تست کرونا برای مسافران اجباری شد همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 9 آذر 1401 - شماره 4470
 
امروز : پنجشنبه ، 10 آذر 1401

Today : Wed, November 30, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  113778 تاریخ انتشار:  1399-09-08 - 09:39 تعداد بازدید:  207
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ممنوعیت فروش بلیت اتوبوس به مسافران کرونایی
تست کرونا برای مسافران اجباری شد

گردشگری سرپرست اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای همدان از ممنوعیت ارائه خدمات حملو نقل‌عمومی به مسافران کرونایی و اجباری شدن استعلام کرونا برای مسافران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان همدان، صفر صادقی‌راد با بیان اینکه سامانه شرکت‌های حمل‌ونقل عمومی از طریق کد ملی، وضعیت سلامتی مسافران را بررسی می‌کند، اظهار کرد: شرکت‌های حمل ونقل عمومی اجازه ندارند پیش از گذشتن 2 هفته از تست کرونا، مسافر سوار کنند.
صادقی‌راد افزود: طبق ضوابط ستاد مقابله با کرونای همدان، شرکت‌های حمل ونقل مسافر شامل اتوبوس، مینی‌بوس و سواری در قرنطینه 2 هفته‌ای پیش رو از ارائه خدمات حمل‌ونقلی به بیماران کرونایی و یا افرادی که مشکوک به کرونا باشند، خودداری خواهند کرد. وی ادامه داد: شناسایی بیماران و یا افراد مشکوک به کرونا از طریق سامانه سِروا (سازمان فنی اطلاعات ایران) که بین وزارت بهداشت و شرکت‌های حمل ونقل مسافر برقرار است، عملی می‌شود.
سرپرست اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای همدان یادآور شد: با ارائه کد ملی افراد به سامانه سروا وضعیت سلامت خریدار بلیت از نظر آلودگی به کرونا یا سلامت وی مشخص و درصورت بروز هرگونه علائم بیماری تا پایان قرنطینه از ارائه خدمات حمل‌ونقل عمومی به فرد مشکوک خودداری می‌شود.
صادقی‌راد با تأکید بر لزوم اخذ استعلام الکترونیکی از سامانه سروا از سوی شرکت‌های حمل‌ونقل عمومی، ابراز کرد: اگر مسافری تست کرونا داده باشد و کرونا مثبت و یا مشکوک به کرونا تشخیص داده شود، باید 2 هفته از تست بگذرد تا بتواند از وسائط حمل‌ونقل عمومی استفاده کند.این مسئول افزود: شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر و رانندگان اجازه جابه‌جا کردن مسافران درصورت نگذشتن 2 هفته از زمان تست آنان را ندارند.
وی در پایان تأکید کرد: افرادی که قصد دارند با اتوبوس سفر کنند، می‌توانند بلیت مورد نظر خود را به شکل اینترنتی از شرکت‌های حمل‌ونقل عمومی تهیه کنند و نیازی به مراجعه حضوری نیست.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com