بسترها را برای ورود گردشگران آماده کنید همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 17 آذر 1401 - شماره 4477
 
امروز : شنبه ، 19 آذر 1401

Today : Fri, December 9, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  112320 تاریخ انتشار:  1399-07-13 - 07:00 تعداد بازدید:  191
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون وزیر کشور خطاب به مدیران شهری و روستایی:
بسترها را برای ورود گردشگران آماده کنید

گردشگری


 معاون وزیر کشور با تأکید بر اینکه مدیران شهری در شرایط کرونا نباید مدیران میراث فرهنگی و گردشگری را تنها گذارند، گفت: به‌یقین باید مسئولان بسترهای لازم را فراهم و با اقدامات خلاقانه و نوآورانه شهرها را برای حضور گردشگران با درنظر گرفتن مصوبات ستاد کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی آماده کنند.
مهدی جمالی‌نژاد از ورود شهرداری‌ها به حوزه گردشگری یاد کرد و گفت: گردشگری به یکی از مطالبات همه شهروندان و روستاییان تبدیل شده و مدیران دلسوز شهری و روستایی نسبت به آن احساس مسئولیت و حساسیت می‌کنند.
وی با بیان اینکه محور توسعه بسیاری از شهرها و روستاهای کشور صنعت گردشگری است، گفت: با ورود کرونا، گردشگری در بسیاری از شهرهای دنیا شکننده شده و محدودیت‌های زیادی را در این زمینه شاهد هستم اما این مسأله ورود جدی مدیران شهر و اعضای شوراهای شهر به عرصه گردشگری را می‌طلبد.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در گفت‌وگو با ایسنا با تأکید بر اینکه مدیران شهری در شرایط کرونا مدیران میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری را نباید تنها بگذارند، گفت: به‌یقین باید مسئولان بسترهای لازم را فراهم کرده و با اقدامات خلاقانه و نوآورانه شهرها را برای گردشگری‌محور شدن و حضور گردشگران را با درنظر گرفتن مصوبات ستاد کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی آماده کنند.
جمالی‌نژاد افزود: البته نهادهای توریست‌گردان و میهمان‌خانه‌ها و سایر زیرساخت‌های اقامتی و گردشگری و تمام نهادهای آسیب‌دیده از ناحیه کرونا باید به همت مدیران شهری و شوراهای شهر دوباره به چرخه فعالیت خود برگردند.
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در رابطه با وضعیت بودجه شهرداری‌ها درباره صنعت گردشگری، گفت: شهرداری‌ها با توجه به تنوع و گستردگی مأموریت‌هایی که انجام می‎دهند، بسترسازی برای گردشگری هستند که برای هر کدام از این فعالیت‌ها، ردیف‌ها و اعتباراتی اختصاص داده شده است.
وی افزود: اقداماتی مانند تغییر مبلمان شهری، فضاسازی شهری، ایجاد و رسیدگی به فضای سبز، گشایش فضاهای ورزشی و فرهنگی و ورود به حوزه‌های مذهبی و برنامه‌های مختلف فرهنگی ازسوی شهرداری‌ها بسترساز حضور پررنگ گردشگران شده است.
جمالی‌نژاد بر هدفگذاری شهرداری‌ها در تأمین بودجه مربوط به فعالیت‌های حوزه گردشگری تأکید کرد و گفت: برای بودجه‌گذاری باید هدفدار اقدام کرد تا بتوان متناسب با ذائقه گردشگران داخلی و خارجی، حضور پررنگ‌تر گردشگران را شاهد باشیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com