از سرمایه‌گذاری‌گردشگری در پیاده‌راه اکباتان تا شهرک سلامت همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 14 اسفند 1402

Today : Mon, March 4, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  129700 تاریخ انتشار:  1401-10-29 - 20:42 تعداد بازدید:  537
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در آخرین جلسه کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری و مالی شورای شهر همدان مطرح شد
از سرمایه‌گذاری‌گردشگری در پیاده‌راه اکباتان تا شهرک سلامت

نویسنده : حمید سلیمی

گردشگری

 
ایجاد مشاغل گردشگری و تغییرکاربری در پیاده‌راه اکباتان، ایجاد شهرک سلامت و برگزاری جشنواره زمستانی از مهم‌ترین موضوعات در آخرین جلسه کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری و مالی شورای شهر همدان بود .

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری و مالی شورای شهر همدان در این جلسه گفت: گردشگری و سرمایه‌گذاری در اولویت ساماندهی خیابان اکباتان باشد.

حمید بادامی‌نجات درباره نامگذاری پیاده‌راه اکباتان به نام خیابان غذا عنوان کرد: برای پیاده‌راه اکباتان هر اسمی که می‌گذارید خیلی به سمت غذا و درامدزایی از غذا نروید و بیشتر باید خدمات‌رسانی باشد اما اولویت نخست آن غذا نباشد.

وی ادامه داد: آنچه که مهم است و باید مورد توجه قرار بگيرد تأییدیه میراث فرهنگی است و نباید اثر سویی برای ثبت جهانی بگذارد.

بادامی اضافه کرد: گردشگری و سرمایه‌گذاری در اولویت ساماندهی خیابان اکباتان باشد و برای تشویق هنرمندان و به خصوص هنرمندان صنایع دستی به آنها یارانه بدهید.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری و مالی شورای شهر همدان تأکید کرد: پیمانکار باید همه شرایط را ببیند و راه‌اندازی خودرو برقی و فعالیت دوباره کاروانسراها را مدنظر قرار دهد.

وی با اشاره به اقدام‌ اخیر بانک ملی بیان کرد: بانک ملی اقدام بسیار اشتباهی انجام داده و به اختیار، نمای بانک را رنگ و کرکره نصب کرده که شهرداری روز پنجشنبه اجازه ادامه کار را نداده‌است.

بادامی از برگزاری جشنواره زمستانی در همدان و نمایشگاه گردشگری تهران خبر داد و افزود: مطلع شدیم سازمان میراث فرهنگی و شهرداری همدان نیز در این 2 رویداد برنامه‌هایی تدارک دیده‌اند.

وی با بیان اینکه جشنواره زمستانی همواره مورد تأکید بوده‌است، افزود: به دنبال راه‌اندازی والیبال برفی در گنجنامه هستیم تا امسال اجرا و سال آینده بین‌المللی شود. مسدود بودن جاده پیست اسکی در فصل زمستان یک طنز تلخ  است که می توان یک سریال ٩٠ قسمتی درباره آن ساخت.

بادامی با بیان اینکه در همدان نسبت به  ورزش‌های برفی غفلت‌هایی شده که جای تأسف دارد، تأکید کرد: باید با اتفاق نظر جشنواره زمستانی جهانی شود.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری و مالی شورای شهر همدان درخواست کرد که در برگزاری چنین برنامه‌هایی به خصوص جشنواره زمستانی میراث‌فرهنگی و شهرداری همکاری مشترک و هم افزایی داشته‌باشند.

وی اعلام کرد: شورای شهر 4 میلیارد تومان بودجه، امسال برای برنامه‌های گردشگری شهر همدان درنظرگرفته‌است.

  جشنواره زمستانی در همدان برگزار می‌شود

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان همدان نیز در کمیسیون گردشگری از برگزاری جشنواره زمستانی از ٢۴ بهمن تا ۱۷ اسفندماه در همدان خبر داد.

در جشنواره زمستانی امسال هر مرکز شهرستان می‌تواند برنامه مختص شهرستان خود را داشته باشد و امیدوار هستیم هرساله به عنوان یک برنامه تقویمی برگزار شود. علی خاکسار افزود: در این ایام با توجه به همزمانی جشنواره با اعیاد شعبانیه می‌توان جو شهر را تغییر داد.

وی گفت: گردشگری سلامت یکی از پرسودترین مقاصد گردشگری است و با ورود ارز و ارائه خدمات 4 برابر گردشگری عادی درامدزایی دارد.

معاون گردشگری استان  با اشاره به اینکه همدان دارای ۶ بیمارستان با پذیرش خدمات گردشگری سلامت وجود دارد، افزود: به 6 آژانس مسافرتی نیز اخیراً 3 مجوز برای معرفی به واحدهای درمانی ارائه شده است، اما تاکنون برای استان هیچ سودی نداشته‌است.

خاکسار با بیان اینکه مراکز درمانی ای پی دی، تمام مراحل پذیرش بیمار از ویزا تا اقامت را باید انجام دهند، گفت: اما این اتفاق نمی‌افتد و دلالان اجازه این کار را نمی‌دهند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان همدان تأکید کرد ؛ بیمارستان هزار تخت‌خوابی می‌تواند وضعیت گردشگری سلامت همدان را ارتقا بدهد.

وی با بیان اینکه از ظرفیت‌های پزشکی به‌خوبی می‌توانیم استفاده کنیم، افزود: همدان در کاشت مو، زیبایی، نازایی، کاشت حلزون و عمل قلب در کشور حرفی برای گفتن دارد اما این ظرفیت مغفول مانده‌است.

معاون گردشگری میراث‌فرهنگی استان همدان با اشاره به اینکه امسال سیزدهمین جشنواره زمستانی را برگزار می‌کنیم، گفت: تا امروز یک ریال اعتبارتبلیغاتی‌ گردشگری به استان نداده‌اند.

خاکسار ادامه داد: مطابق بسیاری از شهرها استانداری باید مجری برگزاری جشنواره‌های مهم باشد و با توجه به جلساتی که با استانداری همدان برگزار شد تا امروز صورت‌جلسه ارائه نشده‌است. گردشگری همدان به‌شدت نیازمند حمایت است، زیرا گردشگری در همدان فصلی شده و در نیمه دوم سال تعطیل است.

 شهرک سلامت همدان ۲۲بهمن‌ماه کلنگ‌زنی می‌شود

شهردار منطقه 4 همدان از کلنگ‌زنی شهرک سلامت در ۲۲ بهمن‌ماه امسال خبر داد .

طهماسبی بیان کرد:  منطقه‌ای ۴۴ هکتاری واقع در بلوار آیت ا... نجفی برای ایجاد شهرک سلامت که شامل ساخت بیمارستان هزار تخت‌خوابی نیز می‌باشد در حال تفکیک است.

وی با اشاره به اینکه شهرک سلامت منبع درامدی برای کل شهر خواهد بود، اضافه کرد: با تملک این ۴۴ هکتار و با توجه به ظرفیت پزشکی همدان و موقعیت جغرافیایی آن این شهرک احداث می‌شود.

شهردار منطقه 4 همدان ادامه داد: خدمات پزشکی شهر همدان به‌صورت پراکنده استفاده می‌شود که اگر ساماندهی شود به گردشگری سلامت تبدیل می‌شود که برای رقم خوردن این اتفاق شهرداری همدان دست به‌کار شده‌است.

طهماسبی با اشاره به اینکه این طرح مشابه طرح شهرک سلامت اصفهان اجرا می‌شود، گفت: روزانه پیگیر این موضوع هستیم و تفکیک 40 هکتار آن نهایی شده‌است.

شهردار منطقه 4 همدان با بیان اینکه اجرای این پروژه از ساخت‌وسازهای بی‌رویه در اسلامشهر ممانعت می‌کند، افزود: در این سرمایه‌گذاری، 10 هکتار برای بیمارستان هزار تخت‌خوابی و 6 هکتار برای شهرک سلامت درنظر گرفته شده‌است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com