1398-11-211398-12-01bool(false) ابهام در سرانجام تنها تفرجگاه شهر همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 1 اسفند 1398 - شماره 3699
 
امروز : پنجشنبه ، 1 اسفند 1398

Today : Thu, February 20, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


پیشنهاد ما برای داوطلبان انتخابات
logo-samandehi
 
کد مطلب:  92298 تاریخ انتشار:  1398-01-29 - 08:13 تعداد بازدید:  235
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آرام سازی بلوار تا پایان سال ادامه دارد!
ابهام در سرانجام تنها تفرجگاه شهر

نویسنده : مریم مقدم

گزارش

بلوار ارم همدان روزگاری مأمن تفریحات آخر هفته مردم شهر بود کمتر کسی آخر آسفالت همدان را نمی‌شناسد بلواری که از دو طرف با باغات سرسبز و آسمانی پهناور احاطه شده است این بلوار سال‌هاست بدون آنکه زیرساخت خاص فرهنگی داشته باشد اول و آخر انتخاب همدانی‌ها برای گذراندن روزهای تعطیل بود اما حالا چند صباحی است این بلوار میزبان میهمان ناخوانده طرح‌هایی شده است که هر عنوانی را به یدک می‌کشد از (آرام‌سازی تا فرهنگ‌سازی) عناوینی که تا امروز هیچ کدام معنا پیدا نکرده است.
 اگر روز جمعه اوایل عصر گذرتان به این بلوار بیفتد از رانندگی در آن دلزده و کلافه می‌شوید چرا که بلوار با رد پای ناتمام پروژه‌ای احاطه شده است که راه تردد خودروها را تنگ و درگیر با ترافیک کرده است .
نکته حائز اهمیت این است که یک ایستگاه آتش‌نشانی، یک بیمارستان مهم بیشتر از پانزده رستوران و کافی‌شاپ، دو هتل پر رفت و آمد و یک مرکز تفریحی توریستی راهشان از همین بلوار ارم می‌گذرد اما این روزها چرخ فعالیت آنها به بود و نبود ترافیک‌های عصرگاهی مرتبط می‌شود.  اگر منطقه‌ای دچار آتش‌سوزی شود خودرو آتش‌نشانی در صورت اقدام به تردد در یک عصر جمعه بین زنجیره بی سر و ته خودروها اسیر خواهد شد.
 از سوی دیگر اگر آمبولانسی حامل یک بیمار بد حال برای بیمارستان بهشتی شهر همدان باشد و در صورتی که زمان پایان هفته را نشان دهد قطع یقین تردد این آمبولانس با چالش جدی بین خودروها روبه‌رو خواهد بود .
از سوی دیگر هر دو هتل که صاحب تالارهای پذیرایی برای میزبانی از میهمانی‌های شبانه هستند در صورت برگزاری مراسم میهمانان خود را درگیر در این ترافیک خواهند دید.
خلاصه آن که در نظر بگیرید هوس گذراندن تفریح در سایت توریستی تفریحی همدان را داشته باشیم در راه برگشت مجبور خواهید بود بار ترافیکیتان را بر خودروهای درگیر در ترافیک بلوار تحمیل کنید از اشاره کردن به مشتریان شهر بازی و رستوران‌های سنتی و مدرن این منطقه چشم‌پوشی می‌کنیم اما آنچه سوال برانگیز است این است که چرا در روزگاری که متولیان امر و مسئولان شهری در تکاپو هستند تا قفل‌های بسته را باز کنند در همدان شریان فعال حمل و نقل خودرو در بلوار ارم را با حجم سنگین ترافیک ناخواسته درگیر می‌کند.
در این گزارش رئیس شورای شهر همدان و رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان در زمینه پروژه بلوار ارم توضیح میدهند

کار در بلوار دوشیفته شد
رئیس شورای شهر همدان هم با تأکید بر اینکه این طرح رویکرد اجتماعی را دنبال می‌کند تا مسأله ترافیکی هم برطرف شود، گفت:  در حال حاضر در دوشیفت کار عمرانی پروژه بلوار ارم همدان در حال انجام است و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده پیش بینی میشود تا پایان سال پروژه بلوار ارم همدان پایان  می یابد
کامران گردان گفت : در حال حاضر لاین سمت راست بلوار در حال تکمیل است و نقشه ارائه شده پروژه آرام‌سازی بلوار ارم، طرح جامعی است که تغییر رویکرد به سمت انسان‌محور در معبر را شاهد هستیم. گردان با بیان اینکه می‌توان این پروژه را برند برتر و نخست کشوری معرفی کنیم، افزود: برای تغییر نگاه مردم نسبت به اجرای مناسب این پروژه، باید کاری کنیم تا ایرادات و پیشرفت رفع آن را درک کنند.
وی با توجه به اعتراض شهروندان برای عدم ضرورت اجرای این طرح و مشکلاتی از جمله کمتر شدن دسترسی مردم به باغ‌ها، اظهار کرد: برای رفع شبهات مردم، باید حواشی کار و اثرات مثبت این طرح از جمله افزایش ارزش افزوده و امکانات جانبی این منطقه، اطلاع‌رسانی بیشتری صورت گیرد.
گردان با تأکید بر ورود بخش خصوصی برای تکمیل پروژه آرام‌سازی بلوار تفریحی و گردشگری ارم، ادامه داد: بخشی از فاز دوم پروژه از جمله ساخت سینما و بالن باید آغاز شود، زیرا مباحث جانبی آن از جمله مزایده و انتخاب سرمایه‌گذاران، زمان‌بر خواهد بود.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه اجرا و زیرسازی لاین دوچرخه‌سواری در پروژه بلوار ارم باید با کیفیت تعریف شده، مدنظر قرار گیرد؛ گفت: باید پیشرفت کار این پروژه اثرگذار شهری، با سرعت بیشتری پیش برود و امکانات آن‌هم با کیفیت بالا به کار گرفته شود که شورای شهر هم برای اجرای مناسب طرح و رفع مشکلات، کمک می کند.
رئیس شورای شهر همدان عنوان کرد: با توجه به اینکه در اجرای این طرح باید مردم را همراه مدیریت شهری کنیم؛ می‌توانیم در آینده شاهد حضور و استقبال مسئولان و مردم کشور از این طرح برتر شهری همدان باشیم.
 چرایی تعلل پروژه
رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان در پاسخ به این سوال که تکلیف مردم با این پروژه سردرگم کننده چه خواهد بود عنوان کرد: شرایط متغیر اقتصادی در سال 97 موجب شد توقف اجرای پروژه بلوار ارم طولانی شود این مشکلات حاصل تغییر قیمت مصالح و عقد قرارداد با پیمانکاران بود که البته امسال این موارد در حال حل و فصل شدن است.
علی رحیمی‌فر گفت: این اطمینان خاطر را به مردم می‌دهیم که پس از تکمیل پروژه مباحث اضطراری در منطقه به سهولت نسبت به گذشته حل خواهد شد چرا که مسیرهای تردد خودروهای اورژانسی در طرح بلوار ارم دیده شده است.
اما در حال حاضر اجرای این پروژه‌ها ترافیک ناخواسته را بر شهر تحمیل کرده است که فقط می‌توانیم از مردم بخواهیم برای تحول وضع موجود صبور باشند.
رحیمی‌فر عنوان کرد: تغییر شرایط موجود برای بلوار ارم همدان به گونه‌ای رقم خورده است که عملکرد صرفاً ترافیکی بلوار ارم سال‌های پیش قرار است به عملکرد ترافیکی اجتماعی در سال‌های آتی تغییر پیدا کند و شهرداری و شورای شهر در تکاپو هستند تا با احیا و ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی بلوار ارم همدان را به گونه‌ای که مطلوب شهروندان باشد بازسازی کند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com