همه جزئیات درباره تسهیلات فعالان گردشگری همدان همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 9 آذر 1401 - شماره 4470
 
امروز : پنجشنبه ، 10 آذر 1401

Today : Wed, November 30, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  113799 تاریخ انتشار:  1399-09-08 - 11:00 تعداد بازدید:  223
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

همه جزئیات درباره تسهیلات فعالان گردشگری همدان

گردشگری


 برای حمایت از کسب‌وکارهای بیشتر آسیب‌دیده از ویروس کرونا، فعالان حوزه گردشگری بنا به سطح فعالیت و رتبه، از امتیاز دریافت تسهیلات ۱۶ تا ۹۰۰ میلیون تومانی جبران خسارت‌های وارده با تنفس ۶‌ ماهه، برخوردار می‌شوند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: این تسهیلات براساس نوع فعالیت، از راهنمایان سفر و سفره‌خانه‌های سنتی، تا واحدهای بومگردی و هتلداران و مقیاس واحد صنفی و درجه و ستاره تأسیسات گردشگری، از حداقل ۱۶ تا حداکثر ۹۰۰ میلیون تومان متغیر بوده و نرخ سود این تسهیلات نیز ۱۲ درصد است.
«احمد توصیفیان» با بیان اینکه ثبت‌نام فعالان گردشگری برای دریافت تسهیلات کرونایی بر روی سامانه کارا از پنجشنبه ۲۹ آبان آغاز شده، درباره دستورالعمل جدید اعطای تسهیلات واحدهای بیشتر آسیب‌دیده از ویروس کرونا درحوزه گردشگری براساس شیوه بنگاه‌محوری، اظهار کرد: فعالان گردشگری برای بازپرداخت این وام از دوره تنفس برخودار هستند و پرداخت اقساط از یکم اردیبهشت سال ۱۴۰۰ آغاز می‌شود.
به گزارش ایرنا، مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان همدان با اشاره به اینکه دولت در ‌ابتدای سال ۹۹ تسهیلات ۶ تا ۱۶ میلیون تومانی را برای ۱۴ رسته شغلی آسیب‌دیده در ازای حفظ شغل اختصاص داد، یادآور شد: با توجه به میزان بالای خسارت وارد شده به صنعت گردشگری در پی‌شیوع ویروس کرونا، تداوم و افزایش محدودیت‌های اعمال شده برای سفر و مکفی نبودن این تسهیلات در جبران خسارت، براساس مصوبه جدید سقف حمایت‌های جبرانی افزایش می‌یابد.
وی با اشاره به مفاد این دستورالعمل که در کارگروه اقتصادی مقابله با پیامدهای ناشی از شیوع ویروس کرونا و پرداخت تسهیلات جدید به کسب‌وکارهای آسیب‌دیده حوزه گردشگری براساس بنگاه محوری مصوب شد، افزود: مرجع بررسی و تایید درخواست‌ها و اطلاعات تخصصی متقاضیان، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری تعیین شده و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری این وزارتخانه نسبت به طراحی فرایند تعریف‌شده در بستر سامانه اقدام می‌کند.
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان همدان خاطرنشان کرد: در همین ارتباط پرداخت تمام هزینه‌ها و بدهی‌های فعالان گردشگری (مالیات سال‌های گذشته، حق بیمه کارفرمایی، بازپرداخت اقساط بانکی، قبوض حامل‌های انرژی) تا پایان سال‌ ۹۹ به تعویق افتاده است.
توصیفیان مقدار این تسهیلات را براساس دستورالعمل تسهیلات کرونایی حوزه گردشگری، برای راهنمایان گردشگری ۲۰ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: دفاتر خدمات مسافرتی بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان، شرکت‌های حمل و نقل گردشگری ۸۰ میلیون تومان و موسسات آموزش گردشگری ۶۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنند.
به گفته وی، اقامتگاه‌های بومگردی و سنتی براساس تعداد اتاق، مساحت و درجه واحد بین ۸۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان از تسهیلات کرونایی برخوردار می‌شوند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با بیان اینکه تسهیلات جبران خسارات دوران کرونا برای هتل‌ها بر حسب ستاره و تعداد اتاق از ۲۰۰ تا ۹۰۰ میلیون تومان، هتل ‌آپارتمان‌ها، متل‌ها و میهمان‌پذیرها به تفکیک درجه و تعداد اتاق از ۲۰۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان تعیین شده، ادامه داد: سفره‌خانه‌های سنتی، واحدهای پذیرایی بین‌راهی، مراکز سرگرمی و تفریحی، مجتمع‌های گردشگری و آب‌درمانی که از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجوز فعالیت دارند، براساس نوع و درجه واحد، بین صد تا ۳۵۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنند.
توصیفیان با اشاره به دستورالعمل ابلاغی برای کسب‌وکارهای آسیب‌دیده حوزه گردشگری به ۲۰ بانک، بازپرداخت اقساط این تسهیلات را از یکم اردیبهشت‌ سال ۱۴۰۰ اعلام کرد و ادامه داد: این تنفس به‌منظور حمایت از فعالان حوزه گردشگری و اینکه با افزایش محدودیت‌های سفر و مشخص نبودن پایان کرونا و نبود چشم‌انداز روشن حداقل در ماه‌های آتی، برای رونق گردشگری تا پایان سال، درنظر گرفته شده است.
وی تشریح کرد: براساس ماده ۴ دستورالعمل ابلاغی، آن‌دسته از فعالان و تأسیسات گردشگری که پیش از ابلاغ این دستورالعمل (به استناد دستورالعمل پیشین) از تسهیلات مربوط به مشاغل و رسته‌های آسیب‌دیده از کرونا استفاده کردند، چنانچه دوباره درخواست دریافت تسهیلات داشته باشند، پرداخت مابه‌التفاوت مبلغ درخواستی در قالب تسهیلات، مطابق این دستورالعمل امکان‌پذیر است.
پایان اریبهشت امسال در پی بروز تبعات اقتصادی شیوع کرونا، سامانه کارا در کنار ۲ بخش «اشتغال روستایی و اشتغال فراگیر» بخش جدیدی را به نام «تسهیلات دوره کرونا» تعریف کرد که در مرحله نخست فعالیت، براساس داده‌هایی که در اختیار معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارد به کارفرمایان مشمول پیامک ارسال شد تا درصورت تأیید، متقاضیان و کارفرمایان ثبت‌نام خود را در سامانه کارا آغاز کنند تا پس از ارسال اطلاعات آنها به بانک عامل، تسهیلات موردنظر را دریافت کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com