علیصدر با توانمندی‌های همدان در ویترین نصف جهان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 14 اسفند 1402

Today : Mon, March 4, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  126924 تاریخ انتشار:  1401-07-10 - 15:46 تعداد بازدید:  144
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شرکت سیاحتی علیصدر تنها نماینده استان در نمایشگاه گردشگری اصفهان
علیصدر با توانمندی‌های همدان در ویترین نصف جهان

گردشگری


■  معاون گردشگری کشور: احیای گردشگری شروع شده است
■ مدیرعامل علیصدر: با هدف جذب گردشگر معرف توانمندی‌های همدان در اصفهان هستیم
 شرکت سیاحتی علیصدر به عنوان تنها نماینده گردشگری از استان همدان بین ۱۸۴ غرفه در دوازدهمین نمایشگاه تخصصی صنایع دستی، گردشگری و هتلداران اصفهان حضور دارد.
دوزادهمین نمایشگاه تخصصی صنایع دستی، گردشگری و هتلداری اصفهان از هفتم تا یازدهم مهر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان برگزار و فضای مطلوب این نمایشگاه برای معرفی توانمندی‌های همدان حایز اهمیت جلوه کرد .
این حضور فرصتی بی‌بدیل برای معرفی پتانسیل‌های گردشگری همدان شد تا در هفته جهانی گردشگری خارج از استان هر آنچه در سال‌های گذشته نتوانسته ایم به گردشگرانی که همدان را مقصد سفر خود می‌دهند ارائه دهیم که این مهم به واسطه شرکت سیاحتی علیصدر محقق شد. احیای گردشگری شروع شده است
معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همزمان با حضور در غرفه علیصدر در نمایشگاه گردشگری اصفهان گفت: خوشبختانه شاهد آن هستیم که احیای گردشگری در بسیاری از مقاصد آغاز شده و شاهد رونق مجدد این حوزه خواهیم بود.
علی‌اصغر شالبافیان اظهار کرد: هفته گردشگری را در حالی سپری می‌کنیم که دغدغه‌های ناشی از کرونا کمرنگ شده، احیای گردشگری شروع شده و به همین علت عنوان شعار امسال تفکری دوباره در گردشگری انتخاب شده است.
وی افزود: برنامه‌های امسال از اصلی‌ترین ایده‌هایی است که در یک سال اخیر برای ورود جوانان خلاق به حوزه گردشگری برنامه‌ریزی کرده‌ایم. این تلاش ما زمانی اهمیت بیشتری پیدا کرد که امسال نیز مقام معظم رهبری در نام‌گذاری سال، به حوزه دانش‌بنیان توجه داشتند.
شالبافیان اضافه کرد: البته اعتقاد داریم حوزه دانش‌ بنیان دارای اهمیت ویژه‌ای است و خلاقیت و انتشار نوآوری در آن حرف اول را می‌زند، بنابراین آنچه که عزم ما بر آن است این است که بتوانیم خلاقیت‌هایی که در پهنه ایران اسلامی خصوصا در بین جوانان وجود دارد امکان بروز و ظهور پیدا کند.
 نمایشگاه اصفهان امیدبخش فعالان گردشگری و فرصت بی بدیل معرفی همدان
مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر با بیان اینکه این نمایشگاه همزمان با هفته گردشگری برگزار شد، اظهار داشت: شهرداری‌های ۱۰ شهر در این نمایشگاه مشارکت دارند و چند نشست تخصصی از جمله میز صادرات صنایع دستی کشور و ۶ کارگاه آموزشی درباره انواع گردشگری مانند کشاورزی، مسئولیت‌پذیر و طبیعی نیز در کنار آن برگزار شد که ارائه داشته‌های گردشگری استان و به ویژه غار شگفت انگیز در حاشیه برگزاری این کارگاه و نشست‌ها توانست علاقمندان بسیاری را به خود جلب کند .
کریم ملکی به فرصت بی بدیل این نمایشگاه برای عقد تفاهم نامه بین ارگان‌های خارج استان در حوزه گردشگری اشاره و تأکید کرد: دوازدهمین نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری اصفهان، نقطه عطفی برای امیدبخشی به فعالان این عرصه‌هاست و ما تلاش کردیم همدان را به نحو مطلوبی معرفی کنیم .
وی گفت: همچنین در این نمایشگاه، ظرفیت‌ها و فرصت‌های ناشناخته و جدیدی که در زمینه گردشگری و سرمایه‌گذاری بر روی آن وجود دارد به سرمایه‌گذاران معرفی کرد.
مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر با اشاره به اینکه چشم انداز روشنی در صنعت گردشگری پس از دوران کرونا وجود دارد، تصریح کرد: همدان ظرفیت‌های بالایی در زمینه انواع گردشگری مانند سلامت، فرهنگی و طبیعت دارد و می‌توان سرمایه گذاری خوبی بر روی آنها با هدف اشتغالزایی و رونق اقتصادی داشت و چنین نمایشگاه‌هایی فرصتی برای ترغیب سرمایه‌گذاران است .
وی، توسعه متوازن گردشگری در پهنه استان را یکی از اهداف حوزه‌های گردشگری همدان دانست و اضافه کرد: یکی از ظرفیت‌های موجود در عرصه گردشگری، تعریف مسیرهای گردشگری جدید و ارزان قیمت در سفرهای درون استانی است که بخش‌های فعال گردشگری و شهرداری‌ها می‌توانند از این طریق به درآمدزایی خوبی برسند.
ملکی حمایت از فعالان گردشگری و هتلداری را از دیگر اهداف نمایشگاه مذکور خواند و گفت: همدان با معضلات و چالش‌هایی مانند خشکسالی و فرونشست زمین مواجه است بنابراین راهی به جز حرکت به سمت گردشگری و صنایع دستی و اقتصاد فرهنگی ندارد.
مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر با اشاره به اینکه شرکت سیاحتی علیصدر ظرفیت و پتانسیل بالقوه‌ای دارد، ادامه داد: گردشگری استان تنها شرکت علیصدر نیست بلکه شامل صنایع دستی، هتلداران، تله‌کابین، مبل و منبت ملایر و تویسرکان و... هم می‌شود و همین مارا ترغیب کرد تا به عنوان تنها نماینده استان همدان معرف ظرفیتهای گردشگری استان در چنین نمایشگاهی باشیم .


 

 
بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com