1403-04-231403-05-02bool(false) اسدآباد شهری بدون پارکینگ همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 2 مرداد 1403

Today : Tue, July 23, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132365 تاریخ انتشار:  1402-03-10 - 09:18 تعداد بازدید:  573
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مردم در انتظار حل مشکل ترافیکی
اسدآباد شهری بدون پارکینگ

نویسنده : محمدجواد کوهی

گزارش


شهردار اسدآباد: از بخش خصوصی برای احداث پارکینگ حمایت می کنم


 امروزه با روند رو به رشد تعداد خودرو‌ها و افزایش مشکلات ترافیکی در شهر اسدآباد نبود پارکینگ طبقاتی در مرکز شهر به جدی احساس می شود.اسدآباد با جمعیت شهری بیش از 55 هزار نفری فاقد پارکینگ در هسته مرکزی شهر است. رایزنی به منظور تخصیص بودجه استانی در صورت نبود اعتبارات لازم در شهرستان اسدآباد به منظور ایجاد یک پارکینگ نسبتا بزرگ، نخستین اقدامی است که باید مد نظر قرار داده شود تا اندکی از نگرانی‌های شهروندان و مشکلات روزانه آنها کاسته شود.

به عبارتی نبود پارکینگ عمومی، نه به سود شهروندان و نه به سود شهرداری‌ها است چون  خیابان ملک عمومی است و قابل تصرف نیست و چنانچه قسمتی از خیابان مازاد بر نیاز باشد، شهرداری می‌تواند آن را برای پارک حاشیه‌ای خودرو اجاره دهد و درآمد آن را برای شهر صرف کند.امیدواریم شهردار و اعضای شورای شهر ساخت پارکینگ عمومی را در اولویت خود قرار دهند.

شهردار اسدآباد در گفت و گوبا خبرنگار ما گفت:زمین جهاد سابق واقع در خیابان 15 خرداد یکی از گزینه های احداث پارکینگ طبقاتی است که در حال حاضر این زمین متعلق به دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی می باشد و تا مشخص نشدن مالکیت زمین نمی توانیم پارکینگ در این نقطعه احداث کنیم.

بهرنگ دالوند افزود:در صورتی که بخش خصوصی متقاضی احداث پارکینگ طبقاتی در سطح شهر اسدآباد باشد به صورت کامل حمایت می کنیم تا این موضوع به نتیجه برسد.

فرامرزی یکی از دانشجویان اسدآبادی به خبرنگار ما گفت:به نظرم کارمندان ادارات و بانک ها باید با وسیله نقلیه عمومی تردد کنند و پارک کردن خودرو در خیابان اصلی شهر اسدآباد که بیش از 50 درصد خودرو ها مربوط به کارمندان بانک ها است باعث شده مردم دیگر جای پارک نداشته باشند و اگر قرار است که پارکینگ طبقاتی احداث نشود،حداقل می شود این موضوع وسیله نقلیه کامندان بانک های مرکز شهر را کنترل کرد.

مرادیان یکی از شهروندان اسدآبادی با ما گفت:نبود تاکسی در مسیر شهرک خزایی باعث می شود شهروندان با خودرو شخصی جهت خرید و امور شخصی خود به داخل شهر بیایند و شهرداری اگر توان ساخت پارکینگ را ندارد در مسیر های دور تاکسی بگذارد.

نجفی یکی دیگر از شهروندان اسدآبادی به خبرنگار ما گفت:سازماندهی وانت های میوه فروش در ساعات پایانی روز از برنامه مدیریت ترافیکی شهر خارج شده و ساعت 6 عصر به بعد وانت های میوه فروشی به میدان های اصلی شهر می آیند و باعث ایجاد ترافیک سنگین می شوند و تذکر پلیس نیز تاثیری بر حل این مشکل نداشته است.

9 اردیبهشت 1401 امام جمعه وقت اسدآباد در همایش تجلیل از کارگران شهرداری گفت:مدیریت ترافیک با کوچک شدن میادین قابل حل نیست.

حجت الاسلام حسینی مجد افزود:شهرداری و شواری شهر از بودجه های کلان استفاده کند و با تعریض خیابان ها و خرید زمین این مشکل را حل کند.

5 مرداد 1401 سخنگوی شورای شهر اسدآباد در گفت و گو با همدان پیام گفت: جهت ساخت پارکینگ طبقاتی در شهر اسدآباد به نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد اخذ مجوز برای ساخت در فضای خالی دبیرستان خلیج فارس را داده ایم و اگر به نتیجه نرسد از ساختمان جهاد قدیم باید استفاده کنیم.

حمیدرضا مرادی ضمیر افزود:مالکیت ساختمان جهاد سازندگی قدیم به دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی تعلق دارد و شورای شهر به دنبال توافق با دانشگاه برای ساخت پارکینگ طبقاتی است.

این در حالی است که 15 مرداد 1396 شهردار وقت اسدآباد در گفت و گو با ایسنا گفت: در حال حاضر با توجه به افزایش چشمگیر خودروهای شهر اسدآباد نیاز است در مناطق پرتردد در راستای کاهش بار ترافیک، پارکینگ‌های عمومی احداث شود.

حمزه عبدکوند افزود: احداث پارکینگ عمومی در شهر اسدآباد نیازمند جذب سرمایه‌گذار بوده و در همین راستا شهرداری از سرمایه‌گذاران برای احداث پارکینگ در این شهر  به جد حمایت می‌کند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com