میهمانان جهاني را دست خالی بدرقه نکنیم همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 27 تير 1398 - شماره 3523
 
امروز : جمعه ، 28 تير 1398

Today : Thu, July 18, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  86249 تاریخ انتشار:  1397-08-15 - 06:00 تعداد بازدید:  84
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

میهمانان جهاني را دست خالی بدرقه نکنیم

گزارش
 
در فاصله دو ماه مانده به پایان سال 2018، چهلمین نشست اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) به میزبانی همدان در حالی قرار است 21 تا 25 آبان برگزار شود که برخی از نگرانی‌ها در زمینه چگونگی دستیابی به خروجی مطلوب از این اجلاس وجود دارد. نگرانی‌هایی از جمله اینکه آیا همدان برنامه مدون برای بهره بردن از چنین مناسبت‌های بین‌المللی را دارد؟
 آیا همدان که در سال 2018 به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی شناخته شده است در این مدت توانسته توانایی‌های بالقوه خود را به‌عنوان میزبان بین‌المللی بالفعل کند؟
در این زمینه سعید ترابیان رئیس هيأت مدیره دهکده توریستی گنجنامه که یکی از اعضای وابسته در سازمان جهانی گردشگری است در پاسخ به این سوالات چنین میگوید. 
" سال 2018 برای گردشگری ایران سالی متمایز در چند دهه اخیر است ،از آنجا که گردشگری محور اصلی توسعه در استان همدان است این رویداد می تواند تاثیر شگرفی در پیش برد برنامه‌ها داشته باشد.
اکنون موتور توسعه گردشگری در استان همدان روشن شده است اما این در حالی است که هنوز تاثیرات رویداد آسیایی یا گردشگری در جامعه محلی و تکاپوی اقتصادی شهری محسوس نیست در حال حاضر تنها فرصت باقی مانده تا رویداد پیش رو است اما در پیش بینی ها محقق می شود که برنامه ریزی ها مدون راه درست اجرا شدن را پیدا کند 
نکته نخست ترسیم هدف مشخص است ،در این زمینه مدیریت هزینه ها یک اصل مشخص است ،هزینه فایده ما در دو بخش کلان و خورد تعریف می شود 
هزینه های کلان می تواند شامل برنامه ریزی برای ایجاد برند مشخص ،تشکیل دبیرخانه دائمی،ایجاد نمایندگی منطقه ای سازمان جهانی گردشگری در ایران باشد و شهردار و سازمان میراث فرهنگی می تواند.
در این زمینه معاونت عمرانی استاندار به دنبال محقق شدن یکی از دو مورد از موارد مطرح شده است که البته در راستای تحقق آن اهتمام مدیر ارشد استان را می طلبد.تحقق این اهداف می تواند در صورتی دارای ارزش باشد که منافع مردم را در نظر بگیریم.امروز زمان اتخاذ تصمیمات روشن تر است باید یک سیستم کارشناسی اوضاع موجود را تحلیل کنند و راهکارهای مشخصی برای دستیابی به یک وضعیت مطلوب را رقم زنند.
لازم است رویداد آسیایی که همدان به عنوان  پایتخت گردشگری کشورهای اسیا انتخاب شد را بار دیگر زیر ذره بین تحلیل ببریم.
باید برای کم و کاستی های به جا مانده پس از پایان برگزاری کنفرانس بین المللی همدان 2018 تصمیمات روشنی اتخاذ می شد.
در رویداد پایتختی همدان در کشورهای اسیایی حداقل می‌توانستیم برند شهرهایمان را پس از مطالعه تعیین و معرفی کنیم
اگر رویداد جهانی اجلاس اعضای وابسته سازمان گردشگری در همدان برگزار شود و به پایان برسد  و دستیابی به اهداف محقق نشود فرصتی از دست خواهد رفت که تکرار نخواهد شد در حال حاضر از حمایت آقای مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور و مهندس عراقی معاون عمرانی استاندار اطمینان لازم را داریم  و میدانیماز هر حمایتی برای تحقق اهداف دریغ نخواهد کرد اما تامین نبودن برخی زیر ساخت ها و همراه نبودن استانداردادهای لازم در مراحل اجرایی در دستیابی به اهداف ترسیم شده در کنار فرصت سوزی هایی که بر امده از عملکرد نامطلوب برخی مدیران است .لازم است به مدیران و مسئولان استان تاکید شود که اگر در دستیابی به اهداف ترسیم شده همچون ترسیم برندها و ایجاد دبیرخانه ثابت
ایران جزء 11 کشورها از نظر تعداد اعضا میباشد و این اعضا می توانند با حضور فعال در اجلاس پیش روی در ایران جایگاه خود را در این سازمان متمایز جلوه دهند در حال حاضر برنامه ریزی برای جذب اسپانسر از سوی دبیرخانه اجلاس در حال انجام است چرا که کارشناسان بر این باورند 
اسپانسر شدن یكی از راه‌های فراروی یك شركت است تا از طریق آن خود و محصولات و خدمات گردشگری  را در كانون توجه مصرف‌كنندگان قرار دهد و محصول  را به شیوه‌ای مطلوب ارائه كند. 
تبلیغات بازرگانی معمول‌ترین شیوه بازاریابی است و به شیوه‌ای مستقیم با مصرف‌كننده سخن می‌گوید. تبلیغات بازرگانی موجودیتیك محصول را اعلام می‌كند و براییك برند، تداعی‌سازی می‌كند. به علاوه، می‌تواند اطلاعاتی درباره كیفیت، ویژگی‌ها، قیمت و عملكرد كالا را فراهم سازد."
گفتنی است ، با فرصت فراهم شده برای میزبانی همدان در یک رویداد ملی و بین‌المللی  متولیان امور در حوزه گردشگری به ویژه شرکت سیاحتی علیصدر با برنامه‌ریزی دقیق، در تکاپو هستند تا از فرصت برگزاری این برنامه‌های بین‌المللی استفاده کرد و جاذبه‌ها و ظرفیت‌های کشورمان را به دنیا معرفی کنیم.
 این نخستین بار است که ایران پس از عضویت در سازمان جهانی گردشگری که دهه ۴۰ رقم خورد ، میزبان چنین رویداد شاخصی در عرصه بین‌المللی و حوزه گردشگری مرتبط با سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) است.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com