1397-11-171397-11-27bool(false) 1397-11-171397-11-27bool(false) خلاقیت گمشده در تبلیغات شهری همدان پیام
 
 
جمعه - 26 بهمن 1397 - شماره 3413
 
امروز : شنبه ، 27 بهمن 1397

Today : Sat, February 16, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84459 تاریخ انتشار:  1397-03-27 - 05:45 تعداد بازدید:  149
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کارشناسان از نقش تبلیغات 2018 در شهر می‌گویند
خلاقیت گمشده در تبلیغات شهری

نویسنده : مریم مقدم

گزارش

تبلیغات محیطی یکی از قدرتمندترین و در عین حال قدیمی‌ترین روش‌های تبلیغاتی و از گروه تبلیغات سنتی است. زیرا تبلیغات محیطی از عناصر فیزیکی برای جلب توجه بینندگان استفاده می‌کند. بیلبوردهای تبلیغاتی، تابلوهای تبلیغاتی، ایستگاههای اتوبوس و.... جزو تبلیغات محیطی هستند. از آنجایی که این تبلیغات در محل‌های پرتردد و شلوغ نصب می‌شود بینندگان حق انتخابی ندارند و قطعا با آن مواجه خواهند شد. اگر محتوی این تبلیغات مدیریت نشود شهر با سیمای آشفته بصری درگیر خواهد شد . این روزها که همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا و میزبان چهلمین اجلاس جهانی گردشگری در سال 2018 مطرح است توجه کارشناسان را به این مهم معطوف کرده است که برای مانایی رد پای 2018 در شهر تبلیغات محیطی را مدیریت شده وخلاقانه اجرا کنیم 
یک کارشناس ارشد در حوزه بازاریابی و تبلیغات می گوید :  تبلیغات محیطی خلاق ، هدفمند و جذاب با محوریت همدان 2018  می‌تواند توجه بییندگان چه در استان و چه در استانهای دیگر  را بیشتر به محتوی این اتفاق جلب کند . از این رو طراحی و اعمال پیام های آموزنده در حوزه گردشگری نقش به سزایی در موفقیت تبلیغات محیطی خواهد داشت. یک طراحی خلاقانه منجر به ایجاد یک تبلیغات محیطی جذاب شده و مخاطبان را درگیر خود می‌کند. البته لازم به ذکر است که تبلیغات محیطی نیز مانند هر روش دیگری مزایا و معایبی دارد که در ادامه به بررسی این عوامل می‌پردازیم.
 مزایای تبلیغات محیطی چیست ؟
به کمک تبلیغات محیطی جذاب می‌توانید به راحتی می توانیم به معرفی رویداد همدان 2018 بپردازیم.   با افزایش میزان مواجهه با این تبلیغات فرهنگ گردشگر پذیری و تامل در کسب اقتصادی را در جامعه محلی و انگیزه برای سفر گردشگران را در آنسوی مرزهای استان بالا می بریم . زیرا تبلیغات محیطی هدفمند با تاثیرگذاری بر روی تصمیم‌گیری احساسی مخاطبان ، آن‌ها را ترغیب به سفر می‌کند. بنابراین می‌توان گفت هر چه تبلیغات محیطی جذاب‌تر و خلاقانه‌تر طراحی شود امکان گسترش میزان تاثیرگذاری را در زمینه شناساندن ظرفیت‌های همدان در سال 2018 بالا می برد
 معایب تبلیغات محیطی چیست ؟
برای موفقیت در حوزه تبلیغات محیطی باید زیر ساخت‌های مناسب آن وجود داشته باشد. زیرا در غیر این صورت اثر معکوسی خواهد داشت. بالا بودن قیمت و محدودیت اجرای آن نیز از دیگر معایب این روش تبلیغات است.
سعید ماهور معتقد است : تابلوسازی در صنعت تبلیغات از جایگاه ویژه و مهمی برخوردار است، چراکه تمامی پدیده های شهری اعم از ادارات، ساختمان ها، بیمارستان ها، فروشگاه  ها و حتی خیابان ها و کوچه ها توسط تابلو به مخاطبان معرفی می شود و دائما در معرض دید عموم قرار می گیرند، از این جهت مقوله زیبایی و زیباسازی مستقیما با نحوه تبلیغ و معرفی المان های مختلف در ارتباط است.
وی می گوید : اگر به زیبایی بصری شهر توجه لازم صورت نگیرد، قطعا با بی نظمی بصری که در شهر حاکم خواهد شد، مواجه خواهیم بود که در نتیجه آن شهری با آلودگی بصری خواهیم داشت که چهره شهر را نامتناسب جلوه خواهد داد. این مسئله ناشی از آن است که در ارتباط با آن هیچ طرح جامع و کاربردی تدوین نشده و سلایق شخصی در ارائه طرح هایی که تاکنون به صورت غیر رسمی معرفی شده، دخیل بوده است. به صراحت می توان گفت این مهم زمانی نتیجه خواهد داد که متولیان امر به این موضوع توجه کرده و با هم کاری نهادهای مربوطه در این راستا قدمی جدی بردارند، تا زمانی که برنامه ای تخصصی و جامعی نداشته باشیم این مشکلات همچنان با ما همراه خواهد بود.
یک استاد دانشگاه در حوزه بازاریابی می گوید : همدان  2018 بهترین فرصتی است که می توانیم در این راستا اقدامات جالبی را هر چند در زمان کوتاه به ثمر برسانیم، لازم  است از مسئولانی که در امر انتصاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی  نقش داشته اند تشکر نمایم چرا که حتی اگر اتفاق خاصی به واسطه این  عنوان برای همدان نیوفتد همین بس که تحولی در سیمای شهر و فرهنگ مردمان شهر رقم خورد .
صادق عالی تبار معتقداست  که این اقدامات تنها از طریق مسئولان شهری  نتیجه بخش نخواهد بود و باید مشارکت نهادهای مردمی نیز در برنامه های تدوین شده لحاظ شود، چراکه با حمایت متخصصان زبده و نیروهای انسانی مبتکر می توانیم به اهداف بلند پایه شهری دست یابیم.
همدان  همانند نقاشی اصیل و هنری است و در سال میلادی 2018 تنها نیازمند ترمیم و رسیدگی است، تا پس از پایان این سال شهر تا همیشه بدرخشد . همدان  همانند نقاشی اصیل و هنری است که دیگر نیازمند نقشی تازه بر بوم خود نیست، بلکه باید اصالت نقاشته شده خود را حفظ و ترمیم سازد.
یک فعال اقتصادی در مشاغل آزاد نیز می گوید  : سخن ما با مسئولان شهری در حوزه سیمای بصری استان این است که می خواهیم در تابلوهایمان به عنوان متولی آثار بصری همدان ، فرهنگ گردشگر پذیر بودن همدان را به بهانه رویداد جهانی همدان 2018 عنوان و معرفی کنیم.
حسن اطهری  عنوان کرد : متاسفانه پتانسیل های درون شهری ما برای تبلیغات به درستی شناسایی و مورد استفاده قرار نمی گیرند، همدان 2018 یک مقوله شهروندی همراه با حس مسئولیت پذیری می باشد که بار و وظیفه میزبانی شایسته از مهمانان و مسافران رو بر عهده تک تک آحاد شهروندان همدانی  گذاشته است.
به هر ترتیب می توان گفت؛   نگاه متعالی و عرق ملی به موضوع از سوی شهروندان همدانی موجب ترجیح منافع ملی به منافع شخصی و در نتیجه پرآوازه تر کردن نام همدان  را ممکن می سازد، لذا تاثیرات فرهنگی و اقتصادی گسترده  گردشگری دلیل رویکرد ویژه همه ارگانها سازمانها ادارات و نهادهای خدماتی و ... در موضوع همدان 2018 شده است.

 بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com