خجسته: پیش‌بینی می‌کنم دلار به 5 هزار تومان برسد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 2 خرداد 1398 - شماره 3480
 
امروز : جمعه ، 3 خرداد 1398

Today : Fri, May 24, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83335 تاریخ انتشار:  1396-09-25 - 05:45 تعداد بازدید:  250
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سومین روز نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی تهران سپری شد
خجسته: پیش‌بینی می‌کنم دلار به 5 هزار تومان برسد

نویسنده : اعظم اسلامي خواه

گزارش
■ «مرکز چاپ و بسته‌بندی همدان» درخشان در نمایشگاه 
■ مسئول برگزاری نمایشگاه: در دور بعد 10 روز زودتر برگزار می‌کنیم
 سه روز شلوغ در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی تهران پشت سر گذاشته شد مخصوصاً »مرکز چاپ و بسته‌بندی همدان» روزهای شلوغی در دو غرفه خود را سر کرد و تاکنون تعداد زیادی تفاهم‌نامه با شرکت‌های تولیدی ایران و خارجی را امضاء کرده است بازدیدکنندگان از مدیران بلند مرتبه شرکت‌های اروپایی گرفته تا تجار و هیأت‌های تجاری کشورهای همسایه و تولیدکنندگان ایرانی در نمایشگاه بازدید کرده‌اند.
و همانطور که «مرکز چاپ و بسته‌بندی همدان»، امسال هم مانند پارسال دست پر به همدان باز خواهد گشت قطعاً تیم بازدید تعدادی از خارجی‌ها و شرکت‌های داخلی از نمایشگاه معامله بوده است. آمار مشتریان که در حال مذاکره با همدان هستند نشان می‌دهد شرکت‌های حاضر در نمایشگاه هم احتمالاً شرایط خوبی داشته و خواهند داشت.
احمد ابوالحسنی عضو ستاد برگزاری نمایشگاه  دلیل تعداد بالای شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان نمایشگاه را حضور بیشتر خارجی‌ها نسبت به سال‌های قبل عنوان کرد و معتقد است که همین 10 روزی که زمان برگزاری نمایشگاه جلوتر کشیده شد موجب شده تا از نظر خارجی‌ها زمان مناسب تر باشد و تعداد شرکت‌کننده‌ها افزایش یابد زیرا در سال‌های گذشته تاریخ برگزاری نمایشگاه تقریباً با کریسمس مقارن می‌شد و شرایط برای حضور شرکت‌های خارجی مساعد نبود.
ابوالحسنی در بازدیدی که از غرفه «مرکز چاپ و بسته‌بندی همدان» داشت اعلام کرد که در دوره بیست و پنجم زمان آن 10 روز زودتر برگزار خواهد شد.
حضور هر چه بیشتر خارجی‌ها به نفع فعالان چاپ ایرانی و خارجی که در نمایشگاه شرکت کرده‌اند خواهد بود و موجب می‌شود تا خارجی‌ها برای حضور در این نمایشگاه ترغیب شوند.
از آنجا که «مرکز چاپ و بسته‌بندی همدان» برای تأمین نیاز 10 درصد از لیبل و بسته‌بندی ایران هدف گذاری کرده و نیاز امروز دنیا و مخصوصاً آسیا و خاورمیانه به چاپ لیبل و بسته‌بندی هر روز افزایش می‌یابد مذاکره و بستن تفاهم‌نامه مخصوصاً با خارجی‌ها به نفع استان همدان خواهد بود و سهم بزرگی از ارزآوری و اشتغال همدان را عهده دار خواهد شد.
حضور همدان در جوامع بین‌المللی دست کم نام این شهر را بر سر زبان‌ها می‌اندازد و این دست فعالیت‌ها استان را به سمت ثروت اندوزی می‌برد. در سه روز گذشته نمایشگاه بین‌المللی بسیاری از مشتریان مخصوصاً چاپ لیبل به دنبال غرفه به مرکز چاپ و بسته‌بندی» می‌گشتند.
زیرا بسیاری از آنها از ورود دستگاه روتاتک (چاپ لیبل و بسته‌بندی) از اروپا خبردار شده بودند. دستگاه روتاتک به خاطر اینکه نیازی به سیلندر و کلیشه ندارد، بدون محدودیت رنگ است، در حجم پایین تا نامحدود تولید و در زمان و هزینه صرفه جویی کند و کیفیت چاپ‌ها را تا سطح استانداردهای اروپایی بالا می‌برد طرفداران زیادی را به سوی خود جلب کرده است.
شرکت هایی از ایران و کشورهای همسایه افغانستان و عراق مانند شرکت صنعتی زلال موفق تولیدکننده مشروبات غیرالکلی در افغانستان شرکت پرشین ماد آرا تولید کننده لوازم آرایشی و بهداشتی، شرکت شیرین شهدنی ریز تولید کننده پیراشکی و کیک، شرکت تولید مواد غذایی «ب.آ» و تعداد زیادی دیگر از جمله شرکت هایی هستند که تا امروز با «مرکز چاپ و بسته‌بندی همدان»تفاهم نامه همکاری بسته‌اند که مانند سال گذشته قطعاً این تفاهم نامه‌ها به معاملاتی در همدان خواهد انجامید.
 
 
«مرکز چاپ و بسته‌بندی» در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی تهران «اتاق خبر» در غرفه شماره دو خود راه‌اندازی کرده که در خلال بازدیدها، عقد قرارداد و تفاهم نامه‌ها با تعدادی از میهمانان حاضر از جمله مدیران استان، کارشناسان و فعالان عرصه چاپ کشور گفتگو انجام می‌دهد و همزمان با اطلاع رسانی کمیته اطلاع رسانی نمایشگاه، به پوشش اخبار در روزنامه، ویژه نامه و کانال همدان پیام می‌پردازد که در ادامه گفتگو تعدادی از آنها آمده است.
 
بازار کنترل نشود وزیر را استیضاح می‌کنیم
 نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر وزیر اقتصاد در صحن علنی پاسخ قانع کننده ای در رابطه با بالا رفتن قیمت ارز و کاغذ پاسخ قانع کننده ای نداشته باشد استیضاح وزیر اقتصاد را قطعی می‌کنیم.
امیر خجسته ادامه داد: اعتقاد دارم افزایش قیمت ارز را خودشان مدیریت می‌کنند و پیش‌بینی می‌کنم که قرار است قیمت آن را به 5 هزار تومان برسانند تا نرخ آن را تک نرخی کنند. خجسته گفت: نمی دانم چرا مسئولان درک نمی کنند که بالا رفتن قیمت ارز یعنی بالا رفتن تمام کالا و ایجاد محدودیت در صادرات.
وی درباره عواقب گران شدن کاغذ توضیح داد: با افزایش 35 درصدی قیمت کاغذ عملاً چاپ و نشر محدود می‌شود و آسیب جدی به این صنعت و فرهنگ کتابخوانی می‌رسد بنابراین ریاست جمهوری شخصاً باید وارد این موضوع شود.
خجسته درباره پیگیری‌های خود در تشکیل فراکسیون چاپ هم بیان کرد: من یک زمانی تشکیل فراکسیون چاپ را عهده دار شدم و تا آنجا که وظیفه من بود را انجام دادم اما آن قسمتی که به هیأت مدیره اتحادیه صنعت چاپ کشور مربوط می‌شد کوتاهی هایی شد اما با توجه به این که این فراکسیون می‌تواند اثرگذاری خوبی بر صنعت چاپ کشور داشته باشد در حال حاضر هم آمادگی دارم تا در صورت پیگیری‌های هیأت مدیره، در تشکیل فراکسیون همکاری جدی داشته باشم.
 
دوره بعدی نمایشگاه 10 روز زودتر برگزار می‌شود
 مسئول برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی همدان هم در اتاق خبر همدان پیام گفت: که با حضور آقای خجسته در این غرفه و باز شدن سر صحبت درباره تشکیل فراکسیون چاپ قطعاً این موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری خواهم کرد.
احمد ابوالحسنی درباره نمایشگاه هم توضیح داد: هم به لحاظ کیفیت و هم از لحاظ کمیت این نمایشگاه در سال جاری با رشد مواجه بوده به طوری که 25 درصد تعداد شرکت کنندگان افزایش یافته و بالغ بر 200 غرفه مختص خارجی‌ها است.
ابوالحسنی گفت: متقاضیان حدود 4 هزار شرکت بودند که به خاطر محدودیت فضا نتوانستیم با حضور همه آنها موافقت کنیم اما سعی می‌کنیم در دوره بعدی تمام سایت نمایشگاه را برای این نمایشگاه رزرو کنیم.
وی بیان کرد: امسال حضور خارجی‌ها در بخش بسته‌بندی بسیار پررنگ است. 
ابوالحسنی اضافه کرد: سال آینده قطعاً زمان نمایشگاه را 10 روز زودتر برگزار می‌کنیم تا خارجی‌ها با تمایل بیشتری در نمایشگاه حضور یابند. وی سپس درباره مشکلات پیش روی صادرات صنعت چاپ گفت: قوانین دست و پا گیر معضل صادرات در بخش چاپ هستند که دلیلی شده تا نتوانیم موفقیت‌های خوبی به دست بیاوریم.
رئیس اتحادیه لیتوگرافان کشور ادامه داد: کشورهای عربی مانند امارات به راحتی می‌توانند اقلام چاپی خود را تا عراق ترانزیت کنند اما ما باید در لب مرز کالاها را به خودروهای عراقی تحویل بدهیم که موجب شده تا هزینه حمل و نقل بالا برود و قیمت تمام شده کالا افزایش بیابد و در مقدار صادرات اثر مستقیم بگذارد.
 
صنعت چا می‌تواند هم تراز نفت ارزآوری داشته باشد
 رئیس سابق هیأت مدیره شرکت‌های تعاونی چاپخانه داران سراسر کشور در گفتگو با خبرنگار اتاق خبر مرکز چاپ و بسته‌بندی همدان گفت: اگر به صنعت چاپ بها داده شود این صنعت می‌تواند همچنان که در دنیا به عنوان صنعت سوم و چهارم محسوب می‌شود هم تراز نفت برای کشور ما نیز ارز آوری داشته باشد. محمد کلاری در مورد جایگاه صنعت چاپ و مقایسه با کشورهای دیگر هم گفت: در سطح منطقه صنعت چاپ ما پیشرفته ترین صنعت در سطح کشور محسوب می‌شود و در مقایسه با کشورهای اروپایی به دلیل اینکه این کشورها از تجهیزات پیشرفته ای برخوردار هستند اما در زمینه کیفیت در مقایسه با این کشورها کمبودی نداریم.
 
در تکنولوژی صنعت چاپ عقب هستیم
 عضو هیأت مدیره اتحادیه چاپ تهران نیز با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه چاپ باعث می‌شود تا بازدیدکنندگان با شاکله صنعت چاپ آشنا شوند گفت: به اعتقاد من اگر از این صنعت حمایت شود جای رشد زیاد خواهد داشت.
علی نیکوسخن افزود: متأسفانه به دلیل مسائل مالی از نظر تکنولوژی نسبت به کشورهای همجوار عقب هستیم و تنها 15 درصد ماشین آلات ما به روز هستند که این عقب ماندگی از کمبود سرمایه  تورم ناشی می‌شود.
این کارشناس حوزه چاپ در مورد صنعت لیبل هم اینگونه اظهار نظر کرد: این صنعت در کشور ما جای رشد بسیاری دارد اما به دلیل بالا بودن قیمت‌ها کار کُند پیش می‌رود.
 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com