تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان ناراضی از قیمت گوشت همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 3 فروردين 1402

Today : Thu, March 23, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  130046 تاریخ انتشار:  1401-11-12 - 19:08 تعداد بازدید:  229
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

جهاد کشاورزی می گوید قیمت فعلی گوشت طبیعی است
تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان ناراضی از قیمت گوشت

گردشگری


 با توجه به کاهش عرضه دام به سبب شرایط جوی و صادرات در چند هفته گذشته قیمت گوشت قرمز افزایش زیادی داشته است که البته مسئولان جهاد کشاورزی این افزایش قیمت را یک امر طبیعی می دانند.

به گفته مدیران پشتیبانی امور دام استان هم اکنون مشکلی در بحث تولید و تأمین گوشت وجود ندارد. اما واقعیت بازار از افزایش بیشتر قیمت گوشت حکایت دارد، البته شرایط فعلی قیمت گوشت طوری است که تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان هر دو ناراضی هستند.

از مهمترین عوامل افزایش قیمت گوشت در بازار می توان به عرضه کم دام به کشتار‌گاه‌ها و افزایش تقاضای مصرف در فصل زمستان، گرانی و مشکل تأمین نهاده، گرانی خوراک دام برای تولید‌کنندگان دام‌سبک و خشکسالی‌های طولانی اشاره کرد.

 خشکسالی و مردمی سازی یارانه از علل افزایش قیمت گوشت

به گزارش همدان پیام، معاون توسعه و بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان در بازدید از سردخانه دولتی بوعلی یکی از عوامل بالا رفتن قیمت گوشت بحث خشکسالی چند سال گذشته دانست و گفت: قیمت علوفه و تأمین علوفه نیز افزایش پیدا کرده و از طرفی طرح مردمی سازی یارانه و حذف ارز ترجیحی که باید خوراک مورد نیاز دام با قیمت بالاتری تأمین می شد، یکی دیگر از علت های افزایش قیمت است.

حسین فضلی با بیان اینکه قیمت تمام شده برای دام زنده بالا رفته است گفت: در حال حاضر چیزی حدود 125 تا 130 هزار تومان قیمت دام زنده است یعنی با لاشه می شود 260 هزار تومان که هزینه کشتارگاه و سود خرده فروشان و اتحادیه و صنف قصابان بین 275 تا 280 تومان می‌شود.

 قیمت گوشت در بازار منطقی است

فضلی، قیمت گوشت در بازار را منطقی دانست و گفت: در فصل زمستان عرضه دام در میادین دام کم می‌شود راهکار ما و وزارت جهاد توزیع گوشت قرمز است که از 20 روز پیش شروع شده است.

وی با بیان اینکه به منظور تنظیم بازار اقدام به توزیع گوشت قرمز منجمد کردیم گفت: روزانه ۲۵ تن گوشت منجمد در حال توزیع است و تا زمانی که تقاضا باشد این روال ادامه خواهد داشت.

 در صورت لزوم گوشت قرمز وارد می شود

وی خاطرنشان کرد: گوشت قرمز منجمد از ذخایر استراتژیک کشور  است توزیع می‌شود ضمن اینکه واردات گوشت گرم در صورت لزوم در دستور کار است.
فضلی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر آخرین سهمیه گوشت منجمد استان ۳۱۴ تن گوشت قرمز منجمد بوده است افزود: حواله این میزان در راستای توزیع مویرگی صادر شده است.

 با توزیع گوشت،قیمت بازار کاهش می یابد

معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی همدان یادآور شد: توزیع این میزان گوشت با کیفیت قیمت گوشت گرم را متعادل می‌کند به نحوی که در روزهای آینده قیمت روند کاهشی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه برای بازار شب عید به هیچ وجه مشکلی نداریم،گفت: دام مازادی که در تابستان داشتیم ذخیره کردیم کشتار و منجمد و بسته بندی و در انبارهای سردخانه موجود است و جای هیچ نگرانی هم نیست.

 سرانه مصرف گوشت در همدان 800 الی یک کیلوگرم است

فضلی در رابطه با سرانه گوشت در همدان گفت: ماهانه بین 800 تا 1 کیلوگرم است روزانه قبلاً 60 تا 65 تن در استان بود الآن 50 تا 55 تن است از این مقدار 20 تا 25 تن را به صورت منجمد در حال تأمین و توزیع می‌کنیم.

 قیمت گوشت منجمد 150 هزار تومان است

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان همدان نیز در این بازدید اظهار کرد: قیمت گوشت منجمد گوسفندی هر کیلو ۱۴۵ هزار تومان و گوشت منجمد گوساله هر کیلو ۱۵۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

ابوالفضل اینانلو با اشاره به اینکه توزیع در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، اصناف امین و فروشگاه‌های منتخب صورت می‌گیرد گفت: گوشت‌های در حال توزیع در قالب برنامه‌های حمایتی از دامدار تهیه شده و با کیفیت عالی بسته‌بندی و ذخیره شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز بازار این توزیع ادامه‌دار است و بدون محدودیت در سطح استان توزیع خواهد شد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com