کرونا به گردشگری همدان ۱۳۰ میلیارد تومان خسارت زد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 17 آذر 1401 - شماره 4477
 
امروز : شنبه ، 19 آذر 1401

Today : Fri, December 9, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  112252 تاریخ انتشار:  1399-07-10 - 11:10 تعداد بازدید:  227
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون میراث فرهنگی:
کرونا به گردشگری همدان ۱۳۰ میلیارد تومان خسارت زد

گردشگری


 معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان از خسارت ۱۳۰ میلیارد تومانی به گردشگری این استان خبر داد و گفت: مراکز اقامتی و کسب و کارهای وابسته به این صنعت با شیوع ویروس کرونا دچار آسیب‌های جدی شده است.
علی خاکسار اظهار داشت: گردشگری همدان فصلی است و بخش اعظمی از درآمد یکساله تاسیسات گردشگری و کسب و کارهای وابسته به این صنعت در نیمه اول سال محقق می‌شود.
وی اضافه کرد: با شیوع بیماری کرونا از اسفند ماه سال گذشته بیشترین آسیب به کسب و کارهای گردشگری وارد شد زیرا بقیه مشاغل بعد از مدتی به روال قبلی بازگشتند اما گردشگری همچنان تعطیل است و تا سالهای بعد نیز آثار و تبعات این رکود ادامه دارد.
به گزارش ایرنا، معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان با اشاره به خسارتهای سنگین کرونا به فعالان این بخش افزود: برخی از مراکز اقامتی با صبوری و نجابت خود چراغ گردشگری را روشن نگه داشته و از اندوخته‌های پیشین هزینه‌های خود را پرداخت می‌کنند.  وی  خاطر نشان کرد: از اسفند سال گذشته تاکنون تنها ۱۰ درصد از ظرفیت مراکز اقامتی استان پر بوده و این به معنی بی‌میلی مردم برای سفر و در یک کلام تعطیلی بخش گردشگری است.  
خاکسار افزود: تسهیلاتی برای جبران خسارت وارد شده پرداخت شد که به دلیل سود بالا و نداشتن مدت زمان تنفس، گره‌ای از مشکلات آسیب دیدگان باز نکرد و آن‌ها هنوز به درآمد و فعالیتی نرسیده‌اند تا توان بازپرداخت اقساط را داشته باشند.  
وی  از تدارک بسته حمایتی توسط وزارت متبوع خبر داد و گفت: این بسته برای کسانی که تعدیل نیرو نکرده و اشتغال خود را حفظ کرده‌اند در حال تدوین است که امیدواریم موثر باشد.  
به گفته معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان با توجه به ممنوعیت و محدودیت مسافران خارجی، مسافرتهای داخلی باید رونق بگیرد تا تاسیسات اقامتی و تفریحی استان به روال سابق بازگردد.
خاکسار به مردم اطمینان خاطر داد: تمام مراکز اقامتی همدان زیر نظر تدابیر و نظارت‌های بهداشتی است و پروتکل‌های بهداشتی به طور کامل اجرا می‌شود و برای استفاده از این اماکن هیچ نگرانی وجود ندارد.  
استان همدان دارای ۱۸۰ هتل، مهمانپذیر، هتل آپارتمان، اقامتگاه بومگردی، دفتر خدماتی و مسافرتی و مراکز آموزش گردشگری است و ۲ هزار نفر در این اماکن مشغول کار هستند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com