راه ایراندار و پیام رسانه بـــه همکاری ختم می‌شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 1 اسفند 1398 - شماره 3699
 
امروز : جمعه ، 2 اسفند 1398

Today : Thu, February 20, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


نتایج لحظه به لحظه آمار صندوق های رای در کانال تلگرامی همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  70878 تاریخ انتشار:  1395-02-21 - 05:45 تعداد بازدید:  1303
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

حضور برنـدهای معتبـر در همـــدان اعتباری برای تجارت استـان
راه ایراندار و پیام رسانه بـــه همکاری ختم می‌شود

نویسنده : مریم مقدم

گزارش

■ تعامل با برندهای تجاری راه توسعه استان را هموار می‌کند
■ سرمایه‌گذاران بومی سرمایه‌های ستودنی

در یک مقاطع زمانی حضور نمایندگان شرکت‌های تجاری معتبر در استان و بازدید از واحدهای صنعتی، فرهنگی و یا تولیدی مهر تأییدی است بر توانمندی‌های استان و چراغ سبزی برای گسترش همکاری‌ها و توسعه فعالیت‌های اقتصادی فی‌مابین واحدهای کارآفرینی و تولیدی با واحدهای تجاری در عرصه‌های ملی و بین‌المللی در استان همدان.
در روزهای اخیر حضور و بازدید نمایندگان شركت صنایع چاپ و بسته‌بندی که از واحدهای مطرح زیرمجموعه گروه صنعتی گلرنگ هستند از واحد صنعتی چاپخانه پیام‌رسانه در استان همدان از آن دست اتفاقاتی بود که توانست بیانگر روزهای بسیار روشن در همکاری‌های گسترده‌تر در زمینه چاپ  لیبل و بسته‌بندی باشد.
چنین مواردی که موجبات میزبانی واحدهای صنعتی یا تجاری و حتی فرهنگی استان همدان را از صاحبان صنایع مطرح در عرصه ملی یا بین‌المللی رقم می‌زنند می‌تواند پیش درآمدی باشد در ایجاد روابط گسترده‌تر برای دیگر واحدهای تجاری در استان.شرکت ایراندار از برندهای معتبر زیرمجموعه گروه صنعتی و خوش‌نام گلرنگ به حساب می‌آید.
شرکت ایراندار که در روزهای اخیر نمایندگانی از آن میهمان همدان‌پیامی‌ها بودند امروز از آن دست واحدهای تجاری مطرح هستند که با بهره‌گیری از مدرن‌ترین تجهیزات و تکنولوژی‌های روز دنیا و با تکیه بر استانداردهای جهانی تولید انواع مواد اولیه پشت چسب‌دار را در دستور کار خود دارد.
ایراندار قادر به تولید انواع کاغذ‌های گلاسه، آرت، متالایز و فارما و فیلم‌های PVC, PP, PE به صورت پشت چسب‌دار با توجه به نیاز مشتری است.
در حال حاضر این شرکت محصولات و خدمات با کیفیت و متمایزی را به شرکت‌های فعال در ایران و کشورهای منطقه ارائه می‌کند و چشم‌انداز آن ورود به جمع 10 شرکت برتر تولیدکننده کاغذ و فیلم پشت چسب‌دار در جهان، در آینده‌ای نه چندان دور است.
شرکت صنایع بسته‌بندی و چاپ ایراندار در سال 1391 با بهره‌گیری از مدرن‌ترین تجهیزات و تکنولوژی‌های روز دنیا و با تکیه بر استانداردهای جهانی، تویلد مواد اولیه چسب‌دار را در دستور کار خود دارد.

*************

نخستین قدم‌ها
برای برقراری ارتباطات گسترده
 حضور نمایندگان شرکت تجاری ایراندار در همدان و بازدید از مجتمع فرهنگی چاپخانه پیام رسانه نقطه عطفی در ارتباطات گسترده برای استان را رقم خواهد زد، این حضور موجب شد آنها از نزدیک دریابند که این روزها مسئولان و فعالان عرصه چاپ در این مجتمع فرهنگی در تلاش شبانه‌روزی هستند تا با پایان دادن به فاز چهارم چاپخانه برنامه‌های مدون طراحی و چاپ لیبل و بسته‌بندی با دستگاه‌های به‌روز و مدرن را در پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین تحقق بخشد.
این ظرفیت در حال حاضر چراغ سبزی شده است تا مجتمع فرهنگی همدان‌پیام که در یک قدمی تبدیل شدن به یک واحد صنعتی و تولیدی مجهز است میزبان سرمایه‌گذاران، کارشناسان و بازاریابان مطرح در عرصه ملی و بین‌المللی باشد.
در نخستین قدم‌های برقراری ارتباطات گسترده‌تر شرکت ایراندار که یکی از فعالان مطرح در عرصه صنعت بسته‌بندی و چاپ است در حالی نمایندگان خود را راهی همدان کرده است که می‌تواند با تبادل تجارب کاری استان را به نقل از رئیس بخش خروش ایراندار به یکی از قطب‌های مهم چاپ لیبل و بسته‌بندی در غرب کشور تبدیل کند.
چنین برنامه‌ای زمینه‌ساز ارتباطات بین‌المللی برای واحدهای صنعتی استان است چرا که در چشم‌انداز ایراندار ترسیم شده است که آنها برای ورود به جمع شرکت‌های برتر صنعت بسته‌بندی و تولید انواع پشت چسب‌دار در ایران و حضور موفق در کشورهای همجوار و همچنین ورود به جمع تولید‌کنندگان برتر مواد اولیه لیبل در سطح جهان برنامه‌ای منسجمی را در دست اجرا دارند.

****************

بازدید از همدان‌پیام و فاز 4 چاپخانه
 پس از آنکه نمایندگان شرکت ایراندار نشست تخصصی و مشترکی را با مدیران روزنامه همدان‌پیام در سالن جلسات این روزنامه پشت سر گذاشتند با حضور در مجتمع فرهنگی چاپخانه پیام‌رسانه از نزدیک مراحل تکمیل فاز چهارم این چاپخانه که با بخش لیبل و بسته‌بندی اختصاص دارد مورد بازدید قرار دادند.
در این بازدید مدیرمسئول روزنامه همدان‌پیام و مدیر چاپخانه پیام‌رسانه با تشریح چگونگی ساختار این مجتمع فرهنگی پرداخت و گفت: مجموعه فرهنگی همدان‌پیام در 2 بخش رسانه‌ای و اقتصادی فعالیت‌های منسجمی را در دست پیگیری و انجام دارد.
در قسمت رسانه‌ای این مجموعه فرهنگی در حال حاضر روزنامه همدان‌پیام، پیام‌آدینه، شاپره، هفته‌نامه صبح‌امید، ماهنامه پیام مادستان، سایت اطلاع‌رسانی کانال خبری در فضای مجازی با اهداف مشخص شده در حال فعالیت است.
نصرت‌ا.. طاقتی‌احسن در ادامه بیان کرد:‌ در بخش اقتصادی این مجموعه فرهنگی2 چاپخانه همدان و تبریز با دستگاه‌های مختلف و مجهز و پرسنل متخصص در حال فعالیت است.
در چاپخانه پیام رسانه  در حال حاضر 4 فاز مختلف فعال است فاز نخست مربوط به چاپ وب برای روزنامه و فاز دوم برای افست و شیت و فاز سوم بخش تکمیلی و صحافی و فاز چهارم مختص به لیبل و بسته‌بندی است که با دستگاه‌های جدید در حال تکمیل است در چاپخانه تبریز نیز فازهای نخست مربوط به چاپ وب روزنامه، فاز دوم و سوم نیز مربوط به چاپ شیت و صحافی فعال هستند.

*****************

کلید بسته‌بندی در دست پیام رسانه
 در ادامه این حضور دیدار بین رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و نمایندگان شرکت ایراندار نیز انجام شد.
در این نشست صمیمی حمیدرضا متین به شاخص مجتمع فرهنگی پیام‌رسانه در استان اشاراتی کرد و گفت: 12 سال پیش مجموعه همدان‌پیام با  پرسنل کار خود را در فضای رسانه آغاز کرد و حال این مجموعه پرتکاپو با ایجاد اشتغال در بخش‌های مختلف فرهنگی و صنعتی توانسته است به صورت مستقیم موجب اشتغال بیش از 300 پرسنل به صورت مستقیم باشد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان وجود این مجتمع صنعتی و فرهنگی در استان را یک ظرفیت خاص دانست و افزود: اگر برای ایجاد این مجموعه غنی به واسطه افرادی مانند طاقتی‌ها سرمایه‌گذاری نشده بودند امروز استان باید با 4 برابر هزینه آن را ایجاد می‌کرد و مجموعه فرهنگی و صنعتی پیام‌رسانه حالا می‌تواند همدان را به مرکزیت چاپ و بسته‌بندی در غرب کشور تبدیل کند.
متین یکی از مشکلات در استان را نبود صنعت بسته‌بندی دانست و گفت: در حال حاضر نبض حل این مشکل به دست چاپخانه پیام‌رسانه است و حتی روی این مقوله که بسته‌بندی خشکبار در استان همدان باید مورد توجه ویژه قرار گیرد مورد تأکید استاندار نیز است.
وی در حالی که به قرار گرفتن استان در آستانه جهانی شدن لالجین اشاره کرد افزود: اگر این مهم محقق شود بسته‌بندی سفال یکی از مواردی است که زحمت تدوین و اجرای برنامه آن بر دوش طاقتی‌احسن مدیر چاپخانه پیام‌رسانه خواهد بود چرا که بسته‌بندی سفال از مهمترین موارد در استان است و این بسته‌بندی‌ها نیازمند لیبل و طراحی‌ای کارشناسانه است که با وجود چاپخانه پیام رسانه این موارد در استان همدان حل و فصل خواهد شد.
متین همچنین تأکید ویژه‌ای بر نقش سرمایه‌گذاران بزرگی چون استاد حاج محمدکریم فضلی داشت و گفت: چنین افراد تأثیرگذاری که زادگاه آنها استان همدان است می‌توانند به پویایی اقتصاد محلی با حمایت‌ها و افزایش تولیدات در منطقه کمک کنند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت به آینده روشن پیش‌رو پس از برقراری همکاری پیام رسانه و ایراندار اشاره کرد و افزود: ما وظیفه داریم منابع را تأمین کنیم و امیدواریم به واسطه حمایت افرادی مانند حاج فضلی در زادگاه خود اتفاقات بزرگی در این دیار رقم خورد.

****************

نمایندگان ایراندار:
نقش پیام‌رسانه در برقراری تعاملات غرب کشور متمایز است

 اکبر حبوبی سرپرست بخش فروش ایراندار که به همراه باقرنژاد کارشناس فروش شیت ، دهبانی کارشناس فروش شیت و بلوریان کارشناس فروش رول به عنوان دیگر نمایندگان بخش‌های چاپ و شیت و فروش از شرکت ایراندار میهمان پیام‌رسانه‌ای‌ها بودند در این نشست به نقش متمایزی اشاره کرد که چاپخانه پیام‌رسانه می‌تواند در برقراری تعاملات بین واحدهای تولیدی برای چاپ لیبل و بسته‌بندی در غرب کشور ایفا کند.
سرپرست بخش فروش ایراندار در این بازدید گفت: تعامل مجتمع صنعتی و فرهنگی پیام‌رسانه با تجهیزات قابل توجهی که دارد می‌تواند اعتماد واحدهای تولیدی را در راستای خودکفایی برای چاپ لیبل در غرب کشور ایجاد کند.
به گفته اکبر حبوبی از آنجا که این شرکت بر استعدادهای انسانی جوان و با انگیزه خود متکی است و از فناوری‌های روز دنیا بهره می‌گیرد می‌تواند راهی روشن را در تعاملات با پیام‌رسانه با توجه به اهداف مشترک آنها ترسیم کند.
حبوبی یادآوری کرد: ایراندار به عنوان یکی از شرکت‌های زیرمجموعه گروه صنعتی گلرنگ ارزش‌های محوری خود را پایبندی به اخلاق شفافیت اطلاعاتی، کار تیمی، مشتری‌مداری، پاسخگویی در قبال مسئولیت‌های اجتماعی و رعایت الزامات زیست‌محیطی می‌داند پس با توجه به این موارد می‌تواند زمینه‌های همکاری شایسته‌ای را با همدانی‌ها رقم زند که این همکاری‌ها زمینه‌ساز تحول اقتصاد جامعه محلی خواهد بود.
در ادامه وی بیان کرد: زمینه‌های همکاری ایراندار را در همدان ایجاد خواهیم کرد چرا که هدف ما توسعه و عِرق ما توسعه در زادگاه حاج فضلی است.
در ادامه اکبر حبوبی سرپرست بخش فروش ایراندار همچنین به پیام مدیرعامل شرکت ایراندار اشاره کرد و گفت: مرتضی جعفری‌زارع بر این باور است که توسعه پایدار با استعانت از خداوند متعال و حمایت فکری و عملی کل صاحبان محترم صنایع چاپ و بسته‌بندی و با اتکا به منابع انسانی توانمند و مجرب محقق نخواهد شد و در این راستا تلاش در جهت مشتری‌مداری، ارتقای کیفیت صنعت چاپ کشور، افزایش صادرات تأمین منافع استفاده‌کنندگان، نه یک شعار که برای ما یک اعتقاد و باور است و تلاش شبانه‌روزی و عضویت در انجمن‌های جهانی و کانون‌های تخصصی خود مصداقی بر آن است.
بلوریان، کارشناس فروش رول  بر این نکته تأکید کرد که مجموعه گروه صنعتی این شرکت برای ایجاد روابط گسترده‌تر با بخش‌های چاپ و بسته‌بندی و لیبل در استان همدان به عنوان یک پایلوت در غرب کشور تأثیرگذار و معتقد است این توسعه همکاری برای خودکفایی پیش خواهد رفت.
در این زمینه وی به این نکته اشاره کرد که در سال 1388 به دلیل مشکلاتی که تهیه کاغذ و چاپ در کشور به وجود آمده بود گروه صنعتی گلرنگ مجبور شد بخش 95 درصد از کارهای چاپ لیبل خود را به ترکیه محول کند اما چون رئیس هیأت مدیره تأکید بر خودکفایی در هر زمینه‌ای دارد به همین خاطر محدودیت تهیه کاغذ و چاپ گروه صنعتی گلرنگ را بر آن داشت اقدام به ایجاد یک مجتمع چاپ کند. جمعیتی در 22 هزار مترمربع مساحت که برای تولید کاغذهای رول و شیت آن بیش از هزار میلیارد تومان هزینه شد حال پس از انجام این موارد لازم است همکاری‌هایی در این راستا با استان‌های مختلف شکل بگیرد که یکی از قدم‌های مثبت آن پاسخ به نیازی است که در تعامل با استان همدان در عرصه چاپ و بسته‌بندی محقق خواهد شد.
باقرنژاد کارشناس فروش شیت نیز گفت :  قطعاً رشد صنعت کشور و جهانی شدن امکان‌پذیر نخواهد بود جز با هم فکری و پشتیبانی تمامی صنایع مرتبط با این صنعت و با تلاش و همت جمعی این مجموعه به یاری خداوند رحمان چنین آرمانی محقق خواهد شد.

*****************

حضور برندهای قابل اعتماد  اعتباری برای تجارت استان
 در زمینه جایگاه گروه صنعتی گلرنگ رئیس کانون کارآفرینان استان بیان کرد: حضور برندهای قابل اعتماد اعتباری برای تجارت استان خواهد بود و در مذاکرات متعدد که پیش از این با این واحد تجاری به انجام رسیده است مطرح شده که این گروه صنعتی تلاش دارد با جذب افراد متخصص، نخبه، مستعد، انسان‌دوست، نتیجه‌گرا و دارای توان فكری و اجرایی بالا، بستر مناسبی را برای همكاری متخصصان داخل و خارج از كشور در شركتی ایرانی با توان رقابت بین‌المللی فراهم آورد.
نصرت ا.. طاقتی احسن گفت: از مهمترین اهداف این خانواده صنعتی ورود به لیست 500 شرکت برتر جهان با تکیه بر برندهای شناخته شده در سطح جهانی است. بخش دیگری از اهداف پیش روی گروه صنعتی گلرنگ که همیشه متعهد به آن بوده و هست ارائه محصولات و خدمات باكیفیت و در سطح بالای استانداردهای جهانی است به گونه‌ای كه همگان این گروه را با رشد پایدار، رهبری بازار، برندهای قابل اعتماد و تعهد به ارزش‌های اخلاقی و مسئولیت‌های اجتماعی می‌شناسند و این همان چراغ راهی است که به نظر می‌رسد برای همدانی‌ها در پس این تعاملات روشن خواهد شد.
به هر ترتیب با تکمیل فاز 4 چاپخانه پیام‌رسانه در استان همدان و فعال شدن بخش لیبل و بسته‌بندی در استان به نظر می‌رسد آینده‌ای روشن پیش‌روی باشد. به نظر می‌رسد راه‌های توسعه هموارتر پیموده شود و استان همدان به عنوان محوریت انجام فعالیت‌های چاپ لیبل و بسته‌بندی در غرب کشور جایگاه متمایزی را به خود اختصاص دهد.
امید آن می‌رود به دنبال ارتباطات در حال شکل‌گیری بین واحدهای صنعتی و تجاری به دنبال حمایت‌های برندهای نام آشنایی همچون گروه‌های صنعتی بزرگی مانند گلرنگ و زیرمجموعه‌های معروف آن توسعه چاپ و لیبل و بسته‌بندی بتواند چرخ‌های اقتصادی در جامعه محلی را به حرکت وا دارد.
بر این اساس می‌توان امیدوار بود تأکیدات مدیر ارشد استان مبنی بر آنکه توسعه صادرات، تجهیز صنایع بسته‌بندی در سوغات و مواد غذایی به این واسطه در استان همدان به نتایج مطلوبی راه پیدا کند چه بسا ارتباط با برندهای مطرح و فراهم کردن زمینه‌های حضور سرمایه‌گذاران بومی صاحب توان بالای مالی در استان بتواند در تحقق چشم‌انداز توسعه صادرات چه مرزهای درونی و چه در مرزهای بیرونی تأثیرگذار باشد.

 

**************

حاج محمد کریم فضلی مردی از جنس درایت و سخاوت

 پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین به خود می‌بالد وقتی که در راه‌های هموار توسعه ردپای انسان‌های بزرگی در عرصه ملی و بین‌المللی پیداست که ریشه در این دیار دارند. سرمایه‌های انسانی در میان مردان و زنانی نهفته هستند که یا به واسطه علم و دانش و یا به واسطه توان مالی و قدرت سرمایه‌گذاری و پویایی در مدیریت سرمایه‌هایشان آنها را به انسان‌های شایسته‌ای تبدیل کرده است که تا همیشه تاریخ به آنها خواهد بالید. در میان این انسان‌های شریف که مردمان الوندنشین به احترام اقتدارشان همواره از خداوند سربلندی برای آنها آرزومندند استاد حاج محمد کريم فضلی نامی آشنا دارد.
مردی که با درایت و حمایت امروز موجب شده است واحدهای تجاری و صنعتی متعددی به تکاپوواداشته شود و به واسطه این مهم اشتغالزایی و خوش‌نامی برای تجارت ایران در عرصه‌های بین‌المللی رقم خورد. شاید کمتر کسی می‌داند که گروه صنعتی گلرنگ در سال 1382 به ریاست هیأت‌‌مدیره استاد حاج محمدکريم فضلی و مدیرعاملی دکتر مهدی فضلی تأسیس شد. سابقه شکل‌گیری این گروه به سال 1351 و تأسیس شرکت تولیدی ـ شیمیایی پاکشو توسط استاد محمد کریم فضلی برمی‌گردد. در دهه 50 محصولات اولیه شرکت پاکشو با برند گلرنگ و تحت عنوان محصولات شوینده و آرایشی بهداشتی گلرنگ روانه بازار شدند.
استاد حاج محمد کریم فضلی، بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ و کارآفرين برتر کشور، متولد هفتم اردیبهشت‌ماه ۱۳۱۱ هجری شمسی در شهر تويسرکان (استان همدان) هستند و نخستين فعاليت اقتصادی خود را در حين تحصيل، نزد پدر که از بازرگانان خوش‌نام و اهل فضل منطقه محسوب می‌شد، آغاز کرد.
ایشان در سن حدود ۲۰ سالگی ازدواج‌ کرده و با پذيرفتن مسئولیت تشکيل خانواده، برای جستجوی شرايط مطلوب‌تر و شناخت بيشتر از وضعيت شهرهای مختلف همجوار، به ديگر شهرستان‌های استان همدان سفر می‌کنند و در شرايط کاری مختلف تجربه‌های مؤثری به دست می‌آورند. در اين راستا ايشان راهی تهران می‌شوند تا در محيط بزرگ پايتخت، تجربه‌های بيشتری به دست بياورند. در ابتدای سکونت در تهران، مشکلات از هر سو ايشان را احاطه می‌کند، اما استاد با عزم جزم، مشکلات و موانع اصلی را ظرف ۳ سال برطرف می‌سازند.
استاد که می‌بيند کشورهای پيشرفته با تکيه بر توليد و صنعت پويا و فعال به توسعه و پيشرفت رسيده‌اند و ما علی‌رغم همه توانايی‌ها و ظرفيت‌های کم‌نظيرمان، به مصرف‌کننده محصولات بعضاً دست چندم آنها تبدیل‌شده‌ایم، به فکر می‌افتند که تمامی سعی و تلاششان را صرف کنند تا در کشور خودشان يک کار توليدی و صنعتی بزرگ را پايه‌ريزی و از اين راه سهم خود را به ميهن و هم‌ميهنانشان ادا کنند.
پدر ايشان در دوره‌ای به کار صابون‌سازی اشتغال داشته و استاد نيز از همين بابت در نوجوانی تا حدودی با توليد مواد شوينده آشنا می‌شوند، بنابراين برای آغاز فعاليت توليدی، به همين زمينه‌ يعنی صنعت شوينده گرايش پيدا می‌کنند. ايشان پس از جست‌وجوهای بسيار با افراد و شرکت‌هايی مرتبط می‌شوند که در اين حوزه فعاليت دارند.
سپس خود کارگاه کوچکی داير می‌کنند و در مرحله نخست به ساخت مايع ظرف‌شویی می‌پردازند که اين امر به شکل گسترده‌تر و منسجم‌تر در اوايل دهه ۴۰ صورت می‌پذيرد. مدتی بعد محصول سفيدکننده را هم اضافه می‌کنند و همین طور به ترتيب: پودر لباس‌شويی به نام "گلرنگ سوپر"، جرم‌گير، شيشه‌شوی و همچنين نرم‌کننده البسه را نيز در سنوات بعد توليد می‌کنند و مرتباً کار را توسعه می‌دهند. سپس با بازاريابی مناسب، محصولات خود را به طور گسترده و کلی به بسياری از بيمارستا‌ن‌ها، هتل‌ها و سازمان‌ها عرضه می‌دارند. اين روند ادامه دارد تا اوايل دهه ۵۰ که شرکت پاکشو را تأسيس می‌کنند و همچنان با تلاش بسيار به توسعه فعاليت‌های توليدی ادامه می‌دهند و هر ساله به تعداد کارگران و کارمندانشان افزوده‌ شده و آرمان کارآفرينی ايشان قدم به قدم تحقق بيشتری می‌يابد. پس از انقلاب در دوران دفاع مقدس و در سخت‌ترين شرايط، استاد فضلی علاوه بر توليد، کار صادرات را نيز پی گرفتند.
در آن زمان به دليل شرايط ويژه دفاع مقدس، تعديل نيرو برای اکثر شرکت‌ها امری اجتناب‌ناپذیر بود.ايشان جهت تأمين منابع ارزی شرکت، تداوم توليد و اشتغال پايدار کارکنان و به خصوص جلوگيری از تعديل نيرو، دست به کار صادرات زدند و توانستند ارز مورد نياز را جهت توليد تأمين کنند و به اين ترتيب هم از تعديل نيروها جلوگيری کردند و هم به فعاليت‌های کارآفرينانه و اشتغالزایی مولد خود ادامه دادند.
در نهايت اين کوشايی به گسترش و توسعه شرکت پاکشو و سپس به تأسيس «گروه صنعتی گلرنگ» منجر می‌شود که استاد فضلی رياست هیأت‌مدیره اين گروه صنعتی را به عهده‌ دارند. در اين دوره انواع شامپو، مايع دستشويی، خميردندان، دستمال کاغذی و به عبارتی تقريباً بيشتر محصولات بهداشتی و شوينده با برندهای مختلفی چون گلرنگ، اوه، سافتلن و... در سطح گسترده و باکیفیت مطلوب به بازار کشور عرضه می‌شود تا امروز که «گروه صنعتی گلرنگ» يکی از مهمترین گروه (هلدينگ)های توليدی کشور است. اين گروه که شرکت‌های مختلفی چون: پاکشو، گلپخش اول، گلرنگ پخش، پديده شيمی نيلی، پديده شيمی پايدار، گلبرگ بهاران، ماريناسان، پخش پديده پايدار، آرين پخش پيشرو و... را شامل می‌شود به عنوان يکی از پوياترين گروه‌های اقتصادی برآمده از بخش خصوصی و باليده از همت مردمی، اکنون به مثابه الگويی پيشرو و مثال زدنی، خون اميد را در رگ‌های توليد و صنعت ملی جاری ساخته و کارآفرينی را به بهترين شکل خود متبلور می‌سازد.
استاد حاج محمد کريم فضلی و مجموعه‌ای که ايشان بنا نهادند، به دليل يک عمر فعاليت کارآفرينانه جوايز و تقديرنامه‌های بسياری کسب کرده‌اند. از جمله در سال ۱۳۸۴ لوح برترين کارآفرين و کارفرمای نمونه کشور و در سال ۱۳۸۶ تنديس طلايی چهارمين جشنواره بین‌المللی اقتصاد سبز را دريافت می‌کنند.
انتخاب به عنوان کارآفرين نمونه از طرف وزارت صنايع، دریافت‌ نشان طلای تحقيق و توسعه از سوی وزير صنايع و معادن، دريافت لوح تقدير صادرکننده نمونه کشور، و در عرصه مسئولیت‌های اجتماعی انعقاد تفاهم‌نامه حمايت گلرنگ از يونيسف به نفع کودکان ايرانی نيز از ديگر افتخارات ايشان است.

*********************

آشنایی با ایراندار
شرکت ایراندار با بهره‌گیری از مدرن‌ترین تجهیزات و تکنولوژی‌های روز دنیا و با تکیه بر استانداردهای جهانی، تولید انواع مواد اولیه پشت چسب‌دار را در دستور کار خود دارد. این شرکت به عنوان یکی از شرکت‌های زیر مجموعه گروه صنعتی گلرنگ قادر به تولید انواع کاغذهای گلاسه، آرت، متالایز و فارما و فیلم‌های PE، PP و PVC به صورت پشت چسب‌دار با توجه به نیاز مشتری است. هم‌اکنون شرکت ایراندار محصولات و خدمات با کیفیت و متمایزی را به شرکت‌های فعال در ایران و کشورهای منطقه ارائه می‌کند و چشم‌انداز آن ورود به جمع ۱۰ شرکت برتر تولیدکننده کاغذ و فیلم پشت چسب‌دار در جهان، در آینده‌ای نه‌چندان دور است.

****************

گروه صنعتی گلرنگ در یک نگاه
 «گروه صنعتی گلرنگ» در سال 1382 به ریاست هیأت‌مدیره استاد حاج محمد کريم فضلی و انتخاب دکتر مهدی فضلی به سمت مدیرعاملی تأسیس شد. این گروه در سال 1386 نخستین کارخانه غذایی خود را با نام دالین مهر بنیان نهاد؛ این کارخانه تولیدکننده انواع کیک با نام‌های تجاری رنکس و بینگو است. نظر به اهمیت دانش تخصصی و حفظ و ارتقای آن، گروه صنعتی گلرنگ در سال 1387 دانشگاه جامع علمی ـ كاربردی گلرنگ را با هدف ارتقای سطح مهارت شاغلان بخش‌های مختلف صنعت بنیان نهاد.
 در سال 1388 گروه صنعتی گلرنگ تصمیم به راه‌اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق كوروش گرفت و از آن زمان تاکنون شعبه‌های مختلف این فروشگاه‌های زنجیره‌ای در چند نقطه از کشور افتتاح شده‌اند که البته شعبه‌های متعدد آن به همدان نیز راه پیدا کرده و با استقبال بسیاری از سوی مردم رو‌به‌رو شده است.
امروز «گروه صنعتی گلرنگ» یكی از مهمترین گروه(هلدینگ)های تولیدی كشور است كه شركت‌های مختلفی را شامل می‌شود و به عنوان یكی از پویاترین گروه‌های اقتصادی که از تلاش بخش خصوصی و عرصه‌های مردم‌نهاد نشان دارد به حق نمادی از کارآفرینی و کوشایی محسوب می‌‌شود. در حال حاضر بیش از 10 هزار نفر در این گروه صنعتی مشغول به‌ کار هستند و چشم‌انداز این گروه، حضور 100 هزار نفر همکار در آینده‌ای نه چندان دور است.
گروه صنعتی گلرنگ بیش از 50 شرکت متنوع را شامل می‌شود که برخی از آنها عبارتند از:
شرکت تولیدی و شیمیایی پاكشو، صنایع سلولزی ماریناسان، گلپخش اول، گلرنگ‌پخش، آرین پخش پیشرو، گلبرگ بهاران، پدیده شیمی پایدار، شرکت سرمایه‌گذاری دارویی گلرنگ، پدیده شیمی نیلی، صنایع الکترونیک گلرنگ، تیان گاز استیل، آنیتاسان، فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کورش، گلرنگ سازه، گلرنگ رسانه، آریان تجارت شرق، دالین مهر، پاکان پلاستکار، دنیا به‌پاک، ویوناسان، آرین صنعت سلولز، پدیده شیمی جم، سایبان امن آرین، فاران شیمی، آرین سیستم، سلامت پخش هستی، آرین شیمی پلاست.
گروه صنعتی گلرنگ بیش از 50 شرکت متنوع را شامل می‌شود که برخی از آنها عبارتند از:
شرکت تولیدی و شیمیایی پاكشو، صنایع سلولزی ماریناسان، گلپخش اول، گلرنگ‌پخش، آرین پخش پیشرو، گلبرگ بهاران، پدیده شیمی پایدار، شرکت سرمایه‌گذاری دارویی گلرنگ، پدیده شیمی نیلی، صنایع الکترونیک گلرنگ، تیان گاز استیل، آنیتاسان، فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کورش، گلرنگ سازه، گلرنگ رسانه، آریان تجارت شرق، دالین مهر، پاکان پلاستکار، دنیا به‌پاک، ویوناسان، آرین صنعت سلولز، پدیده شیمی جم، سایبان امن آرین، فاران شیمی، آرین سیستم، سلامت پخش هستی، آرین شیمی پلاست.
این گروه صنعتی تلاش دارد با جذب افراد متخصص، نخبه، مستعد، انسان‌دوست، نتیجه‌گرا و دارای توان فكری و اجرایی بالا، بستر مناسبی را برای همكاری متخصصان داخل و خارج از كشور در شركتی ایرانی با توان رقابت بین‌المللی فراهم آورد.
از مهمترین اهداف این خانواده صنعتی ورود به لیست 500 شرکت برتر جهان با تکیه بر برندهای شناخته شده در سطح جهانی است. بخش دیگری از اهداف پیش روی گروه صنعتی گلرنگ که همیشه متعهد به آن بوده و هست ارائه محصولات و خدمات باكیفیت و در سطح بالای استانداردهای جهانی است به‌گونه‌ای كه همگان این گروه را با رشد پایدار، رهبری بازار، برندهای قابل اعتماد و تعهد به ارزش‌های اخلاقی و مسئولیت‌های اجتماعی می‌شناسند.
گروه صنعتی گلرنگ، به مناسبت‌های گوناگون موفق به دریافت انواع تقدیرنامه‌ها، گواهینامه‌ها و جوایز در زمینه‌های مختلف شده است كه در زیر به اجمال از بخشی از آنها یاد می‌شود:
 دریافت لوح برترین كارآفرین و كارفرمای نمونه كشور توسط بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ، استاد حاج محمد كریم فضلی از وزارت صنایع و معادن كشور، دریافت تندیس و گواهینامه رعایت حقوق مصرف‌كنندگان از سازمان حمایت از حقوق مصرف‌كنندگان و تولیدكنندگان، دریافت نشان طلای تحقیق و توسعه از سوی وزیر صنایع و معادن، دریافت لوح صادركننده نمونه كشور در سال 1389 در چهاردهمین دوره تقدیر از صادركنندگان نمونه، دریافت لوح تقدیر و تندیس افتخار از هفتمین همایش سراسری بهداشت و ایمنی کار، دریافت لوح تقدیر و تندیس نخستین همایش برند برتر- کیفیت برتر، دریافت گواهینامه اهتمام به کیفیت از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دومین دوره جایزه ملی کیفیت غذا، دارو و بهداشت ایران،‌ دریافت لوح سپاس وزارت صنایع به عنوان حامی ربات سورنا در دومین جشنواره خلاقیت و نوآوری در عرصه صنعت و معدن و...
این كوشایی خستگی‌ناپذیر در عرصه كارآفرینی و تولید ملی با اتكا به خداوند متعال و با هدف خدمت به هم‌میهنان همچنان استوار و پویا ادامه دارد.

**************

نگاهی به مجموعه فرهنگی و اقتصادی
همدان پیام و پیام رسانه
 مجموعه فرهنگی همدان‌پیام در 2 بخش رسانه‌ای و اقتصادی فعالیت‌های منسجمی را در دست پیگیری و انجام دارد. در قسمت رسانه‌ای این مجموعه فرهنگی در حال حاضر روزنامه همدان‌پیام، پیام‌آدینه، شاپره، هفته‌نامه صبح‌امید، ماهنامه پیام مادستان، سایت اطلاع‌رسانی کانال خبری در فضای مجازی با اهداف مشخص شده در حال فعالیت است.
در بخش اقتصادی این مجموعه فرهنگی2 چاپخانه همدان و تبریز با دستگاه‌های مختلف و مجهز و پرسنل متخصص در حال فعالیت است.
مجتمع چاپ پيام‌رسانه با سرمايه‌گذاري مستقيم روزنامه همدان‌پيام (پرتيراژترين روزنامه محلي غرب كشور) با 2 شعبه همدان و تبريز راه‌اندازي شد و حاصل تجربيات يك مجموعه با انگيزه را در آماده‌سازي و چاپ روزنامه و توزيع به كار بست تا نه‌تنها بخشي از مشكل روزنامه‌داري و سرعت در انتشار را مرتفع نمايد، بلكه براي غرب و شمال غرب يك فرصت طلايي باشد تا از اعماق مشكلات چاپ و كيفيت پايين بيرون آمده و به بُعد ديگري از توسعه رسانه‌هاي مكتوب بينديشد.
با راه‌اندازي چاپخانه‌هاي تخصصي غرب كشور (همدان) و شمال غرب (تبريز) و چاپ همزمان بيش از 150 نشريه محلي از 10 استان در اين چاپخانه‌ها اكنون فرصت جديدي به وجود آمده تا نشريات سراسري امكان چاپ همزمان روزنامه‌هاي خود را براي مردمان استان‌هاي دوردست از پايتخت ايجاد نمايند. مجتمع چاپ پيام‌رسانه همدان در سال 90 را راه‌اندازي فاز 4 اقدام به نصب دستگاه‌هاي چاپ افست ورقي همزمان رنگي و واحد صحافي به منظور گسترش خدمات خود در قالب خدمات چاپ و بسته‌بندي قدم بعدي را برداشت و امروز به عنوان يكي از مجهزترين، بزرگترين و تنها مركز چاپ شبانه‌روزي غرب كشور فعال است.
‌ در چاپخانه پیام‌رسانه در حال حاضر 4 فاز مختلف فعال است فاز نخست مربوط به چاپ وب برای روزنامه و فاز دوم برای افست و شیت و فاز سوم بخش تکمیلی و صحافی و فاز چهارم مختص به لیبل و بسته‌بندی است که با دستگاه‌های جدید در حال تکمیل است در چاپخانه تبریز نیز فازهای نخست مربوط به چاپ وب روزنامه، فاز دوم و سوم نیز مربوط به چاپ شیت و صحافی فعال هستند.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com