بانک اطلاعاتی برندهای صنایع‌دستی تشکیل می‌شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 25 شهريور 1400 - شماره 4129
 
امروز : جمعه ، 26 شهريور 1400

Today : Fri, September 17, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  114993 تاریخ انتشار:  1399-10-18 - 13:04 تعداد بازدید:  191
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

همدان دارای 6 برند خصوصی و 3 برند کلی
بانک اطلاعاتی برندهای صنایع‌دستی تشکیل می‌شود

گردشگری

 بانک اطلاعاتی برندهای فعال صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور برای معرفی توانمندی‌های صنایع‌دستی و معرفی و حضور برندها در نمایشگاه‌های داخلی و رویدادهای خارجی تشکیل می‌شود.
6 برند خصوصی در همدان ثبت شده است که یک برند به شهر همدان، یک برند مربوط به ملایر،2 برند به نهاوند و 2 برند به شهر لالجین مربوط است.
عناوین این برندها عبارتند از پارت چرم، منبت مارلیک ملایر، دکتر وود نهاوند، زر خاک نهاوند، خاکاب و اخوان خشوعی.
 معاون صنایع دستی کشور با اعلام فراخوان برندهای فعال در حوزه صنایع‌دستی ایرانی، گفت: برندسازی در جهان امروز یکی از اصول حیاتی و محوری توسعه تجارت و بازاریابی تولیدات محسوب می‌شود، به‌نحوی که اصطلاح برند به‌خودی‌خود حاوی مفاهیم کیفیت، اعتبار، خدمات، حیثیت و مانند آنها است.
پویا محمودیان افزود: برند مقبول با کسب‌وکار موفق ترادف معنایی یافته است. صنایع‌دستی نیز از این قاعده مستثنا نیست و تعدد و تنوع برندها در آن، نشانه رونق شبکه تولید، توزیع و فروش و حتی صادرات این هنرصنعت گران‌قدر تاریخی و فرهنگی ایران است.
محمودیان اضافه کرد: معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به انتشار فراخوان جذب برندهای فعال در صنایع‌دستی ایرانی اقدام کرده است تا با شناسایی و طراحی بانک اطلاعاتی برندهای این حوزه، زمینه و زیرساخت لازم را به‌منظور تعاملات بیشتر و استفاده از توان آنها برای معرفی توانمندی صنایع‌دستی ایران، دعوت در نمایشگاه‌های داخلی و همچنین معرفی برای حضور در رویدادهای خارجی مهیا کند.
معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور، افزود: از تمام افرادی که دارای برند هستند و در یک یا همه موارد تولید، توزیع و فروش صنایع‌دستی فعالیت می‌کنند، دعوت می‌شود اطلاعات برند خود را با قید معرفی برند در بخش موضوع ایمیل، به نشانی الکترونیکیichtotarvij@gmail.com ارسال کنند.
محمودیان تأکید کرد: اطلاعات و مشخصات برندهای فعال در حوزه صنایع‌دستی ایرانی در قالب یک جدول ارسال شود که در این جدول باید نام و نام خانوادگی، رشته‌های فعالیتی، حوزه فعالیت (تولید، توزیع، فروش و صادرات)، گسترده فعالیت (استانی، منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی) تعداد شعبه نمایندگی (داخل، خارج)، محل فعالیت، آدرس وب‌سایت، پست الکترونیکی و شماره‌های تماس به‌طور دقیق ثبت شود.
گفتنی است، یکی از جلوه‌گاه‌های هنر ایرانی، صنایع دستی این مرز و بوم است که در هر شهر و دیاری، خود را به‌گونه‌ای خاص نشان می‌دهد. صنایع دستی ایران‌، از شاخص‌ترین صنایع هنری است که ریشه‌های عمیقی در فرهنگ و تاریخ این سرزمین دارد. وسعت و گستردگی این صنایع هنری، نشان از گوناگونی و بالندگی سطح هنرهای سنتی و ریشه داشتن آن در تاریخ غنی ایران دارد. خالی از لطف نیست که بدانیم، در سازمان جهانی یونسکو 600 صنعت دستی ثبت شده است که 450 صنعت دستی متعلق به کشور ایران است.
امروزه با توجه به گسترش مبادلات صنایع دستی کشورمان در سطح بین‌الملل، ثبت نمودن برند صنایع دستی از مهم‌ترین ضروریات است. ثبت برند در کلیه رشته‌های مشاغل مختلف با کالاهای متفاوت در زمینه‌های بازرگانی، تولیدی، فروشگاهی و خدمات قابل اخذ است که می‌تواند به‌طور مستقیم بر روی کالای قابل عرضه اعتباربخشی کند. متقاضیان می‌توانند با داشتن مجوز مربوط به فعالیت خود، نام تجاری خود را به‌صورت فارسی و با داشتن کارت بازرگانی به‌صورت لاتین ثبت نمایند. شایان ذکر است، برند هیچ‌گونه مالیاتی ندارد و طبق قانون اداره مالکیت صنعتی ثبت برند معاف از مالیات است.
هنرمندان با داشتن کارت بازرگانی شخصی(حقیقی) می‌توانید 3 برند تجاری و با کارت بازرگانی شرکتی(حقوقی) می‌توانید ده برند تجاری را ثبت کنید. ثبت کردن برند به 2 صورت شخصی و یا شرکتی امکانپذیر است و در هر 2 صورت، شماره ثبت مخصوص به خود را دریافت خواهید کرد. شایان ذکر است، ثبت کردن برند حقیقی و حقوقی از لحاظ اعتبار با هم تفاوتی ندارند. البته بین علامت تجاری حقیقی و حقوقی در مدارک مورد نیاز آن تفاوت وجود دارد. برای شخص حقیقی همه مدارک باید به نام شخص و مرتبط به طبقه و فعالیت موردنظر باشد و در مدارک لازم برای شخص حقوقی تمام مدارک و مجوزها باید به نام شخصیت حقوقی یعنی شرکت باشد و طبقه موردنظر برای ثبت باید در موضوع شرکت ذکر شده باشد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com