قیمت دلاری، بلیت برخی پروازها را از دسترس خارج کرد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 17 بهمن 1401

Today : Mon, February 6, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  124600 تاریخ انتشار:  1401-04-09 - 11:03 تعداد بازدید:  118
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

قیمت دلاری، بلیت برخی پروازها را از دسترس خارج کرد

گردشگری

 همزمان با اجرای طرح بلیت دلاری هواپیما برای مسافران غیرایرانی ،بخشی از ظرفیت و سهمیه بلیت مسافر ایرانی در برخی مسیرهای هوایی از دسترس خارج شده است.
عضو هیأت مدیره جامعه تورگردانان با اعتقاد براین‌که اقدام شرکت‌های هواپیمایی برای دو نرخی کردن بلیت پروازهای داخلی از نداشتن تسلط مقام‌های بالادستی وزارت راه و شهرسازی ناشی می‌شود، اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی به حدی بزرگ است که قطعا یک وزیر نمی‌تواند همه بخش‌های آن را اداره کند. وزارتخانه‌ای که سالی یک میلیون مسکن باید بسازد، زیرساخت راه‌آهن، ناوگان ریلی و جاده‌ای را باید توسعه دهد، مسئولیت شرکت‌های هواپیمایی را دارد و هزار کار دیگر باید انجام دهد، دیگر چگونه می‌تواند روی موضوعی مثل نرخ دلاری بلیت هواپیما برای مسافر غیرایرانی تسلط و کنترل داشته باشد!؟
به گزارش ایسنا،اکبر غمخوار با اشاره به مشکلات دو نرخی شدن بلیت پروازهای داخلی، افزود: وجه رایج کشور «ریال» است، درحالی که مسئولان تأکید بر تقویت پولی ملی دارد، اما شرکت‌های هواپیمایی برای تقویت پول دولت آمریکا قدم برداشته‌اند.
شرکت‌های هواپیمایی اگر می‌خواهند نرخ بلیت را افزایش دهند و آن را گران کنند، چرا مسافر غیرایرانی را بهانه می‌آورند و قیمت‌ها را ارزی کرده‌اند. در کجای دنیا بلیت هواپیما دو نرخ متفاوت دارد و با نگاهی تبعیض‌آمیز عرضه می‌شود؟
غمخوار همچنین گفت: شرکت‌های هواپیمایی به جای این‌که صندلی‌های خود را به مسافر ایرانی بفروشند به خارجی‌ها می‌فروشند، ‌طوری که از زمان اجرای این طرح، بخشی از صندلی‌ها و ظرفیت پرواز بعضی مسیرها از دسترس خارج شده و در اختیار اتباع غیرایرانی قرار گرفته است.
حتی به چارترکننده‌ها اعلام شده است ۵۰ درصد ظرفیت خود را به اتباع غیرایرانی‌ها بفروشند و به این صورت بخشی از ظرفیت را از دسترس خارج کرده‌اند. در واقع، برخلاف آنچه توجیه آورده‌اند که با این کار قرار است بلیت هواپیما و صندلی‌ها بیشتر در اختیار ایرانی‌ها قرار گیرد، برعکس، سهمی از شهروند ایرانی گرفته شده و برای اتباع غیرایرانی کنار گذاشته شده است.
وی اضافه کرد: در اقدامی دیگر به آژانس‌ها اعلام کرده‌اند مطابق صورت جلسه انجمن شرکت‌های هواپیمایی در ۶ تیرماه ۱۴۰۱ فروش بلیت به اتباع غیرایرانی فقط از طریق دفاتر فروش و یا از طریق سایت رسمی شرکت هواپیمایی امکان پذیر است و فروش از طریق آژانس هواپیمایی و مسافرتی ممنوع است.
عضو هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی افزود: چنین وضعیتی که در ناهماهنگی کامل با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز پیش آمده است، نشان‌ می‌دهد وزیر راه تسلط و کنترلی روی شرکت‌های هواپیمایی ندارد.
وی با اشاره به منع سفر شهروندان برخی کشورهای اروپایی و آمریکایی به ایران، بیان کرد: اگر ما دنبال توسعه گردشگری از طریق کشورهای همسایه هستیم باید موانع را برداریم، نه این‌که سنگ‌های بزرگتری در مسیر قرار دهیم.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com