کشف اشیای فلزی بدلی در کاوش میدان امام(ره) تکذیب شد همدان پیام
 
 
یکشنبه - 29 مهر 1397 - شماره 3318
 
امروز : يكشنبه ، 29 مهر 1397

Today : Sun, October 21, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83413 تاریخ انتشار:  1396-10-10 - 05:45 تعداد بازدید:  52
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کشف اشیای فلزی بدلی در کاوش میدان امام(ره) تکذیب شد

گردشگری

مدیر روابط عمومی میراث فرهنگی همدان ضمن تکذیب کشف اشیای فلزی بدلی در کاوش میدان امام خمینی(ره) گفت: در روزهای اخير كليپی در فضای مجازي منتشر مي‌شود كه در آن اشياي فلزي بدلي را نشان مي‌دهد كه گفته مي‌شود از كاوش‌هاي پروژه ميدان امام(ره) همدان به دست آمده است.
بهجت عباسی در گفت‌وگو با فارس، در خصوص گمانه‌زنی‌هایی که از کشفیات کاوش میدان امام(ره) زده می‌شود، اظهار کرد: در روزهای اخیر کلیپی در فضای مجازی منتشر می‌شود که در آن اشیاي فلزی بدلی را نشان می‌دهد که گفته می‌شود از کاوش‌های پروژه میدان امام(ره) همدان به دست آمده است. وی ادامه داد: این در حالی است که کلیپ مورد نظر چند سال است که به عناوین مختلف توسط سودجویان به عنوان اموال فرهنگی به دست آمده از سایت‌های مختلف تاریخی در سطح کشور منتشر می‌شود. مدیر روابط عمومی میراث فرهنگی همدان خاطرنشان کرد: با کمی تأمل افراد غیرکارشناس نیز می‌توانند تشخیص دهند که این اشیاي اولاً بدلی هستند و ثانیاً از نمادهای ایرانی که مسلماٌ در تمام اشیاي ایرانی تاریخی وجود دارد در این اشیاي دیده نمی‌شود. وی با اشاره به اینکه کلاً هیچ یک از این اشیاي بدلی حتی ایرانی معاصر هم نیست، گفت: پخش اینگونه کلیپ‌ها هر از گاهی به بهانه‌های مختلف در سطح کشور قابل تأمل است، لذا همانگونه که قبلاً نیز در گزارش‌های خبری، مصاحبه‌ها و بازدید رسانه‌ها از کارگاه کاوش میدان امام اعلام شده است. عباسی یادآور شد: از ابتدای کاوش‌های میدان امام تاکنون، 2 تابوت سفالی تخریب شده مربوط به دوره‌های تاریخی، تعداد زیادی تکه‌های سفالی مربوط به دوران‌های مختلف تاریخی و اسلامی، 9 عدد سنگ روغن‌کشی مربوط به دوران معاصر و یک پایه ستون مربوط به دوره‌های تاریخی به دست آمده است.
وی اضافه کرد: در حفاری خیابان باباطاهر کوچه جراحان نیز یک تابوت سنگی شامل دو اسکلت (یک مرد و یک زن) مربوطه به دوره اشکانیان به دست آمده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com