مسافران نوروزی این توصیه ها را جدی بگیرید همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 24 خرداد 1403

Today : Thu, June 13, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  131140 تاریخ انتشار:  1401-12-28 - 12:52 تعداد بازدید:  453
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

یک راهنمای گردشگری مطرح کرد
مسافران نوروزی این توصیه ها را جدی بگیرید

گزارش


یک راهنمای گردشگری با توصیه به مسافران برای انتخاب آگاهانه مقصد سفر و محکم‌کاری در قرارداد با آژانس‌های مسافرتی و هواپیمایی گفت:‌ سفرهای نوروز ۱۴۰۲ متأثر از افزایش هزینه‌ها به‌ویژه در نرخ ارز و بلیت هواپیما، با تغییرات قابل توجهی مواجه شده است؛ بیشتر کسانی که هر سال به خارج از کشور می‌رفتند نوروز را در داخل کشور و یا در خانه می‌گذرانند.

بابک نعمت‌پور ـ راهنمای رسمی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ارزیابی وضعیت سفر در نوروز ۱۴۰۲، اظهار کرد: بررسی‌ها و گفت‌وگو با همکاران نشان می‌دهد در تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ در مقایسه با سال‌های گذشته، ‌سفرهای زمینی در داخل و به خارج از کشور بیشترین استقبال را داشته است. بیشتر تورها نیز با توجه به افزایش قیمت بلیت هواپیما، زمینی برنامه‌ریزی شده است. با این همه، استقبال از سفر و تورهای گردشگری، چه خارجی و چه داخلی، بسیار کمتر از نوروز گذشته بوده است. به هر حال قیمت‌ها با افزایش قابل توجهی مواجه شده‌اند.

وی ادامه داد:‌ وضعیت قیمت تورها و سفرهای خارجی و همچنین سختگیری در صدور ویزای شنگن باعث شده مسافران نوروزی بیشتر به کشورهایی که ویزا را آسان‌تر صادر می‌کنند، گرایش پیدا کنند که کشورهای آسیای شرقی بیشترین تقاضا را داشته و در این بین، ترکیه و شهرهای نوظهور آن، از جمله ترابزون بیشترین طرفدار را داشته، این درحالی است که سفر زمینی با تور به شهر ترابزون حدود ۱۵ میلیون‌تومان تمام می‌شود و تورهای هوایی به ترکیه تا ۴۰ میلیون تومان هم قیمت دارد.

نعمت‌پور همچنین گفت: اطلاع دارم بسیاری از کسانی که هر سال تعطیلات نوروز را در خارج از کشور می‌گذارندند به دلیل افزایش قیمت تورها، بلیت هواپیما و نرخ ارز، سفرهای داخلی را ترجیح داده‌اند و یا در خانه می‌مانند. هم‌اکنون، سفر 3 روزه شیراز با هواپیما بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان برای یک نفر تمام می‌شود.

این راهنمای گردشگری با اشاره به سفرهای اقساطی که از سوی برخی آژانس‌های مسافرتی به اجرا گذاشته شده، با درنظر گرفتن نوسانات نرخ ارز، بروز مشکل برای مسافران و مجریان این سفرها را محتمل دانست و اظهار کرد:‌ نوسانات نرخ ارز شرایط کاملاً نامطمئنی را برای سفرهای خارجی پدید آورده است و مسافرانی که از تورها و یا خدمات اقساطی، به‌ویژه در سفرهای خارجی استفاده می‌کنند باید توجه و مراقبت بیشتری داشته باشند. به این دسته از افراد توصیه می‌شود حتماً قیمت را نهایی و تثبیت کنند و با آژانس قرارداد داشته باشند، چون ممکن است قیمت‌ها در گذر زمان تحت‌تأثیر نوسان ارز قرار گیرد و با مازاد هزینه مواجه شود، در این مواقع بیشتر، مردم دچار خسارت می‌شوند.

نعمت‌پور همچنین توصیه کرد: ‌حتماً انتخاب مقصد آگاهانه و با تحقیق صورت گیرد، انتخاب مقصد سفر با توجه به روحیات شخص باشد، اگر اهل صبح زود بیدار شدن و ماجراجویی و فعالیت‌های پرهیجان نیستید سراغ چنین مقاصدی نروید تا حداقل با این هزینه‌ای که قرار است صرف کنید، بهتان خوش بگذرد و در پایان پشیمان برنگردید. آگاهانه تصمیم بگیرید و اگر قرار است قسطی سفر کنید، حتماً تمام هزینه و قیمت را نهایی کنید و قرارداد محکمی بنویسید.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com