میراث فرهنگی همدان طرح «سفر سالم و مسئولانه» را تدوین کند همدان پیام
 
 
يكشنبه - 5 بهمن 1399 - شماره 3958
 
امروز : دوشنبه ، 6 بهمن 1399

Today : Sun, January 24, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
36مین حضور مرکز چاپ و بسته بندی همدان_صنایع غذایی ماشین آلات و وابسته شیراز
logo-samandehi
 
کد مطلب:  113473 تاریخ انتشار:  1399-08-27 - 10:16 تعداد بازدید:  99
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر همدان:
میراث فرهنگی همدان طرح «سفر سالم و مسئولانه» را تدوین کند

گردشگری

 رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر همدان خواستار تدوین طرح «سفر سالم و مسئولانه» با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شد و بر ارائه طرح بازدید از اماکن گردشگری همدان به‌صورت مجازی تأکید کرد.
به گزارش مهر، حسین قراباغی در کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان که به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، گفت: باید طرح سفر سالم (مسئولانه) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای استان توسط اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تدوین و ارائه شود تا شاهد رکود گردشگری استان همدان نباشیم.
قراباغی عنوان کرد: پیشنهاد برگزاری همایش ملی مجازی گردشگری توسط اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با مشارکت شرکت سیاحتی علیصدر هم می‌تواند مورد بررسی قرار گیرد.
وی ضمن تأکید بر برگزاری جشنواره عکس گردشگری به‌منظور تأمین مخازن فرهنگی برای معرفی بهتر و بیشتر جاذبه‌های گردشگری همدان، گفت: برگزاری همایش جذب ایده‌های گردشگری در دوران کرونا با مشارکت شهرداری و تأسیسات گردشگری استان از دیگر پیشنهادات کمیته گردشگری مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر در دوران بحران کرونا برای خروج از رکود گردشگری است.
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان با تأکید بر اختصاص اعتبار در شهرداری برای تبلیغات گردشگری، در این حوزه به مشارکت جدی در نمایشگاه‌های گردشگری و استان‌های هدف گردشگری و همچنین برگزاری جشنواره‌ها و رویدادهای گردشگری و همچنین تبلیغات محیطی و تلویزیونی اشاره کرد.
قراباغی همچنین تدوین دستورالعمل به‌منظور ایجاد رستوران‌ها با غذاهای محلی؛ تدوین بسته‌های حمایتی برای ایجاد اقامتگاه‌های سنتی و تشکیل چندین بازارچه موقت صنایع‌دستی و همچنین پیگیری ثبت یک اثر جهانی تا حصول نتیجه توسط اداره میراث فرهنگی استان همدان را از دیگر پیشنهادات مورد توجه برای خروج از دوران رکود گردشگری برشمرد.
وی امهال بازپرداخت تسهیلات بانکی تا پایان سال ۱۳۹۹؛ تمدید مهلت پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی سال ۱۳۹۹ تا پایان امسال؛ امهال یا تمدید مهلت پرداخت هزینه آب، برق و گاز تأسیسات گردشگری تا پایان سالجاری؛ امهال یا تمدید مهلت پرداخت هزینه‌های مالیاتی سررسید شده سال ۹۹ تا پایان امسال و همچنین پرداخت تسهیلات به کسب‌وکارهای آسیب‌دیده با محوریت بنگاه‌های اقتصادی را از جمله مصوبات ستاد ملی کرونا در راستای مباحث حمایتی و مشوق‌های حمایتی از تأسیسات گردشگری همدان برشمرد و گفت: این موارد باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان با بیان اینکه باید بخشودگی مالیاتی سال ۱۳۹۹ برای تمامی واحدها و تأسیسات گردشگری صورت پذیرد؛ گفت: حذف عوارض پسماند تأسیسات گردشگری؛ حذف عوارض مرتبط با واحدهای گردشگری در سالجاری؛ بخشودگی اجاره‌بها تمامی تأسیسات و واحدهای تحت‌پوشش دولتی، وابسته دولتی و شهرداری و همچنین امهال عوارض نوسازی سال‌های گذشته برای سال ۱۴۰۰ و بخشودگی عوارض نوسازی در سال ۹۹ را از جمله پیشنهادات حمایتی از کسب‌وکارهای گردشگری است که در ستاد ملی کرونا مورد توجه قرار گرفته است.
قراباغی با تأکید بر اینکه بخشودگی مالیاتی و عوارض شهرداری برای تمامی تأسیسات گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی و زیارتی استان همدان اعمال خواهد شد؛ اظهار کرد: حمایت‌های مادی و معنوی از راهنمایان گردشگری همدان با توجه به نبود هرگونه درآمد در سالجاری و حذف تخفیف عوارض اجاره‌بها برای غرفه‌ها، مراکز اطلاع‌رسانی و واحدهای تحت مالکیت شهرداری از دیگر پیشنهادات حمایتی از کسب‌وکارهای گردشگری است.
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر بازدید مجازی از اماکن گردشگری استان همدان پیشنهاد داد: با توجه به اوج‌گیری شرایط کرونایی به‌منظور خروج از دوران رکود گردشگری، آنلاین کردن بازدید اماکن گردشگری به‌ویژه غار علیصدر، آبشار گنجنامه، آرامگاه بوعلی سینا، آرامگاه باباطاهر و همچنین موزه‌های تاریخ طبیعی، هگمتانه و مردم‌شناسی دانشگاه آزاد اسلامی همدان می‌تواند مورد توجه مسئولان امر قرار گیرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com