نوروز ظرفيتي براي ديده شدن همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 22 آذر 1397 - شماره 3360
 
امروز : جمعه ، 23 آذر 1397

Today : Thu, December 13, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


نمایشگاه چاپ تهران اذر97
آگهی جذب نیرویشرکتی
آگهی مزایده عمومی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  83659 تاریخ انتشار:  1396-11-11 - 05:45 تعداد بازدید:  135
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نوروز ظرفيتي براي ديده شدن

گردشگری

 چيزي به آغاز فصل جديدي از سفرهاي گردشگران و مسافراني كه مقصد سفر آنها همدان باشد، باقي نمانده و اينكه همدان سعي دارد جزو قطب‌هاي گردشگري كشور محسوب شود، حداقل حالا با 2 رويداد گردشگري 2018 جاي هيچ شك و شبهه‌اي را ندارد.
اينكه استان‌هايي چون اصفهان، ‌تبريز، شيراز و اخيراً هم استان‌هاي جنوبي كشور سال‌هاست كه با برنامه‌ريزي در تلاش هستند كه بتوانند سيل گردشگران داخلي و خارجي را به سوي خود بكشند هم جاي سؤال و ترديدي ندارد!
اما سؤال اين است چرا با توجه به حجم بالاي ظرفيت‌هاي گردشگري همدان، نتوانسته در معرفي خود به كشور و به تبع آن دنيا عملكرد رضايت‌بخشي داشته باشد.
كارشناسان حوزه گردشگري استان مهمترين چالش در اين حوزه را نبود برنامه‌ريزي و جاي خالي ايده‌پردازي‌هاي مبتني بر نوگرايي مي‌دانند.
همان چالش‌هايي كه در بخش‌هاي مختلف گردشگري تأثيرات منفي خاص خود را دارد به عنوان مثال در خصوص هتل‌هاي استان، موضوعاتي از جمله پايين بودن كيفيت خدمات ارائه شده توسط هتل‌هاي صاحب‌نام شهر در مقابل هزينه‌هاي آنچناني مطرح مي‌شود.
اين در حالي است كه مسئولان سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري همدان معتقد است قيمت هتل‌ها در همدان در يك بازه متعادل قرار دارد و پرداخت هزينه هتل‌ها براي گردشگران خارجي و داخلي حتي پايين‌تر از ساير استان‌هاي كشور مي‌باشد.
از سوي ديگر شاهد هستيم كه سرمايه‌گذاري در بخش هتل‌ها يا نيمه‌كاره باقي مي‌ماند و يا به دليل حمايت نشدن از سوي دولت با چالش‌هاي جدي روبه‌رو مي‌شود.
در حالي كه مي‌توان با الگو قرار دادن ساير استان‌ها برنامه‌هاي مدوني را در اين خصوص اجرايي و به تصويب رساند.
قطع به يقين نوروز همدان ميزبان مسافران زيادي خواهد بود. مسافراني كه هر يك مي‌تواند سفير مبلّغ گردشگري و پررنگ شدن چهره 2018 همدان باشند اما متأسفانه بر اساس آمارهاي درِ گوشي كه هر ساله پس از سفرهاي نوروزي درباره مشكلات و چالش‌ها مطرح مي‌شود، همواره تعداد گردشگراني كه از زيرساخت‌هايي از جمله اقامت، ارائه خدمات و... در سطح شهر گلايه‌مند باشند، آمار قابل توجهي را به خود اختصاص  داده است.
ظاهر و سيماي شهر نيز همواره يكي از آن جمله موضوعاتي بوده كه در خصوص برنامه‌ريزي‌هاي گردشگري نوروز داراي اهميت خاص و ويژه‌اي است. بر اين اساس انتظار مي‌رود حال كه همدان قرار است عنوان پايتخت گردشگري آسيا در سال 2018 را يدك‌كشي كند، مسئولان ظرفيت ممتاز و ويژه «نوروز» را با بي‌سليقگي‌ها و هدر دادن زمان در جلسات روتين و با خروجي‌هاي تكراري از دست ندهند و با ايده‌هاي نو و تازه‌تري «نوروز» در همدان را به گردشگران معرفي كنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com