همدان به سالن‌آخرهفته‌ها مي‌رود همدان پیام
 
 
سه شنبه - 28 خرداد 1398 - شماره 3498
 
امروز : چهارشنبه ، 29 خرداد 1398

Today : Tue, June 18, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  88697 تاریخ انتشار:  1397-10-20 - 09:57 تعداد بازدید:  59
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

درنمايشگاه گردشگري
همدان به سالن‌آخرهفته‌ها مي‌رود

گردشگری
 امسال از 23 تا 26 بهمن این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه های تهران برگزار می شود، این نمایشگاه در 13 سالن برگزار خواهد شد که همدان نیز در سالنی با نام " تعطیلات آخر هفته " در  این رویداد حضور خواهد داشت . میراث فرهنگی با همراهی جامعه هتلداران و دفاتر خدمات مسافرتی و تاسیات گردشگری در کنار شرکت سیاحتی علیصدر و مجموعه تفریحی گنجنامه در این نمایشگاه حاضر میشوند .
این نمایشگاه در  فضایی بالغ بر41 هزار مترمربع در اختیار نمایشگاه گردشگری قرار گرفته که 3 هزار مترمربع فضای باز  است و 24 هزار مترمربع فضای مفید این نمایشگاه است .
  به دلیل همزمانی نمایشگاه ها امکان افزایش سالن‌ها وجود نداشت، 10 هزار مترمربع درخواست فضای مازاد داشتیم که مقدور نبود. شاخصه و ویژگی این نمایشگاه تمرکز بر حضور استان ها به منظور معرفی داشته ها و توانمندی ها است سال های گذشته تمرکز بیشتر روی استان تهران بود اما امسال با توجه به استقبال خوب استانها این رقم برعکس شده است و 70 درصد در اختیار استانها و 30 درصد در اختیار استان تهران است .
دوازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی صنعت گردشگری و صنایع وابسته تهران با تمرکز بر روی ساماندهی و توزیع گردشگری داخلی برگزار می شود، چراکه پس از برگزاری نمایشگاه، فصل پررونق گردشگری داخلی یعنی نوروز را داریم، این یک فرصت برای فعالان حوزه گردشگری است که می توانند با ارائه بسته‌های متنوع به توزیع مکانی و زمانی سفر در کشور کمک کنند.»
در طول برگزاری نمایشگاه 6 کارگاه تخصصی در این نمایشگاه برگزار می شود و همچنین انعقاد چند تفاهم نامه با سایر سازمان ها از دیگر برنامه‌های جانبی نمایشگاه است. 
رونمایی کتاب راهنمای گردشگری ایران، رونمایی سایت visitirsnو آغاز پخش شبکه شما از دیگر برنامه‌های جنبی نمایشگاه است، براساس تفاهمی که با صدا و سیما شده است روزانه 3 ساعت و 30 دقیقه برنامه با محوریت گردشگری از شبکه شما پخش خواهد شد، این برنامه همزمان با آغاز به کار نمایشگاه روی آنتن می رود و به تدریج شبکه شما به شبکه شما و گردشگری تبدیل می‌شود.» 
 جزئیات دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری
ولی تیموری، معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در سخنانی در مراسم رونمایی از پوستر این نمایشگاه، با بیان اینکه این سازمان برای نمایشگاه گردشگری امسال هزینه‌ای نکرده و با توان بخش خصوصی آن را اجرا می‌کند، از حضور نمایندگان ۱۰ کشور خارجی و بازدید هيأت رسمی سایر کشورها در سطح وزیر و معاون وزیر در این نمایشگاه خبر داد. او با تاکید بر نگاه فرهنگی ایران به گردشگری اظهار کرد: «در دنیای امروز که به واسطه برخی سیاست‌های نادرست، منطقه و گوشه‌هایی از جهان درگیر ناامنی و خشونت شده، اعتقاد داریم گردشگری می‌تواند بستری برای ایجاد تفاهم بین ملت‌ها باشد و در شرایطی که برخی دنبال دیوار کشیدن بین فرهنگ‌ها هستند ما معتقدیم گردشگری می‌تواند همچون پلی عمل کند که همزیستی مسالمت‌آمیز و تفاهم میان ملت‌ها را برقرار کند.»
همچنین به گفته فرهاد امینیان، ‌مدیر شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران امسال ۴۱ هزار متر مربع فضای سرپوشیده در قالب ۱۳ سالن و ۳ هزار متر مربع فضای باز به نمایشگاه گردشگری اختصاص داده شده که ویژگی اصلی آن در قیاس با سال‌های گذشته تمرکز بر حضور مقتدرتر استان‌ها است. 
او یادآور شد: «سال‌های قبل بیشترین تمرکز این نمایشگاه روی استان تهران بود. به همین خاطر حدود ۷۰ درصد از فضای نمایشگاه به شرکت‌ها و بخش خصوصی این استان اختصاص می‌یافت و فقط ۳۰ درصد از فضای کل نصیب استان‌ها می‌شد. امسال این وضعیت معکوس شده است. البته هدف حذف یا کمرنگ‌ کردن تهران نبوده، بلکه انگیزه، تقویت بخش خصوصی استان‌ها بوده است.» به اعتقاد امینیان، سال‌های گذشته استان‌ها حضوری نمادین در این نمایشگاه داشتند که با توجه به اهمیت این رویداد در صنعت گردشگری ایران و برند بودن آن، ترجیح بر این شد که استان‌ها از حالت نمایشی خارج شوند.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com