ریکاوری گردشگری با نسخه ایتالیایی همدان پیام
 
 
يكشنبه - 10 مهر 1401 - شماره 4421
 
امروز : دوشنبه ، 11 مهر 1401

Today : Sun, October 2, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  113230 تاریخ انتشار:  1399-08-20 - 10:44 تعداد بازدید:  178
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

وبینار مشترک ایران و ایتالیا برای درمان توریسم برگزار می‌شود
ریکاوری گردشگری با نسخه ایتالیایی

گردشگری


 نخستین وبینار گردشگری ایران و ایتالیا با عنوان «گردشگری و اقتصاد» سی‌ام آبان‌ماه امسال برگزار خواهد شد.
 این وبینار ۶ هدف اصلی را دنبال می‌کند که شامل جایگاه گردشگری در برنامه‌های توسعه اقتصادی، نقش و تأثیر صنعت گردشگری فرهنگی بر اشتغال ملی و منطقه‌ای، تأثیر گردشگری الکترونیک و استارت‌آپ‌ها در جلوگیری از سقوط صنعت گردشگری در فضای فعلی و رشد آن در دوران پساکرونا است. همچنین تأثیر گردشگری در رشد کارآفرینی مستقیم و غیرمستقیم، چگونگی پایداری صنعت گردشگری در شرایط سخت کنونی و برنامه‌ریزی برای دوران پساکرونا و گردشگری شهری و روستایی و نقش آن در توسعه اقتصادی از جمله اهداف برگزاری این وبینار محسوب می‌شود. احمد پورفلاح رئیس هیأت مدیره اتاق بازرگانی ایران و استرالیا گفت: سالانه بودجه عظیمی را گردشگران در کشور هدف هزینه می‌کنند. این رقم در یک‌سال گذشته و پیش از شیوع ویروس کووید-۱۹ به حدود ۲ هزار میلیارد دلار رسیده بود. اما با وجود کرونا این رقم به صفر نرسید. علت صفر نشدن آن هم کشورهای حاضر در نیمکره جنوبی هستند؛ زیرا آنها چندان درگیر کرونا نشده‌اند. ایران جزو ده کشور دارای جاذبه توریستی بالا در جهان است که گردشگری آن تنها به گردشگری میراث خلاصه نمی‌شود زیرا در کشور گردشگری خوراک، میوه، طبیعت، سلامت، زیارتی و... نیز پتانسیل قابل‌توجهی دارد.
 ریکاوری گردشگری با نسخه ایتالیایی
وی افزود: متأسفانه در دهه‌های اخیر به دلایل مختلف از جمله نبود اعتقاد به مقوله گردشگری، وابستگی به درآمد نفتی، ایجاد تحریم‌ها و درحال‌حاضر نیز افزوده شدن فاجعه کرونا، ایران در حد استحقاق خود نتوانسته از این سفره رنگین سود کسب کند، درصورتی‌که هزینه این بخش نسبت به مقوله‌های صادراتی بسیار کم بوده و سوددهی بیشتری نسبت به آنها نیز خواهد داشت. همچنین توسعه صنعت گردشگری علاوه‌بر کمک به تأمین بودجه ارزی کشور در زمینه ایجاد اشتغال و ارتباطات اجتماعی و فرهنگی با سایر ملل هم تأثیر غیرقابل انکاری نیز دارد. رئیس هیأت مدیره اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا عنوان کرد: اتاق ایران و ایتالیا از دیرباز و به 2 دلیل به حوزه گردشگری توجه ویژه‌ای داشته است که این 2 دلیل شامل اعتقاد به اهمیت گردشگری در کسب دستاوردهای مختلف اقتصادی و همچنین این موضوع بوده که ایتالیا به‌واسطه موقعیت تاریخی، طبیعی، جغرافیایی و... همواره در رده یکم تا سوم در میان کشورهای جهان قرار داشته و یکی از کشورهای پیشتاز در جذب گردشگر بوده است. ما نیز می‌توانیم با ارتباطات نزدیک با این کشور و ظرفیت‌‌های موجود بیشترین بهره را از تجربیات ارزنده آنها به‌دست آوریم.
پور‌فلاح گفت: با توجه به اینکه آینده بازار گردشگری به‌دلیل وجود ویروس کرونا نامعلوم است، بنابراین باید با مشورت با کارشناسان ایرانی و ایتالیایی بتوانیم به‌موقع و درست از این فرصت مهم برای جذب گردشگر در هر شرایط جوی (بارانی یا آفتابی) استفاده کنیم و این وبینار نیز به همین منظور برگزار خواهد شد.
همچنین محمد شیرکوند رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران و ایتالیا گفت: در واقع ماهیت اصلی صنعت گردشگری در کشور هنوز مشخص نشده است؛ زیرا ما گردشگری را همچنان در جابه‌جایی فضاهای مختلف می‌دانیم. در ایران همچنان به حوزه گردشگری با رویکرد سنتی که بسیار هم جذاب است نگاه کرده و برنامه‌ریزی می‌کنیم، درصورتی‌که ایران نیاز دارد از فضای سنتی عبور کرده و به فضای صنعتی گردشگری وارد شود. براساس آخرین آماری که سازمان جهانی گردشگری اعلام کرده است تاکنون صنعت گردشگری در جهان ۸۵ درصد سقوط کرده است که این رقم در سال ۲۰۲۱ در بهترین وضعیت به ۷۳ درصد خواهد رسید.
وی افزود: ایران جزو 7 کشوری است که به 2 دلیل می‌تواند از شرایطی که کرونا ایجاد کرده بیشترین بهره را ببرد. در واقع ایران می‌تواند از این شرایط استفاده کند و فضای منفی را که برای بازار گردشگری آن درجهان شکل گرفته از بین ببرد. همچنین با توجه به اینکه همه حوزه‌ها در دوران پساکرونا تبلیغاتشان به صفر رسیده است ایران می‌تواند با وارد کردن سرمایه‌گذار جلوه‌های بهتر با ضریب رشد بیشتر را داشته باشد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com