1399-04-161399-04-26bool(false) نیازهای ضروری نخستین زائرسرای مسیر پیاده‌روی اربعین همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 26 تير 1399 - شماره 3803
 
امروز : پنجشنبه ، 26 تير 1399

Today : Thu, July 16, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  100448 تاریخ انتشار:  1398-07-22 - 12:11 تعداد بازدید:  130
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نیازهای ضروری نخستین زائرسرای مسیر پیاده‌روی اربعین

گردشگری


 زائرسرای حسینیه ابوالفضلی نخستین زائرسرای ایران در مسیر پیاده‌روی اربعین است و هفتمین سال است به صورت متوالی به زائران خدمت رسانی می‌کند. عضو هیأت امنای زائرسرای حسینیه ابوالفضلی مریانج  با اعلام این مطلب گفت: زائرسرای اربعین حسینی حسینیه ابوالفضلی شهر مریانج هفتمین سال است که به صورت متوالی به زائران اربعین خدمات ارائه می‌کند و شاید بتوان گفت این زائرسرا، نخستین زائرسرا در مسیر زائران اربعین در ایران است.
مسعود عنایتی با بیان اینکه بیشتر زائرسراهای فعال در ایران در مسیر زیارت بارگاه امام رضا(ع) قرار دارند اما زائرسرای حسینیه ابوالفضلی نخستین زائرسرای ویژه اربعین است، ادامه داد: برای توزیع غذای گرم بین زائران از سالی دو هزار وعده غذا آغاز کرده و به تدریج به ۷۰ هزار وعده غذا در سال گذشته رسیدیم که این تعداد در سالجاری به دو یا سه برابر سال پیش خواهد رسید.
عنایتی بیان کرد: حدود سه سال پیش که برف شدیدی در مسیر بازگشت زائران از کربلا بارید، مسیرها کاملا بسته شد و بسیاری از زائران دچار بیماری‌هایی نظیر سرماخوردگی و آنفلوانزا شدند به همین علت جمعیت زیای در شهر مریانج ماندند و همان سال حسینیه ابوالفضلی کمک زیادی به زائران کرد که البته این لطف گسیل شده امام حسین(ع) به طرف ما بود.
وی با اشاره به اینکه این جمعیت ساکن در شهر مریانج به حدی بود که تمام خیابان‌های اطراف حسینیه کاملا بسته شده بود، اضافه کرد: بعد از این اتفاق بسیاری از خادم‌ها دچار بیماری‌های واگیردار حاد شدند که مدت‌ها به علت شدید بودن بیماری در منزل خود بستری بودند.
عضو هیأت امنای زائرسرای حسینیه ابوالفضلی(ع) مریانج عنوان کرد: از نظر غذایی از حد توان کم نمی‌گذاریم که البته مشکلی هم برای تأمین غذا نداریم اما در رابطه با سرویس‌های بهداشتی و حمام در مضیقه هستیم و تعداد سرویس‌های بهداشتی ما در حد یک حسینیه است.
وی اظهار کرد: برای یک زائرسرایی که ممکن است در یک بازه زمانی دو ساعته، ۶۰۰ نفر وارد حسینیه شوند، نیاز به تعداد سرویس‌های بهداشتی بیشتر محسوس می‌شود و اینکه زائران در صف بایستد برای شهر ما بد است.
عنایتی افزود: کسانی که وارد حسینیه می‌شوند این شهر را به نام همدان می‌شناسند و چنین مشکلاتی برای همدان نیز بد است البته وعده هایی در رابطه با حل این مسأله داده شده اما همچنان این مشکل پابرجاست.
وی با اشاره به برگزاری اجلاس گردشگری آسیا در همدان خاطرنشان کرد: در زمان اربعین خیلی بهتر و بیشتر از اجلاس ۲۰۱۸ می‌شود بر روی گردشگری و معرفی همدان نه تنها به هموطنان بلکه به تمام دنیا کار کرد، سال گذشته زائران زیادی از کشورهای مختلفی مانند پاکستان، آذربایجان، افغانستان، تاجیکستان، ترکمنستان و ترکیه داشتیم که باید این فرصت را مغتنم بشماریم.
عضو هیأت امنای زائرسرای حسینیه ابوالفضلی(ع) مریانج گفت: یک سوم زائران ممکن است نیاز به استراحت و اسکان موقت داشت باشند همچنین بعضی از زائرانی که از استان‌های خراسان، گلستان و مازندران به سمت مهران حرکت می‌کنند نزدیک به ۱۰ تا ۱۵ ساعت رانندگی کرده به همین علت خسته هستند و نیاز به تجدید قوا دارند بنابراین وقتی در این مکان استراحت می‌کنند از حوادث بعدی رانندگی جلوگیری می‌شود.
عنایتی خاطرنشان کرد: یکی از نیازهای اساسی حسینیه ایجاد شبستانی بزرگ و جامع برای استراحت و استفاده بانوان و خانواده ‌ها است و به علت اینکه این مکان شناخته شده است، باید شبستانی در شأن زائر امام حسین(ع) داشته باشد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com