1401-06-281401-07-07bool(false) تدوین و رونمایی سند ملی گردشگری ظرف ۶ ماه آینده همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 7 مهر 1401 - شماره 4419
 
امروز : پنجشنبه ، 7 مهر 1401

Today : Thu, September 29, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  113394 تاریخ انتشار:  1399-08-25 - 07:00 تعداد بازدید:  152
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون وزیر میراث فرهنگی خبر داد
تدوین و رونمایی سند ملی گردشگری ظرف ۶ ماه آینده

گردشگری
 سند ملی گردشگری در ۶ ماه آینده آماده و رونمایی خواهد شد. معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اعلام این خبر گفت: به‌دلیل نبود قطعیت پایان این بیماری دچار مشکلاتی شده‌ایم؛ اما خبرهای خوبی که این چند روز از ساخت واکسن این بیماری به گوش می‌رسد، نویدبخش روزهای بهتری است.
ولی تیموری، بیان کرد: از زمان تأسیس وزارت میراث فرهنگی، ۵ میلیون و صد هزار نفر گردشگری خارجی داشتیم که این عدد به ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر رسید؛ با این رشد ۵۲ درصدی، از طرف شورای جهانی سفر به‌عنوان دومین رشد سریع جهانی دست یافتیم.
به گفته تیموری، سال ۹۸ با اینکه انواع مشکلات را پشت‌سر گذاشتیم، در ۹ ماه نخست تعداد گردشگران بین‌المللی به ۸ میلیون و ۸۶۰ هزار نفر رسید که رشد ۱۱ درصدی نشان‌دهنده حرکتی روبه جلو در این حوزه بود.
معاون وزیر گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به رشد گردشگری داخلی عنوان کرد: گردشگری در داخل نیز به یک گفتمان تبدیل شده بود که فقط به شیراز و اصفهان و یزد محدود نبود و گردشگران در دورترین روستاهای کشور نیز حضور پیدا می‌کردند که این نشان می‌داد این صنعت خود را به‌عنوان یک صنعت تأثیرگذار معرفی می‌کند.
وی اظهار کرد: برای برند گردشگری 5/1 سال وقت صرف شد که هویت گردشگری تثبیت شود، همچنین برای حساب‌های اقماری گردشگری در برنامه‌های سوم، چهارم، پنجم و توسعه یعنی ۱۵ سال، بانک مرکزی، مرکز ملی آمار و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مکلف به اجرای برنامه‌هایی بودند تا شاهد آثار گردشگری در اقتصاد و تولید ناخالص داخلی باشیم و اکنون مطالعات آن تمام شده و از ابتدای تابستان امسال درحال اجراست.
تیموری با اشاره به اهمیت سند ملی گردشگری افزود: برنامه ملی توسعه گردشگری کشور مربوط به پیش از انقلاب بود و در این حوزه هیچ نقشه راهی نداشتیم و این نخستین بار پس از انقلاب شکوهمند اسلامی است که این سند ملی درحال تهیه است و با کمک و مشورت‌های بین‌المللی و سازمان جهانی گردشگری، یونسکو و دانشگاهیان کشور درحال آماده‌سازی آن هستیم که ظرف ۶ ماه آینده آماده و از آن رونمایی خواهد شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com