1398-02-201398-02-30bool(false) همه دستگاه‌های ملی کشور بایدبرای معرفی همدان تلاش کنند همدان پیام
 
 
دوشنبه - 30 ارديبهشت 1398 - شماره 3477
 
امروز : دوشنبه ، 30 ارديبهشت 1398

Today : Mon, May 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84645 تاریخ انتشار:  1397-05-15 - 12:05 تعداد بازدید:  73
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بازخورد نشست با معاون اول رئیس جمهور
همه دستگاه‌های ملی کشور بایدبرای معرفی همدان تلاش کنند

گردشگری


■ ظرفيت و جاذبه هاي تاريخي استان همدان بسيار زياد است به گونه اي كه حتي برخي مردم ايران نيز با آثار تاريخي و مشاهير اين استان آشنايي ندارند كه فرصت خوبي است تا با برگزاري مناسب اين رويداد بين المللي علاوه بر معرفي همدان در سطح بين الملل،‌ اطلاع رساني دقيقي در خصوص مشاهير و آثار تاريخي و فرهنگي همدان به مردم كشور انجام شود.
■ دربرگزاري رويداد همدان 2018، برنامه ها نبايد فقط در مركز استان متمركز شود بلكه بايد ساير شهرستان هاي استان نيز در اين زمينه فعال باشند و ظرفيت ها و جاذبه هاي گردشگري همه نقاط استان مدنظر قرار گيرد .
این جملاتی است که معاون اول رئیس جمهور در نشست با مسئولان کشوری و استانی با محوریت بررسی رویدادهای بین المللی گردشگری همدان 2018 مطرح کرده است . مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری همدان به عنوان دبیر دبیرخانه رویداد همدان 2018 با عنوان این جملات که به نقل از اسحاق جهانگيري معاون اول رئیس جمهوری است به بازخورد مطلوب جلسه هماهنگی برگزاری رویداد «همدان۲۰۱۸» به‌عنوان پایتخت گردشگری کشور‌های آسیایی اشاره کرد که  به ریاست معاون‌اول رئیس‌جمهوری برگزار شد.
علی مالمیر گفت : در اين جلسه كه وزراي فرهنگ و ارشاد اسلامي، ورزش و جوانان، رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، معاون رئيس جمهوری در امور زنان و خانواده، رئيس سازمان حفاظت محيط زيست و برخي نمايندگان مردم استان همدان در مجلس شوراي اسلامي نيز حضور داشتند، استاندار همدان گزارشي از اقدامات صورت گرفته در جهت زيباسازي شهر،‌ تكميل زيرساخت ها و آماده سازي همدان براي برگزاري رويداد همدان 2018 ارائه و نيازها و پيشنهادات خود را براي كمك به برگزاري هر چه بهتر اين رويداد مطرح كرد.
مالمیر گفت : در این نشست ارائه گزارش اقدامات استان به معاون رئيس جمهور ، در رابطه با رویداد همدان۲۰۱۸ در حوزه زیرساخت برای رویدادهای بین المللی گردشگری پیش روی که در استان همدان  انجام شده است مورد توجه ایشان قرار گرفت .
وی همچنین عنوان کرد  :  تحول در حوزه زیرساختی به ویژه در هتل سازی ، بومگردی و تبلیغات و اطلاع رسانی و محتوی تهیه شده گزارش  در این نشست که در قالب پاورپوینت ارائه شد مورد توجه معاون اول رئیس جمهور  قرار گرفت
و در پایان این نشست ؛ جهانگیری  با اشاره به گزارش هاي ارائه شده از اقدامات صورت گرفته به منظور هماهنگي و فراهم نمودن مقدمات براي برگزاري هر چه بهتر رويداد همدان 2018، از شهرداري همدان، استاندار و مديران اين استان و نيز سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري بخاطر تلاش هاي صورت گرفته در جهت زيبا سازي شهر و تكميل زيرساخت هاي آن قدرداني كرد.
مدير كل میراث فرهنگی استان همدان در این نشست گزارش هايی از اجراي پروژه هاي زيرساختی مرتبط با گردشگري نظير بهره برداري از 5 هتل، اجراي 142 پروژه مرمتي، ايجاد 26 واحد اقامتگاه بومگردي و ايجاد كمپ در روستاهاي هدف گردشگري ارائه كردد و به تشريح برنامه ريزي هاي انجام شده جهت برگزاري هر چه بهتر رويداد همدان 2018 پرداختند.
به هر ترتیب ، همدان پایتخت تاریخ و تمدن و پایتخت گردشگری آسیا در سال 2018 میزبان دو رویداد مهم است تا از این طریق خود را به عنوان مقصد گردشگری به جهانیان معرفی کند این اتفاق چند صباحی است بهانه ای شده است برای دیدارهای مسئولان ارشد کشور و مسئولان استانی . دیدارهایی که می تواند در زمینه اخذ  تصمیم گیری ها ؛ سرازیر کردن اعتبارات و افتتاح پروژه ها تاثیرگذار باشد.
پیش از این مسئولان استانی با همراهی نمایندگان مردم همدان در مجلس شورای اسلامی نیز با ظریف وزیر امورخارجه دیداری را رقم زدند و حالا این نشست ها بین مسئولان استان و معاون رئیس جمهور برگزار شده است رویدادهای بین المللی همدان 2018 امسال بهانه ای شد تا مناسباتی همچو هفته گرامیداشت دولت افتتاح پروژه ها با حضور و دعوت از مسئولان ارشد کشور همچون؛ جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به انجام برسد و البته می توان هم زمانی این برنامه را با آیین افتتاحیه رویداد بین المللی کسب عنوان پایتخت گردشگری توسط همدان در سال 2018 را یک فرصت بی بدیل دانست . گفتنی است ، در پايان اين جلسه مقرر شد موضوع رويداد همدان 2018 در يكي از جلسات آتي هيئت وزيران برگزار و تصميمات لازم براي تفويض اختيار به استان و دستگاه هاي اجرايي و نيز تامين اعتبار مورد نياز براي برگزاري هر چه مناسب تر اين رويداد اتخاذ شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com