1399-02-291399-03-08bool(false) 1399-02-291399-03-08bool(false) پایان‌کارکانال تلگرامی مخالف نظام همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 8 خرداد 1399 - شماره 3765
 
امروز : پنجشنبه ، 8 خرداد 1399

Today : Thu, May 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


عید سعید فطر مبارک
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  100523 تاریخ انتشار:  1398-07-23 - 13:01 تعداد بازدید:  116
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

روح‌ا... زم دستگیر شد
پایان‌کارکانال تلگرامی مخالف نظام

گزارش

 «روح ا... زم» دارنده کانال تلگرامی معاند و ضد انقلاب «آمد نیوز» توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دستگیر شد.
روح ا... زم که چند سالی است با راه اندازی کانال تلگرامی موسوم به آمد نیوز در خارج از مرزها به ابزاری در دست سرویس های جاسوسی و ضد انقلاب تبدیل شده بود و اقدام به نشر اخبار کذب علیه کشور می‌کرد توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دستگیر شد.
کانال تلگرامی آمدنیوز با ایجاد یأس و ناامیدی و انتشار اخبار دروغ علیه مسئولان نظام درصدد سیاه نمایی و فریب افکار عمومی به منظور تقویت خواست دشمنان و سرویس های جاسوسی با اهداف براندازانه بود.سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی بیانیه‌ای با اعلام خبر عملیات دستگیری «روح ا... زم» سرشبکه سایت ضد انقلاب موسوم به «آمد نیوز» طی عملیات پیچیده و حرفه‌ای سازمان اطلاعات سپاه، بر شکست و جا ماندن سرویس های اطلاعاتی دشمن از قدرت اطلاعاتی سپاه تاکید کرد.
■ درمتن اطلاعیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آمده است:
«بسم ا... الرحمن الرحیم
ملت شریف و عاشورایی ایران اسلامی!
در ایام پر شور و شعور اربعین حسینی و تجدید میثاق رهروان کربلا با آرمان‌های جاودان سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدا... الحسین (ع) که دشمنان امت اسلامی مقهور عظمت و شکوه راهپیمایی و اجتماع عظیم و میلیونی زائران، با حقد و حسد نظاره‌گر تجلی قدرت اسلام و جبهه مقاومت اسلامی شده‌اند؛ خدای بزرگ را شاکریم که در سایه الطاف خفیه و بیکرانش، پاسداران گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه را یاری بخشید تا یکی از سرشاخه‌های سراب رسانه ای دشمن و جنگ روانی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را طی یک عملیات پیچیده با حربه ی فریب اطلاعاتی گرفتار سازند و با غافلگیری و دستگیری این عنصر پلید و مزدور، دست برتر و ابتکار عمل خود را در مقابل سرویس‌های اطلاعاتی دشمن نشان دهند.سازمان اطلاعات سپاه، در این عملیات حرفه‌ای، هوشمندانه و چند وجهی با به کارگیری روش‌های نوین اطلاعاتی و شگردهای ابتکاری، سرویس‌های بیگانه را  مدیریت و  فریب داد و "روح ا... زم" سرشبکه سایت ضد انقلاب و معاند "آمدنیوز" را که در سال‌های اخیر با هدایت، تامین و پشتیبانی مستقیم آنان و نیز حمایت ضد انقلاب خارج نشین و عوامل داخلی آنها، به عنوان یکی از آبشخورهای محوری دشمن، عملیات روانی گسترده‌ای برای اختلاف افکنی در ارکان نظام اسلامی، ایران هراسی، دروغ پردازی، القای شبهه در نسل جوان نسبت به عقاید و باورهای دینی و تبلیغ و فراهم‌سازی زمینه‌های اقدامات خشونت بار و تروریستی؛ ایجاد آشوب و ناآرامی در کشور را اداره می‌کرد را به داخل کشور هدایت و بازداشت کند.
نامبرده به رغم اینکه تحت هدایت سرویس اطلاعاتی فرانسه و حمایت و پشتیبانی سرویس های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی و مرتبط با سایر سرویس های اطلاعاتی قرار داشت و به صورت شبانه روزی با روش های پیدا و پنهان و در پوشش های گوناگون و چند لایه ای مورد حفاظت قرار می‌گرفت، در دام فرزندان ملت ایران در سازمان اطلاعات سپاه افتاد.
با سپاس به درگاه کبریایی و آرزوی قبولی طاعات و ابراز ارادت عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به ساحت مقدس شهدای کربلا در این ایام نورانی و معنوی؛ اطلاعات تکمیلی پیرامون این عملیات بزرگ -که بیانگر شکست و  جا ماندن سرویس‌های اطلاعاتی دشمن از قدرت اطلاعاتی سپاه است- و نیز شبکه پوششی گسترده و پیچیده مذکور، متعاقباً به استحضار ملت قهرمان و بصیر ایران اسلامی رسانده خواهد شد.»
روز گذشته ۲۲مهرماه ۹۸ سپاه پاسداران خبر دستگیری روح‌ا... زم را منتشر کرد، کسی که دارنده کانال تلگرامی معاند و ضد انقلاب «آمد نیوز» بود.«سپاه پاسداران ایران روح‌ا... زم را دستگیر کرد» خبر کوتاهی که بُرد آن خیلی بیشتر از همین چند کلمه بود!
روح ا... زم چند سالی است با راه اندازی کانال تلگرامی آمد نیوز در خارج از مرزها به ابزاری در دست سرویس‌های جاسوسی و ضد انقلاب تبدیل شده بود. این کانال تلگرامی با انتشار اخبار دروغ علیه کشور درصدد سیاه نمایی و فریب افکار عمومی بود و همچنین در راستای فعالیت همین سرویس‌های جاسوسی اهداف براندازانه را پیگیری می‌کرد.
زم که تلاش‌های زیادی درصدد انتشار اخبار نادرست از ایران و به قول خودش افشاگری‌هایی علیه نظام داشت، سال گذشته در مستندی دو قسمتی به نام «ایستگاه پایانی دروغ» پخش شد، نشان داد که او مدت‌ها در تور نیروهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی بوده است.
اما روز گذشته ۲۲ مهرماه ۹۸ سازمان اطلاعات سپاه در بیانیه‌ای اعلام کرد که در عملیاتی پیچیده و با فریب سازمان‌های اطلاعاتی بیگانه، روح‌ا... زم را بازداشت کرده است. همچنین پس از اعلام خبر رسمی بازداشت او، کانال خبری آمدنیوز نیز در دسترس سپاه پاسداران ایران قرار گرفت و خود کانال هم خبر بازداشتش را منتشر کرد!
 اما روح‌ا... زم که بود و چرا خبر دستگیری او اهمیت دارد؟
از وقایع دی ماه ۱۳۹۶ نام آمدنیوز بر سر زبان‌ها افتاد. با اینکه پیش از آن و با بازداشت برخی خبرنگاران در داخل ایران به دلیل ارتباط با آمدنیوز، موضوع روح‌ا... ‌زم و کانال او بحث برانگیز شده بود و حتی خود زم در گفت‌وگویی‌هایی با شبکه‌های فارسی زبان خارج از کشور اعتراف کرده بود که این کانال را خودش راه‌اندازی کرده و همچنان هم برای افشاگری و اعلام اخبار از آن استفاده می‌کند، اما بعد از اغتشاش‌های سال ۹۶ بود که آمدنیوز به عنوان یک کانال دردسرساز که با صراحت مردم را دعوت به اغتشاش می‌کرد، زیر ذره بین قرار گرفت.
فعالیت‌های آن زمان آمدنیوز به شکلی بود که تلگرام هم کانال را با شکایت ایران و به دلیل تبلیغ فعالیت‌های تروریستی و خشونت‌آمیز از دسترس خارج کرد. با این حال کمی بعد همان تیم کانال دیگری را راه‌اندازی کردند، اما این‌بار با وجود ادامه دادن همان روند توسط کانال، این‌بار تلگرام واکنشی نشان نداد تا درنهایت کانالی که حالا در اختیار سپاه پاسداران ایران است.
بازتاب دستگیری زم در فضای مجازی
دستگیری زم در فضای مجازی بازتاب‌های زیادی داشت، علاوه بر این‌که همه با دستگیری او شوخی کرده‌اند، بلکه یکی از مواردی که خیلی مورد توجه قرار گرفته است، ریزش اعضای کانال آمدنیوز است که به شکل چشمگیری از کانال خارج می‌شوند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com