ميزباني از ميهمانان خارجي بدون استاندار همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 2 خرداد 1398 - شماره 3480
 
امروز : شنبه ، 4 خرداد 1398

Today : Sat, May 25, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  86348 تاریخ انتشار:  1397-08-20 - 11:49 تعداد بازدید:  182
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آيا نیکبخت به اجلاس می‌رسد؟
ميزباني از ميهمانان خارجي بدون استاندار

گزارش
در حالي كه 2 سال پيش نيكبخت اعلام كرد همدان به نمايندگي از ايران، ميزبان اجلاس جهاني گردشگري در سال 2018 خواهد بود، امروز درست يك روز به برگزاري اين اجلاس طبق خبر وزير كشور كه روز گذشته در رسانه‌ها اعلام شد به نظر مي‌رسد محمدناصر نيكبخت، استاندار بازنشسته همدان فرصت حضور در اين رويداد جهاني را نخواهد داشت.
براي برگزاري چهلمين اجلاس جهاني گردشگري در همدان برنامه‌ريزي‌ها و پيش‌بيني‌هاي متعددي از سوي متوليان مدون، ارائه و پيگيري شد. از مدت‌ها قبل نيكبخت با تمام توان تلاش كرد مجريان رويدادهاي بين‌المللي گردشگري سال 2018 را در همدان حمايت كند. از روزي كه محمدناصر نيكبخت بر صندلي رياست استانداري همدان تكيه زد، اعلام كرد گردشگري همدان مي‌تواند عاملي براي به حركت درآمدن چرخ‌هاي توسعه در استان باشد.
نيكبخت به عنوان سيزدهمين استاندار همدان 8 آبان 1392 با ورود به حوزه مديريت ارشد استان تلاش كرد با حمايت از گردشگري و جذب سرمايه‌گذار محورهاي تكاپوي اقتصادي را در اين سمت و سو متمركز كند. در اين زمينه مي‌توان گفت او توانست رد پاي حايز اهميتي از خود به جاي گذارد. اثبات اين ادعا مي‌تواند افزوده شدن بيش از 7 هتل به چرخه اقامتي استان همدان باشد. 
همچنين نيكبخت متولي برگزاري رويدادهاي بين‌المللي گردشگرفرست در استان بود. از آن جمله همايش بين‌المللي سرمايه‌گذاران، رويدادهاي بين‌المللي فرهنگي و بويژه رويدادهاي جهاني «همدان 2018» حايز اهميت است. اما آنچه كه در حال حاضر متوليان امور، فعالان صنعت گردشگري و برنامه‌ريزان رويداد «همدان 2018» را نگران مي‌كند، اين است كه آيا چهلمين اجلاس جهاني گردشگري كه پس از 40 سال سهم ايران شده است، بدون حضور نماينده ارشد دولت تدبيرواميد در همدان برگزار مي‌شود آيا فرصتي در وقت اضافه براي نيكبخت تعريف خواهد شد تا به واسطه آن بتواند صاحب برگزاري اين رويداد جهاني باشد؟
به هر ترتيب اينها سؤالاتي است كه در يكي، دو روز آينده جواب خواهد گرفت. آنچه در خاطره‌ها نقش بسته است، اين است كه نيكبخت دغدغه داشت افتتاحيه اجلاس جهاني گردشگري در همدان برگزار شود اما حالا شواهد بیانگر آن است که افتتاحیه در همدان ماند اما نیکبخت ماندن یا نماندنش به اما و اگر گره خورده است. 
 میهمانان اجلاس جهانی گردشگری امروز در همدان
میهمانان اجلاس جهانی گردشگری ۲۰ آبان ماه وارد همدان می شوند.
این میهمانان پس از ورود به فرودگاه بین المللی امام خمینی به همدان سفر خواهند کرد و پس از پذیرش در هتل باباطاهر در قالب تور نخستین بازدید تخصصی خود را از پایتخت گردشگری آسیا آغاز می کنند
 به مراسم افتتاحیه اجلاس جهانی 1 روز فرصت باقیست
۲۱ آبان ماه، مراسم افتتاحیه اجلاس جهانی گردشگری برگزار می شود.
 روز نخست اجلاس جهانی گردشگری با نشست هیات مدیره اعضای وابسته به سازمان جهانی گردشگری آغازگر اجلاس خواهد بود.
مراسم افتتاحیه چهلمین نشست عمومی اعضای وابسته سمینار بین المللی بهره گیری گردشگری فرهنگی از نوآوری و فناوری و برنامه فرهنگی رویداد مهم روز نخست اجلاس است.
اجرای برنامه فرهنگی، سخنرانی استاندار همدان، سخنرانی مونسان معاون رییس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و سخنرانی ژوراب پولولیکاشویلی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری از بخش های مختلف مراسم افتتاحیه است.
 نوبت به میزبانی ایران رسید
لازم به ذکر است، به همت شرکت سیاحتی علیصدر ایران میزبان اجلاس جهانی گردشگری UNWTO در سال 2018 شد.
با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و هیأت گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر در شهریورماه سال ۱۳۹۶ میزبانی همدان برای اجلاس جهانی گردشگری سال 2018 قطعی شد.
این پیگیری‌ها که در بیست‌ و دومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری و در شهر چنگدوی چین به‌ نتیجه رسید، آغاز راهی پرثمر و با اهمیت برای گردشگری ایران و استان همدان را رقم زد 
با فرصت فراهم شده برای میزبانی همدان در یک رویداد ملی و بین‌المللی متولیان امور در حوزه گردشگری به ویژه شرکت سیاحتی علیصدر با برنامه‌ریزی دقیق، در تکاپو هستند تا از فرصت برگزاری این برنامه‌های بین‌المللی استفاده کرد و جاذبه‌ها و ظرفیت‌های کشورمان را به دنیا معرفی کنیم.
استانداری همدان، شرکت سیاحتی علیصدر و میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری همدان که به عنوان میزبان این رویداد بین‌المللی پا در این عرصه نهادند و همه دستگاه‌های متولی ضمن یاری این مجموعه بتوانند گامی در راستای سربلندی همدان برداشته و بتوان همدان را به جهانیان شناساند
شرکت علیصدر به عنوان عضو سازمان جهانی گردشگری مقرر شده است تا میزبان برگزارکنندگان چهلمین اجلاس جهانی گردشگری در ایران باشد. 
حالا همدانی‌هایی که متعهد به برگزاری این اجلاس بین‌المللی شده بودند و فردا قرار است شاهد برگزاری چهلمین اجلاس جهانی گردشگری در استان باشند باید منتظر بمانند و ببینند آیا همچنان نیکبخت در جایگاه استاندارپشت تریبون به عنوان سخنران خواهد رفت ؟

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com