همدان هشت قدم تا اجلاس جهانی گردشگری همدان پیام
 
 
يكشنبه - 30 دي 1397 - شماره 3392
 
امروز : دوشنبه ، 1 بهمن 1397

Today : Sun, January 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  86108 تاریخ انتشار:  1397-08-12 - 10:12 تعداد بازدید:  46
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

میهمانان اجلاس جهانی گردشگری آماده سفر به ایران هستند
همدان هشت قدم تا اجلاس جهانی گردشگری

گردشگری
گردشگری نه تنها از نظر اقتصادی به عنوان یک صنعت رو به رشد جایگاه خود را تثبیت نموده، بلکه ازجنبه فرهنگی و اجتماعی نیز به عنوان ابزاری قوی دراختیار دیپلماسی عمومی کشورها، روز به روز بیشتر مورد توجه قرار می گیرد تا جایی که دولتمردان بسیاری از جوامع مترصد ایجاد جاذبه های مصنوعی برای پیوستن به این صنعت پرسود هستند. در این میان کشور ایران به لحاظ برخورداری از ظرفیت های بی بدیل فرهنگی، تاریخی، طبیعی و مردم شناختی، در فهرست ۱۰ کشور برتر جهان قرار دارد. از سویی با توجه به گسترش سریع صنعت گردشگری و به منظور کسب جایگاهی بالاتر، دولت ها صرفا به داشته های خود اتکا نکرده، بلکه پا را فراتر نهاده و درصدد تنوع بخشی به رویکردهای توسعه ای خود برای جذب گردشگران برآمده اند و در این زمینه تعریف رویدادها می تواند محملی برای رونق بیشتر گردشگری باشد. خوشبختانه ظرفیت ها و قابلیت های سرزمین ایران و سیاست ها و رویکردهای گردشگری در کشور ما به گونه ای است که می توانیم از رویداد ها برای معرفی ظرفیت های تاریخی، فرهنگی و جاذبه های طبیعی و میراثی مان به نحوی مناسب استفاده کنیم. بر این اساس انتخاب شهرهای ایران در سطح بین المللی با توجه به برخورداری از شاخص های مقبول در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، و هم چنین تعریف رویدادهای فراملی، فرصت هایی طلایی برای صنعت گردشگری ایران محسوب می شود. یکی از این رویدادهای مهم و ارزنده انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا و میزبان چهلمین اجلاس جهانی گردشگری در سال 2018 است . 
سال گذشته  هیئت اعزامی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به‌ریاست علی‌اصغر مونسان، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، با هدف شرکت در بیست‌ودومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری در شهر چنگدوی چین ،  پس از ملاقات‌های دوجانبه، رایزنی‌ها و حضور در نشست رسمی مجمع عمومی شرکت کردند 
شرکت علیصدر در سال 93 درخواست میزبانی اجلاس جهانی گردشگری را به سازمان توریسم جهانی داد ودر سال 94 این میزبانی  پذیرفته شد .   بر این اساس، درخواست میزبان بودن همدان در اجلاس گردشگری همراه با امضای استاندار، به سازمان میراث فرهنگی ارایه شد تا این سازمان با مشارکت سازمان جهانی توریسم، میزبانی ایران را محقق سازند که در همین راستا از ۱۳۰ کشور جهان، میزبانی این اجلاس به همدان واگذار شد. و این مهم موجب شد به دلیل میزبانی سیمای گردشگری همدان متحول شود .
ایجاد زیرساخت های گردشگری، زیباسازی محیط های شهری و تامین اماکن اقامتی به اندازه کافی برای میزبانی از گردشگران و رویداد های فرهنگی و اجتماعی متعدد از جمله مهم ترین مصوبات بود که در حال اجرا می باشد. 
طی ۲ سال تلاش همدلانه دستگاه های متعدد ملی و استانی در کنار همراهی خوب و قابل تقدیر مردم همدان ، امروز شاهد تغییر محسوس چهره این شهر برای میزبانی شایسته از گردشگران خارجی و داخلی به ویژه گردشگران مسلمان هستیم. در خصوص اقدامات انجام شده در راستای تحقق اهداف همدان ۲۰۱۸ می توان به تبلیغات جاذبه‌های گردشگری استان همدان در فضاهای مجازی سایت های گردشگری ، فضاهای رسانه ای ، اعطای مجوز جهت تبدیل کاربری خانه های قدیمی استان به واحدهای بوم گردی و هتل سنتی، آماده سازی مبلمان و المانهای شهری جهت تبدیل همدان  به شهر جهانی و به روز رسانی و استاندارد سازی هتلهای شهر همدان  اشاره کرد. 
بی شک با همکاری دستگاه های متولی و همراهی صمیمانه مردم میهمان نواز همدان ، رویداد فراملی همدان ۲۰۱۸ تبدیل به تجربه ای ارزشمند و الگویی مفید و قابل استفاده برای سایر شهرهای کشورمان خواهد شد وامیدواریم  به زودی شاهد اجرای ایده خلاقانه "شهر گردشگر" به عنوان نمونه ای ایده آل در پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی، در اقصی نقاط استان باشیم.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com