ثبت شخصیت‌ها برای وزارت میراث فرهنگی موضوعیت ندارد همدان پیام
 
 
سه شنبه - 13 خرداد 1399 - شماره 3769
 
امروز : پنجشنبه ، 15 خرداد 1399

Today : Thu, June 4, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  101105 تاریخ انتشار:  1398-08-11 - 11:16 تعداد بازدید:  72
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

وزیر میراث فرهنگی تاکید کرد:
ثبت شخصیت‌ها برای وزارت میراث فرهنگی موضوعیت ندارد

گردشگری


■ ثبت ابوعلی سینا به نام کشورهای آذربایجان و ترکمنستان
 این روزها ثبت شخصیت علمی ابوعلی سینا به نام کشورهای آذربایجان و ترکمنستان در اخبار متعدد منتشر میشود . حالا درباره حفاظت فرهنگی از شخصیت علمی ابوعلی سینا وزیر گردشگری به خبرنگاران در حاشیه جلسه دولت میگوید : ما در یونسکو می‌توانیم آثار تاریخی را ثبت کنیم که به خوبی این کار در جریان است، اخیرا ثبت زنجیره‌ای را با یک سری ابتکارات در پیش گرفته ایم که انجام می دهیم اما خود شخصیت‌ها برای ما موضوعیتی نداشته است.
علی اصغر مونسان ، با عنوان این مطلب گفت: من در جریان این مساله نیستم، ما ثبت میراث ملموس و ناملموس داریم و در بخش میراث ناملموس هم آداب و سنن هستند که ثبت می‌شوند نه اشخاص، شخصیت ثبت کردن تا به حال سابقه نداشته است
عضو کابینه دولت دوازدهم همچنین با اشاره به سفر اخیرش به کشور عمان با ۶۰ نفر از فعالان گردشگری بخش خصوصی، درباره گردشگران ایران و عمان، گفت:  سیاست ارتقای گردشگری با کشورهای منطقه چندی است در دستور کار ما قرار گرفته، تلاش می‌کنیم گردشگری منطقه‌ای که در دنیا هم ۷۰ درصد گردشگری را شکل می‌دهد تقویت کنیم.
مونسان افزود: عمان یکی از کشورهایی است که از بازارهای هدف ماست و لغو روادید یک طرفه را با این کشور داشته‌ایم که باعث ارتقای گردشگری شود و رشد قابل ملاحظه‌ای داشته‌ایم، به ویژه در موضوع گردشگری درمانی و سلامت که در عمان رونق ویژه‌ای دارد.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: با دعوت وزیر گردشگری عمان سفری به این کشور داشتیم و موضوعاتی مورد بحث قرار گرفت. تسهیل گردشگری بین دو کشور از موضوعاتی بود که روی آن کار شد، و تفاهم نامه‌ای بین دو کشور به امضا رسید که بر اساس آن کمک کنیم به سطح گردشگری بین دو کشور ارتقا پیدا کند.
مونسان، عمان را یکی از بازارهای خوب برای صنایع دستی ایرانی دانست و ادامه داد: مقامات عمان توافق کردند که مسیر شکل‌گیری بازارها هموار شود، علاقه مندی بسیاری به صنایع دستی ما وجود دارد.
وی اظهار کرد: تبلیغات گردشگری میان دو کشور از موضوعاتی بود که در تفاهم‌نامه مطرح شد، مساله لغو روادید برای گردشگران ایران هم مطرح شد و قرار شد دوستان عمانی روی آن کار کنند و کمک کنند این اتفاق بیفتد.  ما خواهش کردیم که اگر هم لغو روادید ممکن نیست، به واسطه جلساتی که عمانی ها در منطقه دارند می تواند هزینه‌های روادید کاهش پیدا کند و صفر شود، قرار شد عمانی‌ها روی این موضوع کار کنند و نتیجه اش را بگویند. در بخش صنایع دستی موضوعاتی داشتیم که مقرر شد که نمایشگاه دائمی در کشور عمان داشته باشیم.
مونسان ابراز امیدواری کرد با لغو روادید، برنامه‌های ویژه گردشگری به نتیجه برسد و گفت: گردشگری سلامت و درمان و گردشگری زیارت، حجم قابل توجهی دارد، و گردشگری تفریحی چندی است با عمان آغاز شده، مقاصد جدید گردشگری هم به عمانی ها معرفی شد، مناطق شمالی ما، شمال غرب ما از نقاطی بود که به عنوان به دنیا معرفی شد.
وی  افزود: قرار شد تورهای ترکیبی کشورهای عمان داشته باشیم، کروزهای زیادی به این کشور رفت و آمد دارند، مقرر شد ، وزیر کمک کند، ادامه حرکت این کروزها به ایران باشد و نخستین مقصد بندرعباس، شود. امیدواریم در سال های آینده، شاهد گردشگران ترکیبی بیشتری از کشور عمان باشیم و روابط گردشگری با عمان ارتقای زیادی پیدا کند.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، آمار گردشگری در سال ۱۳۹۸ را این گونه تشریح کرد: آمار گردشگری در ۶ ماهه اول خوشبختانه ۵ میلیون ورودی داشته ایم که علی رغم شرایط تهدید کننده گردشگری که اطراف ما وجود دارد، توانسته ایم آمار خوبی را ثبت کنیم. حدود ۲۶ درصد رشد داشته و امید داریم که از مرز ۱۰ میلیون گردشگر عبور کنیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com