در هر حوزه انتخابیه از حقوقدان‌ها معرفی کند که دادستان همدان معرفی شد.

مرادی ادامه داد: قانونی که در سال ۴۰۲اصلاح شده، ثبت نام و پیش ثبت نام یک امر وزارت کشوری بوده است.

وی با بیان اینکه برگزاری انتخابات و تایید صحت انتخابات را هیئت نظارت استانی انجام می‌دهند، تصریح کرد: اعضای هیئت نظارت از نخبگان اجتماعی، فرهنگی و شخصیت‌های شناخته شده انقلابی و دینی جامعه انتخاب شدند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در هر شهرستان سه نفر عضو هیئت نظارت شهرستان در مهرماه معرفی می‌شوند، افزود: در هر بخش هم نماینده هیئت نظارت شهرستان‌ها را داریم و طبق قانون جدید انتخابات در بخش‌ها هیئت نداریم به‌طوریکه ۱۶ بخش مستقل داریم که نماینده‌های هیئت نظارت شهرستانها منصوب و معرفی می‌شوند.

رئیس دفتر هیئت نظارت و بازرسی انتخابات استان همدان با تأکید براینکه کار رسمی هیئت نظارت از همین امروز شروع می‌شود، یادآور شد: کارهایی که درحال حاضر انجام می‌شود تمهید مقدمات برگزاری انتخابات از جمله بحث انتخاب هیئت‌های شهرستان‌های استان است.

 در پیش ثبت نام تا ثبت نام هیچگونه بررسی صلاحیت نداریم

مرادی با بیان اینکه در پیش ثبت نام تا ثبت نام هیچگونه بررسی صلاحیت نداریم، ادامه داد: ثبت نام در ۲۷ مهر انجام می‌شود و تا آن زمان هیئت‌های اجرایی باید تشکیل شوند که فرماندار، نماینده حقوقی دادگستری و نماینده ثبت احوال باید ۳۰نفر را  به عنوان معتمد به هیئت نظارت شهرستان معرفی کنند.

وی تأکید کرد: از نگاه قانون افراد پیش‌ ثبت نام کرده "متقاضی داوطلبی" هستند و "داوطلب" نیستند و بعد از انجام استعلام‌ها در ۲۷ مهر می‌توانند ثبت نام کنند، اظهارکرد: بعد از بررسی افراد ثبت نام شده توسط هیئت‌های اجرایی به شورای نگهبان و هیئت‌های نظارت ارسال می‌شود.

رئیس دفتر هیئت نظارت و بازرسی انتخابات استان همدان خاطرنشان کرد: تا ۲۷ مهرماه هیچگونه بررسی صلاحیتی نداریم و اسامی برای ما ارسال نشده بلکه اسامی در وزارت کشور است.  

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com