در مقابل سوداگران حوزه گردشگری به ویژه صنایع دستی لالجین می‌ایستیم همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 16 بهمن 1401

Today : Sun, February 5, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  124967 تاریخ انتشار:  1401-04-26 - 13:15 تعداد بازدید:  141
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

استاندار همدان:
در مقابل سوداگران حوزه گردشگری به ویژه صنایع دستی لالجین می‌ایستیم

گردشگری


استاندار همدان اعلام کرد: از حوزه گردشگری استان به ویژه صنایع دستی شهر لالجین به علت رونق کسب و کار حمایت و پشتیبانی می‌شود اما دولت در مقابل سوداگران حوزه گردشگری به ویژه صنایع دستی شهر لالجین که فرصت‌های شغلی را در راستای منافع شخصی اشغال می‌کنند، خواهد ایستاد.

علیرضا قاسمی‌فرزاد در مراسم عید سعید غدیر خم و ششمین سالگرد جهانی شدن شهر لالجین، مطرح کرد: شهر لالجین دارای یک قدمت تاریخی ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ ساله در زمینه هنر سفالگری بوده و هنر سفالگری یک میراث گران‌بهایی است که از نسل‌های قدیمی‌ ۱۰۰۰ ساله تاریخ به دست ما رسیده است.

وی با بیان اینکه بدون اغراق باید گفت که خاک شهر لالجین، هنرخیز است چراکه سفال‌ و سفالگری هنری نیست که در همه‌جا یافت شود، اظهار کرد: پیشینیان و پیشکسوتان ما به درستی تشخیص داده‌ بودند که خاک لالجین مناسب هنر سفالگری است.

قاسمی‌فرزاد با اشاره به اینکه نشان جهانی برای شهر لالجین از سوی سازمان علمی‌فرهنگی یونسکو تعیین شده که براساس بررسی‌های دقیق و شایسته صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: هنرمندان سفالگر شهر لالجین چیره دست و در دنیا شاخص هستند.

وی ادامه داد: در دنیا ۱۴ شهر و روستا به عنوان شهرها و روستاهای جهانی انتخاب و تعیین شده‌اند که سه روستا و دو شهر لالجین به خاطر هنر سفالگری و ملایر به خاطر مبل منبت در استان همدان هستند . بسیاری از گردشگران دنیا برای بازید از شهر لالجین و هنر زیبای سفالگری به استان سفر می‌کنند.

استاندار همدان در ادامه با اشاره به اینکه با توجه به برنامه‌ها و طرح‌های دولت مردمی و انقلابی سیزدهم، تقویت حوزه گردشگری از اولویت‌ها است، یادآور شد: آماده کردن زیرساخت‌های حوزه گردشگری، از برنامه‌های اولویت‌دار طرح توسعه استان است.

وی افزود: از حوزه گردشگری استان به ویژه صنایع دستی شهر لالجین به علت رونق کسب و کار حمایت و پشتیبانی می‌شود اما دولت در مقابل سوداگران حوزه گردشگری به ویژه صنایع دستی شهر لالجین که فرصت‌های شغلی را در راستای منافع شخصی اشغال می‌کنند، خواهد ایستاد.

قاسمی‌فرزاد با بیان اینکه درصدد ارتقاء و رونق کسب و کار هنرمندان واقعی در حوزه صنایع دستی هستیم، اظهار کرد: از طرح‌ها و برنامه‌های مجموعه مدیریتی شهر لالجین در راستای توسعه در بخش‌های مختلف حمایت و پشتیبانی می‌شود.

به نقل از روابط عمومی استانداری همدان، وی در پایان یادآور شد: دولت مردمی و انقلابی سیزدهم، تسهیلات لازم را  در اختیار کسانی که بخواهند در زمینه صنایع دستی به ویژه سفالگری فعالیت داشته باشند، قرار خواهد داد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com