اسدآباد بدمصرف‌ترین شهر استان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 1 تير 1403

Today : Fri, June 21, 2024




ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132388 تاریخ انتشار:  1402-03-11 - 10:14 تعداد بازدید:  810
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نگرانی مردم از افزایش قطعی آب
اسدآباد بدمصرف‌ترین شهر استان

نویسنده : محمدجواد کوهی

گزارش


 مردم: باید به فکر خرید تانکر آب باشیم
 

 شهر اسدآباد در 15 ماه گذشته مانند برخی از شهرهای دیگر کشور به دلیل کاهش بارندگی‌ها  و افت آب سفره‌های زیر زمینی و ریزش چاه های آب شرب با وضعیت ناپایدار آب مواجه بود به طوری که در فصل زمستان نیز با قطعی آب در ساعات شبانه مواجه بود.اکنون در آستانه تابستان و روشن شدن کولر های آبی مردم از افزایش قطعی آب نگران هستند و معتقدند باید به فکر خرید تانکر آب برای تامین آب مورد نیاز خود باشند.

21 تیر 1401 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان در گفت و گو با عصر همدان گفت: در برخی از شهرهای همدان از جمله اسدآباد که افت منابع زیرزمینی و چاههای آب را داشتیم دچار این نارسایی در شبکه آبرسانی شده است.چاه جدیدی را علی رغم نبود اعتبارات دولتی حفر کرده ایم و با تجهیز این چاه ۳۰ الی ۴۰ لیتر آب در ثانیه به این چاه اضافه می‌شود.

فرهاد بختیاری‌فر با بیان اینکه با حفر چاه جدید و تجهیز آن در اسدآباد، مشکل قطعی آب تا پایان هفته حل و در طول روز دیگر قطعی نخواهیم داشت، گفت: البته در شب کاهش افت فشار به قوت خود باقی خواهد ماند چرا که هم مصرف بالاست و هم خشکسالی و بحران بی آبی در این شهر داریم و باید در شب مدیریت شود.

15 خرداد 1401 مدیر وقت  امور آب و فاضلاب شهرستان اسدآباد در گفت و گو با ایسنا گفت: گفته می‌شود اسدآباد در مصرف آب رکوردار و  پرمصرف‌ترین شهر استان است و این در حالیست که اسدآباد بدمصرف ترین شهر استان در استفاده از آب به شمار می‌رود.

علی اکبر رحمانی با تاکید بر اینکه در صورت عدم رعایت الگوی مصرف آب و تداوم بدمصرفی به ناچار با  قطعی آب روبرو خواهیم بود،اظهار کرد: بارندگی‌ها در شهرستان اسدآباد نسبت به بلند مدت ۳۷ درصد کاهش داشته و موجب شده که روستاهایی که منبع  تامین آب آنان چشمه و قنات است با  کاهش شدید آبدهی مواجه شوند.

عباسی یکی از شهروندان اسدآبادی که ساکن شهرک فرهنگیان است به خبرنگار ما گفت:بیش از 15 ماه است که از ساعت 12 شب تا اذان صبح قطعی آب داریم و هیچگونه تغییری در قطعی آب احساس نشده با وجود اینکه چندین چاه جدید به مدار اضافه شد است و با این حال باید به فکر خرید تانکر آب برای مصرف شبانه باشیم.

مرادی یکی دیگر از شهروندان اسدآبادی که شاکن شهرک خزائی است به خبرنگار ما گفت:در هفته حدود 2 یا 3 شب قطعی آب داریم که متاسفانه برای خانواده هایی که فرزند کوچک دارند شرایط دشوار است که امیدوارم مدیران شهر برای حل این مشکل برنامه جدی داشته باشند.

نرگسی یکی از اهالی شهرک پاسداران به خبرنگار ما گفت:در این محله شب ها ساعت 11 به بعد در طبقه همکف با قطعی آب مواجه هستیم که این مضوع بیش از یک سال است که ادامه دارد.

این در حالی است که در سفر وزیر نیرو به استان همدان در ۲۹ مرداد ماه و سفر نیم روزه معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آبفای کشور با دستور ویژه  وزیر نیرو به اسدآباد در ۳۰ مرداد ماه با بازدیدهای لازم طی بررسی با توجه به اینکه جمعیت شهری اسدآباد در افق ۱۴۱۰ افزون بر ۷۵هزار نفر پیش بینی شده برای تامین آب این تعداد جمعیت تصمیمات لازم گرفته شد و مقرر شد علاوه بر تصمیمات کوتاه مدت یک اقدام ماندگار و پایدار برای آب شهرستان  تا ۳۰ سال آینده انجام و این امر موجب گره‌گشایی مشکلات آب شهر در بلندمدت شود.

حفر دو حلقه چاه آب جدید به عنوان چاه های پدافند برای مواقع رانش ،نصب چند دستگاه  فشار شکن در نقاط مختلف شهر به منظور توزیع عادلانه آب شرب ،مطالعه اصلاح شبکه آبرسانی شهرستان و برطرف کردن  مشکل فرسودگی تأسیسات آبرسانی شهرستان از جمله موارد دستوراتی بود که در سفر نیم روزه معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آبفای کشور مصوب شد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com