1401-09-051401-09-15bool(false) پیگیر جدی ایجاد نمایندگی یونسکو در همدان هستیم همدان پیام
 
 
سه شنبه - 15 آذر 1401 - شماره 4475
 
امروز : سه شنبه ، 15 آذر 1401

Today : Tue, December 6, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  110945 تاریخ انتشار:  1399-05-20 - 08:49 تعداد بازدید:  634
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

وعده شهردار همدان پس از نامزدی کرمانشاه
پیگیر جدی ایجاد نمایندگی یونسکو در همدان هستیم

گردشگری

 پیشنهاد ایجاد دفتر نمایندگی یونسکو در همدان که از کرمانشاه سر درآورد مورد انتقاد رسانه‌های استان واقع شد. این پیشنهاد همزمان با برگزاری اجلاس راه ابریشم از سوی همدانی‌ها به حجت‌ا... ایوبی دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران داده شد و قرار شد همدان پس از یزد جایگاه دوم نمایندگی یونسکو در کشور ایران باشد.
از آن پس قرار بر پیگیری همدان برای به ثمر رسیدن این پیشنهاد شد اما گویا تأخیر در اجرای آن یونسکو را دلسرد و انگیزه ایجاد این دفتر در کرمانشاه را برای متولیان امور استان همسایه بالا برد تا این مهم را در آنجا محقق کنند.
شهردار همدان در پاسخ به پیگیری همدان‌پیام در این زمینه البته این موارد را رد کرد و گفت: با جدیت پیگیر ایجاد نمایندگی یونسکو در همدان هستیم.
عباس صوفی در این زمینه تأکید کرد: تعریف مسیر گردشگری تاریخ و تمدن ایران فرصتی برای تعامل بین استان‌های غربی به‌ویژه همدان در راستای جذب گردشگر خواهد بود.
وی گفت: دفتر استانی یونسکو با هدف تبادل تجربیات علمی و فرهنگی به‌واسطه تعامل نمایندگان یونسکو در همدان با شهرداری‌ها به‌زودی در همدان ایجاد خواهد شد.
آنچه پس از تحقیقات رسانه‌ای همدان‌پیام مسجل است این نکات می‌باشد که این دفتر در کنار همه فعالیت‌هایی که در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی دارد، می‌تواند الگویی برای فعالیت همه شهرداران باشد تا بتواند با پرداختن شهرداری‌ها به حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی کمی از بار مسائل در این حوزه‌ها را کم کند.
عضویت در شبکه شهرهای خلاق یونسکو، تلاش برای معرفی قابلیت‌ها و ظرفیت‌های مدیریت شهری، معرفی بیش از پیش جاذبه‌های گردشگری همدان در یونسکو، همکاری در راستای تدوین شاخص‌های علمی، ‌آموزشی و فرهنگی، توسعه پایدار شهری، انعکاس فعالیت‌های خلاقانه و نوآورانه فرهنگی همدان و همکاری در تربیت نیروی انسانی متخصص، از جمله رسالت‌های تعیین‌شده برای دفتر نمایندگی یونسکو در استان همدان خواهد بود.
اگر فرصت ایجاد این نمایندگی در همدان از دست برود می‌توان ادعا کرد در این زمینه همدان خواهد باخت.
همکاری در معرفی بیشتر مفاخر و برگزاری بزرگداشت مفاخر فرهنگی استان در چارچوب برنامه‌های یونسکو و بهره‌گیری از توانمندی‌های مراکز پژوهشی، ‌آموزشی، ‌فرهنگی از دیگر وظایف دفتر نمایندگی یونسکو در محل ایجاد نمایندگی در استان‌ها خواهد بود.
 ترویج فرهنگ صلح و دوستی از جمله مهم‌ترین ملاک‌های سازمان جهانی یونسکو است.
 جمهوری اسلامی ایران می‌تواند بسیاری از منافع فرهنگی خود از را طریق یونسکو پیگیری کند.
شاید ایران نتواند با برخی کشورهای پیشرفته جهان در حوزه اقتصادی رقابت کند ولی در بحث میراث فرهنگی بسیار پیشتاز است.
آنچه جای نگرانی باقی می‌گذارد این است که به نقل از ایوبی دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران بنای ما در یونسکو بر توسعه نیست و قصد نداریم تعداد زیادی دفتر منطقه‌ای ایجاد کنیم ولی با استفاده از ظرفیت‌های موجود استان‌ها سعی خواهیم کرد با تأسیس دفتر نمایندگی موارد را از همان استان پیگیری کنیم و این یک حجت تمام شده است برای شهرداری و شورای شهر همدان که مراحل ایجاد نمایندگی یونسکو را با جدیت پیگیری کنند در غیر این‌صورت باید آنها به مطالبات مردمی در زمینه این کوتاهی پاسخگو باشند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com