آقای رئیس‌جمهور؛ الوعده وفا همدان پیام
 
 
يكشنبه - 6 خرداد 1397 - شماره 3203
 
امروز : دوشنبه ، 7 خرداد 1397

Today : Mon, May 28, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  63709 تاریخ انتشار:  1394-07-11 - 05:45 تعداد بازدید:  682
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آقای رئیس‌جمهور؛ الوعده وفا

نویسنده : سعیده آقاخانی

گزارش

اگر شما هم از آن دسته هم‌استانی‌هایی بودید که در زمان سفر رئیس‌جمهور دولت یازدهم به همدان با سامانه 111 تماس گرفتید، حتماً در لحظات پایانی تماس این جمله را هم شنیدید که "یک ماه بعد با همین سامانه تماس بگیرید و درخواستتان را پیگیری کنید".
اگر هم در این سفر، عریضه به دست رئیس‌جمهور و همراهان و هیأت دولت رسانده‌اید، پیامکی دربرگیرنده کد رهگیری و پیگیری 20 روز بعد از درخواست از طریق سامانه 111 به دستتان رسیده است.
در این صورت شما جزو یکی از آن 161 هزار نفر همدانی هستید که در زمان سفر حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی درخواستتان در سامانه سامد ثبت شده است.
این موضوع به این معنی است که درخواست شما و 160 هزار نفر دیگر باید در این روزها پیگیری شود و به اطلاعتان برسد. ناگفته پیداست که چه حجم وسیعی از تماس پس از مهلت 20 روز تا یک ماه از زمان ثبت، به منظور پیگیری درخواست، با سامانه 111 برقرار می‌شود.
زمان سفر دکتر روحانی به همدان، 800 نفر از کارشناسان دستگاه‌های اجرایی استان در چهار نوبت و به مدت 72 ساعت به طور شبانه‌روزی درخواست‌ها و نامه‌های مردم را در سامانه سامد ریاست جمهوری ثبت می‌کردند اما اکنون به گفته مسلم مخفی، معاون دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری همدان تنها 25 نفر از کارشناسان در سامد به تماس‌های مردم به منظور پیگیری درخواستشان پاسخ می‌دهند. لذا با هر بار تماس با شماره 111 احتمال بسیار کمی وجود دارد که هم استانی‌ها بتوانند با اپراتور و کارشناس مربوطه ارتباط برقرار کنند و مدام با پیام اشغال بودن خطوط مواجه می‌شوند.
از سوی دیگر به گفته مخفی 80 هزار درخواست به دستگاه‌های مربوطه ارجاع شده است و این دستگاه‌ها در حال بررسی و اعلام نتایج هستند. لذا نیمی از درخواست‌ها هنوز بررسی و ارجاع نشده است و به زمان بیشتری نیاز دارد.
به گفته مسئولان، اغلب تماس‌ها محتوی درخواست هایی با موضوع اشتغال، مساعدت مالی، وام و کمک هزینه درمان بوده است و به نظر می‌رسد درخواست کنندگانی که با مشکلات گوناگونی دست و پنجه نرم می‌کنند، برای رسیدن به پاسخ درخواست خود باید مدت بیشتری صبر کنند.
ارائه درخواست و پیشنهاد در سفر مسئولان کشوری به استان‌ها که در گذشته از طریق نامه‌نگاری و تلاش برای رساندن نامه به دست مسئولان و افراد ذی‌ربط در خیابان و... با شرایط خاص و احیانا مشقت و ناراحتی درخواست‌کننده انجام می‌شد، در حال حاضر به تماس با سامانه 111 تغییر کرده است که این تغییر رویه، به دلیل حفظ کرامت انسانی و سیستماتیک کردن فرایند ارتباط دولتمردان با مردم کار مطلوبی است اما دو اشکال در این میان به ذهن می‌رسد.
یک اینکه هنوز مردم با سامانه فوق آشنا نیستند و بیش از تماس تلفنی، در سفر اخیر رئیس‌جمهور به استان، نامه مردمی ثبت شده است و دوم هم اینکه هنوز سازوکار مشخص و زودحاصلی برای پیگیری درخواست‌ها وجود ندارد و تعداد کارشناسان موجود در سامد همدان هم، کفاف حجم تماس‌های مردمی را نمی دهد.
به این منظور لازم است در این‌باره اطلاع‌رسانی شفافی صورت گیرد، فرایند پیگیری درخواست در سامانه اینترنتی سامد ریاست جمهوری فعال شده و زمانی مشخص و منطقی به منظور پیگیری درخواست‌هایی که با امید به حصول نتیجه از ریاست دولت تدبیر و امید انجام شده است، اعلام شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com