1402-08-291402-09-09bool(false) 1402-08-291402-09-09bool(false) لغو روادید گروهی فرصتی ارزشمند برای تورگردانان ایران و روسیه همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 9 آذر 1402

Today : Thu, November 30, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  118050 تاریخ انتشار:  1400-03-19 - 09:49 تعداد بازدید:  264
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

لغو روادید گروهی فرصتی ارزشمند برای تورگردانان ایران و روسیه

گردشگری


 وزیـــــر میراث‌فرهنگی، گردشگـــری و صنایع‌دستی لغو روادید گروهی گردشگری میان  ایران و روسیه را فرصتی ارزشمند برای تورگردانان و تسهیل‌کننده سفرهای بین‌المللی دو کشور دانست.
برنامه اقدام مشترک لغو روادید گروهی میان تهران-مسکو  ١٧ خردادماه  توسط علی‌اصغر مونسان وزیر میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی جمهوری اسلامی ایران و زارینا دوگوزووا رئیس آژانس فدرال جهانگردی روسیه (روستوریسم) امضا و بدین ترتیب این موافقتنامه بین دو کشور عملیاتی شد.
مونسان که برای دیدار با مقامات حوزه گردشگری روسیه و امضای این سند به مسکو سفر کرده است، در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: امروز موافقت‌نامه لغو روادید گروهی گردشگری بین ایران و روسیه را با زارینا دراگوزووا، رئیس آژانس فدرال گردشگری روسیه امضا کردم.‏‬‬
وزیر میراث فرهنگی بیان کرد: این اقدام که سفرهای بین‌المللی میان دو کشور را تسهیل می‌کند تا پایان سال ۲۰۲۳ برقرار و فرصتی ارزشمند برای تورگردانان دو کشور خواهد بود.
به گزارش ایرنا، موافقتنامه لغو روادید گروهی میان 2کشور در سال ۱۳۹۶(۲۸ مارس ۲۰۱۷) در مسکو به امضای طرفین رسیده بود اما برای اجرای آن، ضرورت داشت برنامه اقدام مشترکی تنظیم شود تا فرایند اجرای آن را مشخص سازد که دیروز به امضای دو طرف رسید.
براساس این موافقتنامه گروه‌های گردشگر ۵ تا ۵۰ نفره ایرانی و روسی می‌توانند بدون روادید به مدت یک ماه ایران و روسیه سفر کنند و اکنون فقط باید منتطر فروکش شدن ویروس کرونا شد.  
روسیه یکی از کشورهای هدف دولت دوازدهم برای روان‌سازی گردشگری است؛ روابط خوب دو کشور در حوزه‌های مختلف، علاقه‌مندی گردشگران ایران به روسیه و ظرفیت‌های موجود در کشور برای بخش فرهنگی و تاریخی گردشگران از سال ٩۶ مسئولان دو کشور را برای عملیاتی کردن لغو روادید گروهی ترغیب کرد.
امید می‌رود امضای این سند و همچنین روند افزایش واکسیناسیون عمومی و عبور از شرایط کرونایی گردشگری میان  ایران و روسیه افزایش چشمگیری داشته باشد .
به گفته وزیر میراث‌ فرهنگی «تا قبل از همه‌گیری کرونا بیش از ۶۰ هزار گردشگر ایرانی به روسیه و ۳۶ هزار گردشگر روسی به ایران سفر می‌کردند» که انتظار بر این است با عملیاتی شدن طرح لغو روادید و البته مسافت کم و ظرفیت‌های خوب دو کشور تعداد گردشگران در هر دو کشور افزایش بیشتری پیدا کند و عزم دو کشور را برای توسعه رفت‌وآمد و گردشگری بیش از گذشته جزم کند.
 زارینا دوگوزووا رئیس آژانس فدرال جهانگردی روسیه هم در حاشیه امضا برنامه اقدام مشترک لغو روادید گروهی میان تهران-مسکو  بیان کرد: با توجه به روابط خوب دو کشور و ظرفیت‌های عالی گردشگری لازم است حجم تردد  گردشگران به مناطق گردشگری دو کشور بسیار افزایش یابد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com