3 هدف وزارت خارجه برای جذب گردشگر ورودی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 3 مهر 1399 - شماره 3860
 
امروز : جمعه ، 4 مهر 1399

Today : Fri, September 25, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  96292 تاریخ انتشار:  1398-04-25 - 09:44 تعداد بازدید:  99
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

3 هدف وزارت خارجه برای جذب گردشگر ورودی

گردشگری


 دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو گفت: «دیگر لازم نیست گردشگری ایران را با کشورهای اروپایی مقایسه کنیم. به کشورهای همسایه توجه کنیم که گردشگران مسلمان و عرب به جای ایران، به آنها روی آورده‌اند.»
حجت‌الله ایوبی در نشست تخصصی «گردشگری؛ محور تعامل سازنده با جهان» با تاکید بر لزوم اجماع ملی و علمی در سران سه قوه در موضوع گردشگری گفت: «این مسوولیت از توان تنها یک سازمان خارج است، اراده و اجماعی ملی می‌خواهد. مخصوصا در این دوران تحریم تا آنجا که مقام معظم رهبری فرمودند، تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.» ایوبی بیان کرد: ‌«گردشگری تنها راه رفع سوءتفاهم است. آن‌چنان که یونسکو در زمان تاسیس تلاش کرد از تغییر ذهن مردم برای پاک کردن خشونت و جنگ افروزی، آغاز کند. گردشگری نیز برای تحقق این هدف بهترین راه است.»
ولی تیموری، معاون گردشگری کشور نیز در این نشست تاکید کرد: «گردشگری برای تعامل سازنده با جهان، به توسعه در داخل نیاز دارد. توسعه گردشگری در داخل کشور می‌تواند تعامل میان اقوام، خرده‌فرهنگ‌ها و شناخت مردم از یکدیگر را بیشتر کند که تعاملات بین‌المللی را دست‌یافتنی‌تر می‌کند.»
رضا هاشمی، مدیرکل دیپلماسی گردشگری وزارت امور خارجه نیز به تحلیل نقش ارتباطات و تعاملات در شکل‌گیری سیاست بالاخص سیاست خارجی و چگونگی کمک گردشگری به ایجاد تعامل سازنده با جهان، پرداخت و تاکید کرد و سپس به ماموریت دفتر دیپلماسی گردشگری در وزارت امور خارجه که متاثر از این نگرش تبیین شده است، اشاره‌ کرد و گفت: «۳ هدف عمده شامل معرفی چهره واقعی ایران به جهان از طریق ادراک مستقیم عناصر سیاسی و اقتصادی و مبارزه با ایران‌هراسی، ایجاد همبستگی حوزه‌های تمدنی ایران با تمرکز بر اشتراکات فرهنگی و توسعه اقتصادی از طریق جذب گردشگران خارجی از سوی اداره دیپلماسی گردشگری در وزارت امور خارجه دنبال می‌شود.»


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com