جهان محو تماشاي تمدن همدان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 2 خرداد 1398 - شماره 3480
 
امروز : شنبه ، 4 خرداد 1398

Today : Sat, May 25, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  86393 تاریخ انتشار:  1397-08-21 - 10:12 تعداد بازدید:  103
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ميزباني از چهلمين اجلاس جهاني گردشگري
جهان محو تماشاي تمدن همدان

گزارش
 
همدان2018 که عنوان پایتختی کشورهای آسیایی را تا پایان سال‌جاری میلادی به خود اختصاص داده است به جایی رسیده است که دبیرکل جدید سازمان جهانی جهانگردی در نخستین سفر خارجی خود پس از گرفتن این سمت و ۷۰ مهمان خارجی از ۳۰ کشور جهان همزمان با آغاز تحریم‌های یکجانبه آمریکا همدان را برای سفر انتخاب کرده‌اند. حالا خبر می رسد که زوراب پولولیکاسویل در همدان است.
چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی جهانگردی درست در حال و هوای تحریم‌های یکجانبه ترامپ و بازی‌های کارتونی او در صفحات مجازی روزهای 21 و 22آبان‌ماه در شهر همدان برگزار می‌شود.
 این فرصت یکی از برگ‌های برنده ایران در مقابله با تحریم‌های یکجانبه آمریکا خوانده است. 
اغلب کارشناسان بر این باورند که گردشگری تنها راه مقابله با تحریم‌های بین‌المللی است و برپایی چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی جهانگردی در همدان نیز آغاز همکاری‌های طولانی ایران با این سازمان جهانی در دوران مدیریت جدید این سازمان است. 
زوراب پولولیکاسویل ، دبیرکل جدید سازمان جهانگردی در نخستین سفر خارجی خود در این سمت به ایران و به شهر همدان سفر کرد.
 تا چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی جهانگردی را در ایران با اعضای وابسته برگزار کند.
ایران 16عضو در سازمان جهانی جهانگردی دارد که 3عضو آن از همدان، غار‌علیصدر، شهرداری همدان و مجموعه گردشگری گنجنامه انتخاب شده‌اند.
اما چگونه ایران پس از ۴۰ سال میزبان اجلاس جهانی گردشگری در سال 2018 شد ؟
این اتفاق به همت شرکت سیاحتی علیصدر رقم خورد و توانست ایران را در جایگاه میزبانی از اجلاس جهانی گردشگری UNWTO قرار دهد 
با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و هیأت گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر در شهریورماه سال ۱۳۹۶ میزبانی همدان برای اجلاس جهانی گردشگری سال 2018 قطعی شد.
این پیگیری‌ها که در بیست‌ و دومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری و در شهر چنگدوی چین به‌ نتیجه رسید، آغاز راهی پرثمر و با اهمیت برای گردشگری ایران و استان همدان را رقم زد . با فرصت فراهم شده برای میزبانی همدان در یک رویداد ملی و بین‌المللی متولیان امور در حوزه گردشگری به ویژه شرکت سیاحتی علیصدر با برنامه‌ریزی دقیق، در تکاپو هستند تا از فرصت برگزاری این برنامه‌های بین‌المللی استفاده کرد و جاذبه‌ها و ظرفیت‌های کشورمان را به دنیا معرفی کنیم.
استانداری همدان، شرکت سیاحتی علیصدر و میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری همدان که به عنوان میزبان این رویداد بین‌المللی پا در این عرصه نهادند و همه دستگاه‌های متولی ضمن یاری این مجموعه بتوانند گامی در راستای سربلندی همدان برداشته و بتوان همدان را به جهانیان شناساند.
شرکت علیصدر به عنوان عضو سازمان جهانی گردشگری مقرر شده است تا میزبان برگزارکنندگان چهلمین اجلاس جهانی گردشگری در ایران باشد.
با توجه به اینکه اجلاس جهانی گردشگری یک رویداد بزرگ بین‌المللی برای تصمیم گیری متولیان امور این صنعت در عرصه جهانی است، به تبع پس از این اجلاس شاهد توجه برنامه ریزان سفر و قطعا حضور بیشتری از گردشگران داخلی و خارجی به ایران و به ویژه همدان خواهیم بود.
هدف از میزبانی اجلاس جهانی گردشگری احیای نام همدان در عرصه جهانی گردشگری است، و اینکه حق گردشگری همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین و پایتخت گردشگری آسیا ادا شود .
این نخستین بار است که ایران پس از عضویت در سازمان جهانی گردشگری که دهه ۴۰ رقم خورد ، میزبان چنین رویداد شاخصی در عرصه بین‌المللی و حوزه گردشگری مرتبط با سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) است. 
از امروز تا ۲۵ آبان ماه ، با ورود دبیر کل سازمان جهانی رسما همدان میزبان این اجلاس جهانی خواهد بود و بالاخره متولیان امور در شرکت سیاحتی علیصدر در سایه همت و حمایت استاندار و سازمان میراث فرهنگی کشور توانستند زمینه را برای تحقق میزبانی ایران از اجلاس جهانی محیا کند ‌. حالا یک روز تا برگزاری این رویداد در ایران مانده است تا جهان محو تماشاي تمدن همدان باشد و همه امیدوارند کارنامه درخشان این میزبانی پس از برگزاری اجلاس در ایران در حافظه گردشگری جهان تا همیشه باقی بماند. 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com