1398-03-191398-03-29bool(false) 1398-03-191398-03-29bool(false) 1398-03-191398-03-29bool(false) یلدایی به بیداری پیاده‌راه اکباتان همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 29 خرداد 1398 - شماره 3499
 
امروز : چهارشنبه ، 29 خرداد 1398

Today : Wed, June 19, 2019




ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  87583 تاریخ انتشار:  1397-09-25 - 09:27 تعداد بازدید:  179
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

گردشگری با پیاده‌راه زیرساخت می‌خواهد
یلدایی به بیداری پیاده‌راه اکباتان

گزارش
پس از پویایی که پیاده راه های همدان به شب های شهر القا کرد و به دنبال پشت سر گذاشتن شادپیمایی که همزمان با جشنواره بین المللی تئاتر کودک  در پیاده راه بوعلی شهر همدان رقم خورد حالا خبر میرسد جشن یلدا قرار است  در پیاده‌ راه اکباتان برگزار شود.
برگزاری جشن شب یلدا با همکاری شهرداری همدان در راستای ایجاد نشاط و شادی در جامعه و معرفی آداب و سنت‌های استان‌ها به یکدیگر و اقوام ایران زمین برگزار خواهد شد. این بدان معناست که پیاده راه توانسته است حالا جای خود را در برنامه ریزی های شهری پیدا کند. شرایط موجود بیانگر آن است که تکمیل زیرساختها در ایجاد پیاده راه ها یک اصل غیر قابل انکار در همدان است .
یک کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری می گوید :  فضاهای شهری به عنوان عنصری از ساخت فضایی شهر و دربرگیرنده روابط اجتماعی - فرهنگی شهرهاست که مکان ایجاد روابط فرهنگی بر مبنای ارزش ها و هنجارهای مشترک را مهیا می سازد.
سیروان احمدزاده معتقد است : « حفظ حیات اجتماعی » در حیات شهرهای امروزی وابسته و مرتبط با حضور فعالانه انسان ها در محیط شهری و برقراری سطوح مختلف و متنوعی از تعاملات اجتماعی است بنابراین لزوم پرداختن به فضاهای شهری جهت کاهش تنش های اجتماعی از طریق افزایش تعاملات "چهره به چهره" بیش از پیش احساس می شود. یکی از فضاهای جمعی که می تواند نقش حائز اهمیتی در ارتقاء فعالیت های اجتماعی - فرهنگی جامعه ایفا کند، پیاده راه است.
وی می گوید : حرکت عابر پیاده در پیاده راه ها، به واسطه طراحی مناسب، موجب افزایش ادراک محیط شهری، ارتقاء هویت و احساس تعلق به محیط می شود. از آنجایی که محورهای گردشگری- فرهنگی جاذب عابر پیاده اند و رونق آنها به تجمع عابر پیاده بستگی دارد لذا فرضیه چنین مطرح می شود که با ایجاد یک پیاده راه گردشگری - فرهنگی و ارتقاء ابعاد کالبدی، بصری، عملکردی، اداراک محیطی آن به احیای ارزش های اجتماعی و ایجاد سرزندگی و جذب گردشگر در محور خیابان دارائی نائل آمد.
از نگاه این کارشناس ، طراحی این محور با رویکرد گردشگری - فرهنگی با ایجاد مجموعه ای از فضاهای باز شهری در ارتباط با پتانسیل های تاریخی، گردشگری و فرهنگی موجود می تواند ضمن ارتقا کیفیت گردشگری محور ، نقش اساسی در افزایش فعالیت های فرهنگی داشته باشد.
از اصول کلی طراحی در محور دارائی می توان به ممنوعیت ورود سواره ها به محور بجز اتومبیل های اضطراری، تقویت فضاهای فرهنگی و گردشگری، محدود کردن فعالیت تجاری های عمده و جلوگیری از گسترش آنها و تقویت تجاری های خرده، تقویت حضور گروه های سنی و جنسی مختلف، پیش بینی و طراحی فضاهای شهری مرکب و چند عملکردی و با کاربری های مختلط و ... اشاره کرد.
گردشگری خیابانی همواره یکی از جاذبه های مهم استانها و به مراتبی هر کشور محسوب می شود که می تواند تنها با نام و نشان خیابانی معروف این قابلیت را ایجاد کند تا از اصلی ترین مناطق گردشگری آن منطقه به شمار رود.
خیابانهای اورکارد، دولوروسا و شانزلیزه همگی نمونه ای از فضاهای شهری هستند که امروزه به تنهایی توانسته اند عامل محرک و ترغیب کننده مسافران و گردشگران داخلی و خارجی بسیاری باشد.
 پیاده‌راه‌های اروپایی
در سال 1962 میلادی در شهر کپنهاگ، خیابانی در محدوده مرکزی شهر به معبر پیاده استروگت تبدیل شد که در آن عابران و دوچرخه‌سواران حق عبور داشتند؛ اما ماشین‌ها باید با سرعت پایین و مجاز، حرکت می‌کردند. در سال 1975 نیز در فرانسه و در مراکز شهری، خیابان‌های مختص عابران پیاده با کارکردهای تجاری، گنجانده شد و هنوز نیز تلاش‌های زیادی برای توسعه آنها صورت می‌گیرد. در سال 1981 هم طرح بهسازی ناحیه مرکزی شهر آتن براساس گسترش پیاده‌راه‌ها و بهبود سیمای کالبدی و اجتماعی شهر، اجرایی شد. در آمریکا نیز هم‌اکنون پیاده راه آزادی در تنسی و در قلب شهر بوستون، شانزده نقطه ارزشمند تاریخی شهری را به هم پیوند می‌زند. قدم زدن در این مسیر برای مردم آمریکایی، یک تجربه عاطفی و نوستالژی ملی‌گرایانه است و وجود آن به‌طور غیرمستقیم، موجب ارتقای کیفیت کلی شهر شده است؛ به‌طوری که در سال 2000 میلادی این مسیر بازدید به‌عنوان بخشی از پروژه حفظ ذخایر ملی کاخ سفید موفق به دریافت جایزه شد.
در همین حال، جنبش نو شهرگرایی در سال 1996 براساس حمایت از حرکت پیاده در بافت شهری، ایجاد کاربری‌های مختلط، فراهم آوردن گزینه‌های مختلف حمل‌ونقل، به‌عنوان یک الگوی شهری، شکل گرفت. نظریه رشد هوشمند شهر در دهه 1990 باعث حمایت از کاربری‌های مختلط و فشرده ساختن ساختمان‌ها، خلق فرصت‌های متنوع انتخاب مسکن، ایجاد محله‌هایی قابل پیاده‌روی، حفاظت از فضاهای باز، زمین کشاورزی، زیبایی‌های طبیعی و مناطق حساس محیطی، تقویت و توسعه به سمت جوامع موجود و فراهم کردن تنوع در گزینه‌های حمل و نقل است. تجارب غنی از طراحی پیاده راه‌ها در دوازده شهر اروپایی استکهلم، روتردام، کلن، کپنهاگ، آمستردام، بولونیا، لیدز، اسن، مونیخ، وین، بارسلون و استانبول مورد بررسی قرار گرفتند و پیاده راه رامبلا در بارسلون و خیابان استقلال در استانبول به‌عنوان نمونه‌های موردی موفق، انتخاب شدند.
فصل مشترک تمامی تجارب بین‌المللی اجرای طرح‌های موفق پیاده‌گستری در مراکز شهری، اولویت دادن به حضور پررنگ نقش انسان‌ها و عابران پیاده با هدف احیای فضاهای شهری و حداکثر کردن فضای پیاده‌راه‌ها و حداقل‌سازی فضای مورد نیاز وسایل نقلیه است که در نتیجه باعث افزایش تعاملات اجتماعی و تقویت جنبه‌های انسانی محیط‌های پیرامونی و افزایش کیفیت فضاهای مطلوب پایدار شهری شده است. اکنون پیاده‌روی در شهرها چنان گسترش پیدا کرده که جنبش‌های معاصر شهرسازی، قابلیت‌های جدید پیاده‌روی را در اولویت اصول و اسناد هدایت شهری در عمده شهرها و در صدر اهداف خود قرار داده‌اند. به تبع این نوع نگاه، پیاده‌راه‌ها و امکانات دسترسی افراد پیاده به خدمات شهری و تفریحی در سراسر دنیا شکل گرفته‌اند.
همدان که حال عنوان های جهانی همچون پایتختی گردشگری آسیا و میزبان اجلاس جهانی گردشگری را  در سال 2018  را به خود اختصاص میدهد با تاریخ پرآواز های که دارد برای تمام دنیا به عنوان کهنترین شهر ایران شناخته شده است بر این اساس ظرفیت های بالفعل و بالقوه زیادی در این استان وجود دارد که می تواند گردشگرپذیر باشد.
به عنوان مثال از همین پیاده راه تازه سر برآورده در صنعت گردشگری استان می توان استفاده های مطلوب و مقرون به صرفه ای برد تا جایی که به نظر می رسد با وجود فضای پرشور رفت و آمدها می توان از کافه های بسیاری که ارائه دهنده خدمات به رهگذران باشند، از نوشیدنی و غذای گرم تا دکه ای برای چند دقیقه مطالعه یا حتی شنیدن موسیقی محلی در آن بهره برد و مسیر آرامگاه به بازار سنتی را به پرترددترین منطقه گردشگری شهر تبدیل کرد.
پیاده‌راه‌های گردشگری، رابط اصلی و پیونددهنده فضاهای پویای شهری و گردشگران هستند و می‌توانند علاوه بر نقش اقتصادی و اجتماعی، عامل اساسی توسعه گردشگری شهری و حضور فعال گردشگران در فضاهای شهری، محسوب شوند. بسیاری از شهرها در دنیا از این امر برای جذب گردشگران و ایجاد سرگرمی برای آنها بهره گرفته و سال‌ها است از این طریق به توسعه گردشگری شهری دست یافته‌اند؛ اما این کار البته با قوانینی همراه بوده است.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com