دستگیری 8نفر با پنج فلزیاب در پهنه میراثی سه شهرستان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 29 ارديبهشت 1403

Today : Sat, May 18, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  137466 تاریخ انتشار:  1403-02-01 - 08:57 تعداد بازدید:  96
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

دستگیری 8نفر با پنج فلزیاب در پهنه میراثی سه شهرستان

گردشگری


فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان از کشف5 دستگاه فلزیاب و دستگیری 8 متهم در شهرستان های تویسرکان ، اسدآباد و کبودرآهنگ خبر داد.

به گزارش همدان پیام ، جواد خدامرادی، گفت: در اجرای طرح کنترل خودروها وکالای قاچاق، پرسنل یگان حفاظت پایگاه اداره میراث‌فرهنگی شهرستان های یاد شده با همراهی نیروی انتظامی شهرستان به اشخاصی که قصد ورود فلزیاب به داخل منطق تحت حفاظت میراث را داشتند مشکوک وپس از بازرسی تعداد 5عدد فلزیاب کشف وضبط می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: 8 متهم خاطی پس از دستگیری جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شهرستان‌ها شدند.

تشدید برخورد قضایی و انتظامی با تعرض‌کنندگان به آثار تاریخی استان همدان
فرمانده یگان‌حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: برابر ماده ۵۵۸ قانون مجازات اسلامی و تعامل خوب با فرماندهی انتظامی استان همدان و دستگاه قضایی با هرگونه تعرض به آثار تاریخی در ایام نوروز بدون هیچگونه اغماضی برخورد قضایی و انتظامی انجام خواهد شد.

جواد خدامرادی هرگونه رفتار غیر قانونی در اماکن گردشگری و تاریخی را قابل برخورد دانست و همچنین به با تقبیح حرکت ناشایست فرد یا افرادی در گنجنامه همدان بر روی کتیبه‌های هخامنشی که اسفند ماه 1402 رخ داد اشاره کرد و گفت: برابر با ماده ۵۵۸ قانون مجازات اسلامی هر کس تمام یا قسمتی از ابنیه، اماکن، محوطه‌ها و مجموعه‌های فرهنگی و تاریخی یا مذهبی که در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده یا تزئینات، ملحقات، تاسیسات، اشیاء لوازم و خطوط و نقوش منصوب یا موجود در اماکن مذکوره که مستقلا نیز واجد حیثیت فرهنگی و تاریخی یا مذهبی است، خرابی وارد آورد، علاوه بر جبران خسارت وارده به حبس از یک الی ۱۰ سال محکوم می‌شود.

فرمانده یگان‌حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان خاطرنشان کرد: همانگونه که اطلاع دارید استان همدان هر ساله میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی است که انتظام بخشی به این مسافران از اقدامات هر ساله یگان حفاظت استان است، لذا از مردم فرهنگ دوست و دوستداران میراث‌فرهنگی استان تقاضامندیم در صورت مشاهده هرگونه تعرض و تخریب به حرائم میراث‌فرهنگی موارد را به سامانه شماره ۰۹۶۶۲ بصورت کشوری و شماره تلفن ثابت استانی ۳۲۵۲۸۰۳۰ به صورت شبانه روزی اعلام و ما را در حفاظت از آثار ارزشمند تاریخی و فرهنگی استان یاری کنند.

وی در خاتمه عنوان کرد: همواره آثار فرهنگی و تاریخی استان بصورت فیزیکی و توسط پرسنل یگان محافظت می‌شود و در ایام تعطیلات نوروزی این حفاظت از جدیت بیشتری برخوردار بود و با تعامل خوب با فرماندهی انتظامی استان همدان و دستگاه قضائی با هرگونه تعرض به آثار تاریخی بدون هیچگونه اغماضی برخورد قضایی و انتظامی انجام شد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com