هتل ایران در همدان افتتاح شد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 17 آذر 1401 - شماره 4477
 
امروز : شنبه ، 19 آذر 1401

Today : Fri, December 9, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  119521 تاریخ انتشار:  1400-06-15 - 09:17 تعداد بازدید:  603
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

هتل ایران در همدان افتتاح شد

نویسنده : مریم مقدم

گردشگری

مالمیر: افزوده شدن هزار و ۱۰۰ تخت به ظرفیت مراکز اقامتی استان
مدیر و بهره‌بردار هتل:
■  بر این باوریم نباید علاقه‌مندان به کار در حوزه گردشگری را دلسرد کنیم
■  فعالیت در حوزه گردشگری انگیزه و برنامه می‌خواهد

 "هتل ایران" به چرخه تأسیسات اقامتی همدان افزوده شد .در استان همدان 15هتل و 15میهمانپذیر با ظرفیت اقامتی 4 هزار و 170تخت به گردشگران ارائه خدمات می‌کنند.
اکنون با افتتاح هتل ایران بار دیگر ظرفیت اقامتی همدان متحول شد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همدان در حاشیه مراسم افتتاحیه این هتل گفت: در سال‌های اخیر این بخش‌ها در همدان مورد تحول و افزایش ظرفیت اقامتی قرار گرفت.
علی مالمیر همچنین با اشاره به برنامه‌ریزی هدفمند برای ایجاد زیرساخت‌ها برای توسعه و رونق صنعت گردشگری استان افزود: هزار و ۱۰۰ تخت به ظرفیت مراکز اقامتی و اقامتگاه‌های گردشگری سطح استان اضافه می‌شود.
وی گفت: در طول 8 سال گذشته تعداد تخت‌های مراکز اقامتی، هتل‌ها و میهمانپذیرهای استان همدان از هزار و ۹۵۰ به 4 هزار و ۱۷۰ تخت افزایش یافته است.
مالمیر با اشاره به اینکه ظرفیت مراکز اقامتی و گردشگری استان همدان در این مدت بیش از ۲ برابر افزایش یافته است، بیان کرد: در همین ارتباط و براساس برنامه‌ریزی انجام شده برای توسعه و رونق صنعت گردشگری، هزار و ۱۰۰تخت جدید به ظرفیت مجموعه‌های اقامتی و گردشگری استان همدان اضافه می‌شود.
 به گفته وی، با اجرای این طرح ظرفیت اقامتی مراکز گردشگری استان همدان تا پایان سالجاری به 5 هزار و ۲۷۰ تخت می‌رسد.
مالمیر افزود: به‌طورقطع ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها و تأسیسات موردنیاز اقامتی و رفاهی زمینه مناسب برای رشد و توسعه صنعت گردشگری و رونق اقتصادی استان همدان با توجه به وجود ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گسترده تفریحی و توریستی را فراهم می‌کند.
گفتنی است، مجموعه واحدهایی که برای اقامت گردشگران، خدمات اقامتی و یا وابسته به آن را ارائه می‌دهند تأسیسات اقامتی نامیده می‌شوند. انواع تأسیسات اقامتی عبارتند از: هتل، هتل بوتیک، هتل آپارتمان، متل، هاستل، مسافرخانه یا میهمانپذیر، میهمانسرا، مجتمع توریستی، اردوگاه جهانگردی، بنگالو، شاله، پانسیون، پانسیون خانگی، ویلا یا آپارتمان شخصی(خانه دوم)، ویلاهای خصوصی، اقامتگاه‌های آزاد، کاروانسرا و زائرسرا.. می‌باشند.
به بهانه افتتاح هتل ایران گفت‌وگویی کوتاه با مدیر و بهره‌بردار هتل " امیرهوشنگ حمیدی‌مدبر "  انجام داده‌ایم که مختصری از آن را می‌خوانید.


مشخصات کاملی از  هتل ایران را برای مابگویید.                                                                                      
هتل ایران با اعتباری بالغ بر ۱۲میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با مشارکت فعال بخش خصوصی احداث و راه‌اندازی شده است. این هتل با هزار و ۸۹ مترمربع زیربنا دارای ۱۲ اتاق و ۳۰ تخت اقامتی است.
در این هتل بخش پذیرایی در 3 طبقه با ظرفیت 400 نفر تعریف شده است. سرمایه‌گذار برای احداث این هتل فقط۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی دریافت کرده و مابقی در قالب آورده سرمایه‌گذار تأمین و پرداخت شده است.
 انگیزه شما در این شرایط خاص برای ورود به عرصه گردشگری چه بود؟
من باور دارم شرایط می‌گذرد روزهای خوب در راه است و گردشگری باز هم ناجی اقتصاد محلی می‌شود.
فعالیت در حوزه گردشگری انگیزه و برنامه می‌خواهد در این زمینه اگر این 2 با هم باشد نباید به هر دلیل دلسرد شد. محیا شدن زمینه اشتغال برای افراد و کمک به حیات دوباره گردشگری برای ورود من به این زمینه فعالیتی بسیار مهم بود. صنعت گردشگری تلفیقی از فعالیت‌ها، خدمات و زیرساخت‌های مختلف است که از مهمترین آنها مراکز اقامتی و هتل‌ها است. اهمیت هتل‌داری و جایگاه ویژه آن در صنعت گردشگری و نقش آن در جذب گردشگر بر همگان روشن است امروزه دیگر هتل‌داری یک فعالیت صرفاً تجاری نیست، بلکه یک فعالیت اقتصادی، فرهنگی و یک صنعت است.

 از ویژگی‌های این هتل و اهداف برنامه‌های خود بگویید:
هتل ایران برای اقامت اقشار مختلف یک گزینه مناسب است. کسی که برای سفر به همدان بخواهد در یک هتل مناسب با کیفیت عالی و قیمت مقرون به صرفه‌تر اقامت داشته باشد ما بهترین گزینه هستیم. اهداف توسعه گردشگری و ارتقای کمی و کیفی فعالیت‌های گردشگری در ارتباط ناگسستنی با این صنعت است.
اقتصاد جامعه محلی در همدان با گردشگری حتی در شرایط حال‌حاضر هم می‌تواند مرتبط باشد. گردشگری علاوه‌بر درآمدزایی بالا از توانایی اشتغال‌آفرینی خوبی هم برخوردار است بر این باوریم نباید علاقه‌مندان به کار در حوزه گردشگری را دلسرد کنیم و همین هدفی تعیین‌کننده است.
مبرهن است که توسعه این صنعت نقش مؤثری در کاهش بیکاری و همچنین بهبود توزیع درآمد و افزایش درآمد دارد پس با پویا نگاه داشتن چرخه اقامتی هتل امیدواریم آینده مال ما باشد.
 تعداد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم  در این هتل را بگوییید و در زمینه اهمیت اشتغال توضیح دهید.
با بهره‌برداری از این هتل زمینه اشتغال به کار ۱۵نفر به صورت مستقیم و ۲۰نفر به صورت غیرمستقیم فراهم شده است. در حال‌حاضر یک اشتغال این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که در شرایط کنونی معضل اشتغال به یکی از دغدغه‏های اصلی سیاستگذاران اقتصادی تبدیل شده است و توسعه صنعت گردشگری می‌تواند به سهم خود در رفع این مشکل اثرگذار باشد.
در این بین باید به گسترش زیرساخت‌های گردشگری اهمیت ویژه‌ای بدهیم. این زیرساخت‌ها دربرگیرنده تمامی ساخت‌وسازهای زیربنایی و روبنایی می‌شوند و به‌طور عمده شامل سیستم‌های ارتباطی‌، سیستم‌های بهداشتی، حمل‌ونقل هوایی، زمینی، زیرزمینی، دریایی و اجزای آن، هتل‌ها، اقامتگاه‌ها، کمپینگ‌ها، رستوران‌ها، کارخانه‌های تهیه غذا و نوشیدنی‌های سالم، مراکز خرید(بازارهای سنتی و مدرن)، مراکز تفریحی و... می‌باشند.
در واقع در دنیای پر رقیب امروز تنها نمی‌توان به صرف داشتن مناطق گردشگری و ابنیه‌ تاریخی اقدام به جذب توریست و گردشگر کرد، چراکه امروزه بحث ماندگاری گردشگر بیش از سایر مقوله‌ها در اولویت متولیان امر قرار دارد. صنعت هتلداری که شامل پذیرایی و عرصه تولید و توزیع موادغذایی و نوشیدنی به میهمانان و مسافران می‌شود از نظر اشتغالزایی و درآمد، بخش بزرگی از صنعت بزرگ گردشگری را تشکیل می‌دهد.

 سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی را در گردشگری موفق می‌دانید یا بخش دولتی؟
در صنعت گردشگری بخش‌های دولتی و خصوصی مکمل یکدیگر هستند و وجود نداشتن یکی از آنها موجب بروز ناکارآمدی دیگری می‌شود، بنابراین باید بخش دولتی و بخش خصوصی هر یک در جایگاه خود قرار بگیرند تا شاهد رشد و شکوفایی این صنعت باشیم. برنامه‌ریزی بلندمدت و کوتاه‌مدت به همراه برنامه‌ریزی استراتژیک می‌تواند زمینه‌های لازم جهت توسعه و گسترش این صنعت و توسعه زیرساخت‌های گردشگری را در پیش داشته باشد در کشور ما ایران فرصت‌های گردشگری فراوانی وجود دارد که تاکنون به آنها پرداخته نشده است مدیریت کلان و متخصص در صنعت گردشگری حرف نخست را می‌زند و باید فرصت‌ها را در کشور شناسایی و آنها را در طرح جامع گردشگری کشور بگنجاند و زمینه سرمایه‌گذاری را در زیرساخت‌های سخت مانند هتل‌ها، رستوران‌ها و جاذبه‌ها مهیا کند و دولت نیز زمینه توسعه زیرساخت‌های نرم مانند آموزش، فرهنگ و امنیت را در کشور گسترش دهد اگر‌چه توسعه و گسترش زیرساخت‌های گردشگری به منظور استفاده هر‌چه بیشتر از مزایای متعدد اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی آن اجتناب‌ناپذیر است، ولی مشکلات و تنگناهای متعددی در راه رشد صنعت گردشگری در استان  وجود دارد که نباید از نظر‌ها دور بماند.

  حرف آخر:
یک نکته برای ما در مجموعه هتل ایران حرف نخست را می‌زند و آن هم کسب رضایت، حفظ و نگهداری مشتریان و به‌تبع آن سودآوری در این بخش می‌باشد که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. درواقع باید گفت نخستین دغدغه گردشگران هنگام ورود به مقصد یافتن محلی جهت اقامت شبانه است، نوع و کیفیت خدمات ارائه شده در اقامتگاه‌ها اهمیت اساسی داشته و بر ارزیابی از سفر اثرگذار است. برای همین باید برای بهبود شرایط اقامتی مسافران و گردشگران تلاش جدی کرد و ما در این مسیر دارای برنامه هستیم و امیدواریم با حمایت مداوم مسئولان و رسانه‌ها این مهم برای ما و استان البته محقق شود. لازم است از استاندار همدان که افتتاح هتل ایران را در ردیف پروژه‌های هفته دولت قرار دادند و ما را حمایت کردند و از دکتر حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار همدان و مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی معاون سرمایه‌گذاری این اداره‌کل، معاون گردشگری و دیگر متولیان امور گردشگری همدان صمیمانه قدردانی کنم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com