1399-05-061399-05-16bool(false) نقش جامعه میزبان در جذب گردشگر فراموش نشود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 16 مرداد 1399 - شماره 3821
 
امروز : پنجشنبه ، 16 مرداد 1399

Today : Thu, August 6, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  96195 تاریخ انتشار:  1398-04-23 - 08:49 تعداد بازدید:  82
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کارشناس برنامه‌ریزی فرهنگی و گردشگری تاکید کرد:
نقش جامعه میزبان در جذب گردشگر فراموش نشود

گردشگری این روزها اخبار افزایش تعداد گردشگران ورودی داغ است، چنانکه برخی از مسئولان از ۴ برابر شدن این آمار خبر می‌دهند. اما آنچه حائز اهمیت است، آموزش و نقش جامعه میزبان در ادامه این روند برای جذب گردشگر است.
این روزها اخبار افزایش تعداد گردشگران ورودی داغ است چنانکه برخی از مسئولان از 4 برابر شدن این آمار خبر می‌دهند. اما آنچه حائز اهمیت است، آموزش و نقش جامعه میزبان در ادامه این روند برای جذب گردشگر است.
کارشناس و استاد گردشگری با اشاره به این که هر منطقه، دارای عناصری خاص برای جذب گردشگر است، گفت: مردم ایران میهمان‌نواز هستند. اما این میهمان‌نوازی در هر منطقه با توجه به اقلیم و شرایط موجود آن به نحوی ارائه می‌شود که خود می‌تواند عنصری برای جذب گردشگر باشد. در این میان برخی از اقوام ایران شرایط میهمان‌نوازی متفاوت‌تری نسبت به سایر اقوام دارند.
میرشاه ولد، ادامه داد: حسی که گردشگر می‌تواند در جامعه میزبان بگیرد خود جاذبه‌ای در حوزه گردشگری است. چنان که اگر به گرگان و بندرترکمن سفر کنید با دیدن پوشش زنان و مردان این منطقه حسی از آرامش و خودمانی بودن در گردشگر به وجود می‌آید. در زاهدان خانم‌ها با نقاب در سطح شهر دیده می‌شوند که به دلیل جلوگیری از آفتاب سوختگی است. ممکن است با هر نوع از این پوشش‌ها حسی خاص در گردشگر به وجود آید. این تفاوت پوشش نشان از تفاوت فرهنگ، آداب و رسوم اقوام دارد که خود جاذبه‌ای برای آشنایی بیشتر گردشگران با فرهنگ سایر اقوام است.
 در این میان نکته‌ای که باید مورد توجه قرار گیرد، آموزش و فرهنگسازی است. این آموزش نه تنها درباره میزبان و چگونگی مواجه با گردشگر صدق می‌کند بلکه درباره گردشگر و احترام به فرهنگ جامعه میزبان نیز وجود دارد.
میرشاه ولد با تاکید بر اینکه بخش آموزش در کشور ما ضعیف عمل می‌کند، گفت: از یک سو گردشگر تخصصی جذب نمی‌کنیم و از دیگر سو به دلیل آموزشی که وجود ندارد گردشگرانی که به مناطق مختلف سفر می‌کنند جز آسیب و تخریب چیز دیگری برای آن منطقه به همراه ندارند.
وی ادامه داد: این درحالی است که اگر در صدد جذب گردشگر تخصصی برآییم به دلیل علاقه و تخصصی که در آن حوزه وجود دارد حضور گردشگران در مناطق مختلف با آسیب کمتری همراه خواهد بود. در عین حال نباید از آموزش جامعه میزبان نیز غافل شد چراکه انتقال فرهنگ دو طرفه است و اگر جامعه میزبان آمادگی پذیرش گردشگر را نداشته باشد نخواهیم توانست در حوزه گردشگری به پیشرفت‌های قابل تاملی دست یابیم.
کارشناس گردشگری با بیان اینکه نقش جامعه میزبان در جذب گردشگر بسیار اهمیت دارد، تصریح کرد: هنگامی که برای جاذبه‌ای تبلیغ انجام می‌شود و گردشگران به سوی آن منطقه جذب می‌شوند، مادامی که جامعه میزبان برای پذیرش گردشگران آموزش ندیده باشد نخواهیم توانست توسعه گردشگری را در آن منطقه شاهد باشیم چراکه جامعه میزبان با تمام میهمان‌نوازی که دارد در مقابل فرهنگ جدید مقابله می‌کند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com