هشدار جدی درباره تصویر گردشگری همدان در دوران پساکرونا همدان پیام
 
 
سه شنبه - 11 آذر 1399 - شماره 3913
 
امروز : چهارشنبه ، 12 آذر 1399

Today : Tue, December 1, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
روزجهانی ایدز
logo-samandehi
 
کد مطلب:  108003 تاریخ انتشار:  1399-02-10 - 09:31 تعداد بازدید:  124
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

هشدار جدی درباره تصویر گردشگری همدان در دوران پساکرونا

گردشگری


 به محض اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پایان کرونا را اعلام کند ۱۲ تور آشناسازی خبرنگاران، عکاس‌ها، مستندسازان و اینفلوئنسرها برگزار می‌شود.
معاون گردشگری همدان با عنوان این مطلب گفت: این افراد از ۱۲ کشور هدف گردشگری برای تبلیغ به ایران می‌آیند و همدان نیز در این زمینه در حال مدون کردن برنامه‌های مرتبط است.
علی خاکسار گفت: برگزاری ۱۲ نشست « بی تو بی» بین آژانس‌های ایرانی و ۱۲ کشور هدف از دیگر برنامه‌های وزارت میراث فرهنگی برای بازپس گرفتن بازار گردشگری ایران در پساکرونا است و قطع به‌یقین همدان در این زمینه نقش به‌سزایی دارد.
وی گفت: ۴ هفته فرهنگی ایران هم در کشورهای آلمان، ترکیه، جمهوری آذربایجان و هندوستان پس از پایان کرونا برگزار می‌شود که در این زمینه همدان برنامه‌های خود را به وزارتخانه ارائه خواهد کرد.
خاکسارعنوان کرد : هندوستان، عراق ، کره، ژاپن و برخی کشورهای اروپایی از جمله کشورهای هدف گردشگری استان همدان از سوی وزارتخانه گردشگری مشخص شده‌اند.
معاون گردشگری تأکید کرد: حالا سؤال این است، با تبلیغات منفی درباره کرونا چطور در دوران پساکرونا باز هم همدان را به‌عنوان مقصد گردشگری در بازارهای داخلی و خارجی تبلیغ کرده و اعتماد گردشگران را جذب کنیم؟
خاکسار درباره چالش تأثیر منفی انتشار اخبار ناگوار کرونایی روی صنعت گردشگری گفت: در ماه‌های اخیر که ویروس کرونا وارد ایران شده و اخبار بسیاری تصویر گردشگری را مخدوش کرد تا حدودی فعالان گردشگری غافل از این شدند که چند ماه دیگر کرونا از بین می‌رود و همدان دوباره می‌خواهد در بازارهای ملی و بین‌المللی حضور پیدا کند.
وی گفت: ما باید به این موضوع فکر کنیم که پس از کرونا چطور می‌خواهیم گردشگر جذب کنیم؟
خاکسار در ادامه گفت: از امروز انتظار می‌رود که تصویر گردشگری با تبلیغات منطقی بتواند همدان را به جایگاه پس از رویدادهای همدان 2018 باز گرداند.
وی گفت: باید رعایت اصول و استانداردهای بهداشت، امنیت و هتل و … برند مقصد را در ذهن گردشگر شکل ‌دهیم. در این زمینه لازم است متولیان گردشگری مدتی را با مطالعه در فضای تبلیغات گردشگری ورود کنند.
معاون گردشگری همدان ادامه داد: کشورهای دیگر اگرچه با کرونا درگیر هستند اما روی این موضوع تأکید و تبلیغ می‌کنند که درحال ضدعفونی کردن مراکز هستند و یا چه آموزش‌هایی را می‌دهند و یا اینکه هواپیماها چطور ضدعفونی می‌شوند. آنها حتی اگر کاری را انجام هم ندهند به‌خوبی می‌توانند آن را به دنیا مخابره کنند تا تصویر آن مقصد از ذهن گردشگران پس از کرونا مخدوش نشود. چون برای آنها حفظ برند مهم است ما نیز باید حالا برای برگرداندن تصویر درست از همدان در فضای گردشگری منطبق بر اصول بهداشتی برنامه‌ریزی کنیم.
وی تصریح کرد: اگر فعالان گردشگری همدان از همین حالا به انتشار عکس‌ها و معرفی همدان واقعی و قدرت ایران در مبارزه با کرونا نپردازند، سال‌ها باید وقت و هزینه بگذاریم تا این تصویر را از ذهن گردشگران پاک کنیم و سپس برای جذب آنها اقدام شود.
وی همچنین گفت: گردشگری می‌تواند عامل شیوع بیماری کرونا باشد، اما مهم‌تر از آن، رعایت نکات بهداشتی است، زیرا بیماری کرونا در بسیاری از کشورها که مراودات بیشتری با چین داشتند، به اندازه ایران شیوع پیدا نکرده است.
طبق پیش‌بینی سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل (UNWTO) محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا که برای سفرها درنظر گرفته شده، موجب شده است در همه کشورها میزان سفرهای بین‌المللی در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با آمار سال گذشته نزول شدید داشته باشد که گفته می‌شود با زیان ۲۹۰ تا ۴۴۰ میلیارد دلاری برای این صنعت همراه خواهد بود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com