هنرمندان صنایع دستی تجلیل شدند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 14 اسفند 1402

Today : Mon, March 4, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132521 تاریخ انتشار:  1402-03-20 - 13:16 تعداد بازدید:  584
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

هنرمندان صنایع دستی تجلیل شدند

نویسنده : اکرم چهاردولی

گردشگری


مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی همدان در مراسم تجلیل از هنرمندان شاخص و پیشکسوت صنایع دستی همدان  اظهار داشت: صنایع دستی و هنرهای سنتی حلقه تکمیلی پازل گردشگری و سفیر فرهنگی‌  و بازوی توانمند معرفی ظرفیت های جهانی همدان است.

محسن معصوم علیزاده  گفت : هنرهای دستی از مواد بومی و محلی یک منطقه به دست می‌آید. این روزها که همدان در حال آماده شدن برای میزبانی از ارزیابان یونسکو است باید توجه داشته باشیم هنرمندان استان میتوانند به وسیله دست و ابزارهای دستی هنر و ذوق و خلاقیت خود را در این هنرهای دستی در عرصه ملی و بین المللی به زیبایی به نمایش بگذارند .

معصوم علیزاده  بیان داشت: قدردان  زنان و مادران هنرمند استان  هستیم چرا که این هنری که از آن به خوبی صحبت شد، در دامان آن‌ها رشد کرده و سینه به سینه هنرمندان را تربیت کردند. اگر بخواهیم فرهنگ‌مان را منتقل کنیم باید به کالا تبدیل شود چرا که روح هنرمندان در جای جای این صنایع دستی دوخته و جاری شده است.

وی بیان داشت: صنایع دستی اقتصاد بنیان، هویت ما را پایه‌ریزی می‌کند و تحول در محتوا، رویکرد و ساز و کار بدین مفهوم است که باید محصول به روز و شاخص داشته باشیم .

معصوم علیزاده به نقش صنایع‌دستی در ایجاد فرصت‌های شغلی، تصریح کرد: زمینه لازم برای آموزش علاقه‌مندان به صنایع‌دستی همدان همواره در استان  فراهم است  و پیشکسوتان و مربیان صنایع‌دستی به عنوان سرمایه های ارزشمند در این مسیر برای ما نقشی ایفا میکنند که از آن برای انتقال هنر آنها  به نسل آینده استفاده و دوره آموزشی برگزار میشود .


در این آیین از هنرمندان همدانی ، مرضیه درویشی در رشته ی رودوزی های سنتی ، حسین علیزاده  پیشکسوت چرم و سراجی سنتی، نبی الله بهمنی مهد پیشکسوت سفال و سفالگری، یداله کریمی رئیس اتحادیه مبلمان و منبت ملایر، سعید طلایی هنرمند رشته قفل سازی سنتی و محمد مهدی فرهادی فضلی رشته نازک کاری چوب تجلیل شد.

گفتنی است ، مراسم تجلیل از هنرمندان و پیشکسوتان صنایع دستی همدان  با حضور مدیرکل میراث فرهنگی ؛ گردشگری و صنایع دستی و فرماندار همدان در باغ نظری برگزار شد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com