1398-03-251398-04-04bool(false) 1398-03-251398-04-04bool(false) 1398-03-251398-04-04bool(false) 1398-03-251398-04-04bool(false) 1398-03-251398-04-04bool(false) 1398-03-251398-04-04bool(false) ميزبان اجلاس جهاني گردشگري تغيير نمي‌کند همدان پیام
 
 
سه شنبه - 4 تير 1398 - شماره 3504
 
امروز : سه شنبه ، 4 تير 1398

Today : Tue, June 25, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  85238 تاریخ انتشار:  1397-07-11 - 06:25 تعداد بازدید:  99
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ميزبان اجلاس جهاني گردشگري تغيير نمي‌کند

گردشگری


 این پیگیری‌ها که به‌ نتیجه رسید،  آغاز راهی پرثمر و با اهمیت برای گردشگری ایران و استان همدان را رقم زد.
 در این زمینه بارها جلسات متعدد هماهنگی و رایزنی برای کسب حمایت  در سازمان میراث فرهنگی کشور و حتی با مسئولان عالی رتبه ایران در پایتخت برگزار شد.
در روزهای اخیر شمارش معکوس برای رسیدن به جایگاه میزبانی آغاز شده است ؛ دبیرخانه و کمیته ها فعال شده اند و برنامه ریزی ها در مسیر اجرایی شدن هستند . اما به ناگاه خبری غیر رسمی و نپخته مطرح شد که موجب واکنش فوری استاندار همدان شد خبری مبنی بر اینکه گویا عده ای به دنبال عینیت بخشیدن به این بهانه هستند که انتخاب همدان برای میزبانی از افتتاحیه این اجلاس پراهمیت گردشگری جهانی مناسب نیست فارغ از اینکه این انتخاب بر اساس یک پروتکل بین المللی و خارج از ایران و توسط تصمیم گیران جهانی گردشگری رقم خورده است.
 بر این اساس بود که  8مهرماه محمدناصرنیکبخت استاندار همدان در یک نامه رسمی با اشاره به اخبار تایید نشده مبنی بر تغییر مکان افتتاحیه اجلاس جهانی گردشگری مونسان معاون رییس جمهور را در جریان تلاش افراد ناآگاهی که به پروتکل های بین المللی آشنا نیستند گذاشت .
استاندار همدان از مونسان خواست همچون خبرهای رسمی منتشر شده از سوی وی باردیگر بر برگزاری افتتاحیه اجلاس جهانی گردشگری در همدان تاکید کند تا از هر گونه شائبه و دلسردی در این زمینه ممانعت شود .
نیکبخت پیش از این نیز در روزهای اخیر  در شورای سیاست گذاری رویداد همدان 2018 با بیان اینکه زمان برگزاری چهلمین نشست اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری نزدیک است ، در مورد برگزاری مراسم افتتاحیه " چهلمین نشست اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری" در تهران اعلام کرد: با این موضوع که مراسم افتتاحیه در تهران برگزار شود موافق نیستم و اجازه چنین موضوعی را نمی‌دهیم هرچند همدان در برگزاری این رویداد نماینده ایران است اما مقصود معرفی همدان است.
استاندار همدان با اشاره به اینکه با برگزاری این نشست قرار است همدان در سطح کشور و جهان معرفی و مطرح شود تأکید کرد: همدان زیرساخت کافی برای برگزاری این اجلاس بین‌المللی را دارد و اشتیاق وزرا و سفرای خارجی به حضور در همدان است حتی اگر به قیمت به هم خوردن برنامه باشد با برگزاری مراسم افتتاحیه در تهران موافقت نمی‌کنیم
لازم به ذکر است ، با حمایت استانداری و میراث فرهنگی و همت شرکت سیاحتی علیصدر با فرصت فراهم شده برای میزبانی همدان در یک رویداد ملی و بین‌المللی  متولیان امور در حوزه گردشگری به ویژه شرکت سیاحتی علیصدر با برنامه‌ریزی دقیق، در تکاپو هستند تا از فرصت برگزاری این برنامه‌های بین‌المللی استفاده کرد و جاذبه‌ها و ظرفیت‌های کشورمان را به دنیا معرفی کنیم.
 استانداری همدان ، شرکت سیاحتی علیصدر و میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری همدان  که به عنوان میزبان این رویداد بین‌المللی پا در این عرصه نهادند و همه دستگاه‌های متولی ضمن یاری این مجموعه بتوانند گامی در راستای سربلندی همدان برداشته و بتوان همدان را به جهانیان شناساند
شرکت علیصدر به عنوان عضو سازمان جهانی گردشگری مقرر شده است تا میزبان برگزارکنندگان چهلمین  اجلاس جهانی گردشگری در ایران باشد . حالا همدانی‌ها متعهد به برگزاری این اجلاس بین‌المللی شده اند و همه دستگاه‌ها و به طور کلی همدان از این برنامه منتفع خواهند شد.
با توجه به اینکه اجلاس جهانی گردشگری یک رویداد بزرگ بین‌المللی برای تصمیم گیری متولیان امور این صنعت در عرصه جهانی است، به تبع پس از  این اجلاس شاهد حضور بیشتری از گردشگران داخلی و خارجی به ایران و به ویژه همدان خواهیم بود. هدف از میزبانی اجلاس جهانی گردشگری احیای نام همدان در صنعت گردشگری است،  و اینکه حق گردشگری  همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین ادا شود .
از تاریخ 21 تا 25 آبان ماه سالجاری، همدان میزبان این اجلاس خواهد بود  سازمان جهانی گردشگری با عضویت 552 شرکت خصوصی وابسته از 158  کشور در حوزه گردشگری بین‌المللی فعالیت می‌کند و۱۴  شرکت خصوصی ایرانی عضو این سازمان هستند که شرکت سیاحتی علیصدر همدان یکی از این ۱۴ عضو است که سال گذشته  به عنوان عضو هیات رئیسه این سازمان نیز انتخاب شد.
 این نخستین بار است که ایران پس از عضویت در سازمان جهانی گردشگری که دهه ۴۰ رقم خورد ، میزبان چنین رویداد شاخصی در عرصه بین‌المللی و حوزه گردشگری مرتبط با سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) است.  بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com